Bloggers RE

ROZHOVOR S KATEŘINOU JAŠKOVOU: “JE POTŘEBA PSÁT TAKOVÉ ČLÁNKY, ABY BYLY JINÉ.”


Káťo, tvůj blog nese název “Miluji svůj život”. Jak ses k takovému jménu blogu dostala?

Hledala jsem název, který by mne vystihoval a napadlo mne toto. Já se navíc snažím psát hodně motivační články a chci lidem ukázat, že k tomu, aby milovali svůj život, nemusí být nejkrásnější, nejhubenější, nejchytřejší nebo nejbohatší na světě. Je vlastně zázrak, že na tomto světě jsme a dostali jsme příležitost žít život a já si ho chci užít naplno a miluji ho, ať už mi přináší věci pozitivní, nebo naopak negativní. Z těch hezkých se raduji, ty smutné jsou zkouškou, ponaučením, zastavením se, zamyšlením… Vždycky je však důležité zase se odrazit a jít dál s úsměvem.

Co je podle tebe základem toho, aby člověk miloval svůj život?

Podle mne je to jednoduché – dělejte to, co vás baví, jezte to, co vám chutná (samozřejmě v určité míře a rovnováze), obklopujte se lidmi, kteří vás motivují a kteří vám mají co dát, užívejte si každý den naplno a celkově žijte takový život, jaký byste žít chtěli. 🙂 Berte věci s nadhledem a nedělejte si starosti s tím, co není životně důležité.

Jak dlouho se blogování věnuješ a jaký je v tomhle směru tvůj cíl?

Blogování se věnuji asi 4 roky, původně jsem psala food blog, nakonec mě osud nasměřoval spíše k lifestyle blogu. Mým cílem je, aby mé články motivovaly ostatní k tomu žít lepší život, mít se rád, pečovat o sebe a jíst kvalitní jídlo.

V dnešní době je konkurence veliká všude, i v blogování. Jaký je tvůj recept na to být mezi všemi vidět?

Důležité je být svůj a snažit se být alespoň trochu odlišný. Lidi nebudou sledovat dva blogery, kteří si dávají na instagram velmi podobné fotky a píšou o tom samém. Je potřeba psát takové články a takovým stylem, aby byly jiné. A aby se v nich čtenáři našli.

S blogerkou MamaChef, se kterou jsme dělali nedávno také rozhovor, jste kamarádky. Nepanuje mezi vámi občas také rivalita? Obecně, dají se mezi ostatními blogerkami najít kamarádky nebo převažuje soupeření?

S Marťou jsme si nastavily určité hranice a snažíme se o to, aby blogování do našeho kamarádství nezasahovalo. Přece jen je přátelství mimo online svět důležitější než to, jestli je jedna úspěšnější než ta druhá.

Blogerská scéna je různorodá a člověk se v ní musí umět pohybovat a určitě je vhodné být opatrný. Samozřejmě, že existují blogerky, které se bojí o své postavení a nepřejou úspěch jiným, na druhou stranu existuje mnoho blogerek, které se rády podpoří a nemají potřebu si házet klacky pod nohy. Takže je to tak půl na půl podle mne.

Máš malou dcerku. Je těžké skloubit roli mámy a blogerky?

Je to těžké hodně a prakticky každý den přemýšlím o tom, jak den nafouknout tak, abych stihla všechno, co bych stihnout potřebovala. Většinou samozřejmě nestihnu asi tak polovinu věcí. Nicméně to funguje tak, že přes den jsem hlavně maminka, a když Natálka usne, věnuji se práci a blogu. Kolikrát jdu pak spát až v 1 ráno a doufám, že Natali bude spát co nejdéle, abych i já trošku zregenerovala.

Mimo témata rodiny a života se věnuješ také jídlu a receptům. Jaký je tvůj nejoblíbenější recept? Jakou kuchyni upřednostňuješ? Typicky českou, nebo dáváš přednost nějaké zahraniční?

Určitě nemám nejoblíbenější recept. Já jím ráda a mám ráda mnoho jídel, ale nejoblíbenější jedno asi nemám. Vždycky záleží, na co mám zrovna chuť. A jaká je moje nejoblíbenější kuchyně? Pravděpodobně italská. Miluju těstoviny, pizzu, zeleninu, ryby, mořské plody a zmrzlinu.

Kdo je tvojí největší inspirací, motivací a proč?

Z českého blogerského světa je to určitě moje kamarádka Kačka Kuranová, která píše blog Smooth&Cooking. V blogerském světě se umí pohybovat, dokáže si získat své čtenáře, její fotky mají cit a kouzlo a hlavně je mi velmi blízká svým přístupem k životu.

Blíží se léto. Chystáte se jako rodina někam na dovolenou?

Určitě ano. V průběhu července a srpna se budeme pohybovat spíše po Česku, ale v září chceme vzít Natinku poprvé k moři a už se na to moc těšíme.

Co říkáš na náš projekt BloggersRE?

Myslím, že každá podpora a sdružování blogerů je fajn, proto i váš projekt hodnotím velmi kladně a držím vám palce.

Autor: Veroniky Uchytilové (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Kateřiny Jaškové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram