Komunita online tvůrců

ROZHOVOR S LENKOU MADLENOVOU: “JE SMUTNÉ, ŽE VEĽA MLADÝCH BLOGEROV SI ZAKLADÁ SVOJE STRÁNKY LEN NA ZÁKLADE TOHO, ŽE VIDIA ÚSPĚCH, SPOLUPRÁCE A PENIAZE.”

0 1

Co tě vedlo k založení blogu, jak dlouho už bloguješ a jak bys představila svůj blog někomu, kdo jej nezná?

Moja cesta k blogovaniu bola asi podobná ako u väčšiny blogeriek. Odjakživa som bývala kreatívna, milovala som módu, písanie a fotenie. A keď som objavila zahraničné blogerky, cítila som, že toto chcem vyskúsať. No a blogujem už asi 4 roky. Snažím sa, aby bol môj módny blog energický, inšpiratívny, veselý, farebný a pozitívny.

Můžeš nám prozradit něco více o sobě? Čemu se ráda věnuješ ve svém osobním čase?

Môj blog je moje malé dieťatko, takže je prirodzené, že mi venujem veľkú časť svojho voľného času. Milujem však aj prechádzky s mojim psíkom a jogu. Som taký aktívny človek, neviem len tak sedieť a nudiť sa.

Velkým lákadlem tvého blogu i Instagramu jsou nádherné a hodně barevné fotky. Prozradíš nám, čím fotíš a nějaké své tipy?

Blogerov je v dnešnej dobe ako maku a keď si otvoríte napríklad svoj feed na Instagrame, máte tam obrovské množstvo fotiek, cez ktoré rýchlo scrollujete. Energické a farebné fotky sú teda čiastočne aj kľúčom k tomu, aby si ma ľudia lepšie v tej kope fotiek všimli. No a sila farieb je veľká a vplýva aj na našu psychiku. Fotím väčšinou s fotografmi alebo na svoj Canoník, nejde o nič špeciálne. Len vyhľadávam farebné miesta, ktoré kombinujem s farebnými outfitmi.

O čem tě nejvíce baví psát a proč?

Ono je to také premenlivé, raz ma baví písať o móde – najmä o second handoch, módnych pokladoch atď… Inokedy zasa píšem o živote, komplexoch či stereotypoch. Nie som však ten typ blogera, ktorý si z blogu robí denníček a píše tam, čo jedol, kde bol a čo ide robiť.

Jak se díváš na spolupráce mezi firami s blogery? A jak si sama vybíráš spolupráce?

Pre mňa sú spolupráce a to, že si napríklad vieme finančne prilepšiť tým, čo nás baví a čo milujeme, úplne úžasné. Pamätám si na svoju prvú spoluprácu, síce bartrovú, no veľmi som sa tešila, že niekto do môjho blogu vkladá nádej a stojí mu to za to. Spolupráce si dnes vyberám podľa toho, či mi je tá značka blízka a či nie je v rozpore s mojimi názormi alebo vkusom. Odmietla som napríklad promovanie elektronických cigariet alebo čipsov. Keď som však dostala ponuku od značiek, ktoré používam takmer celý život a milujem ich, skákala som ako malá.

Máš nějaké oblíbené blogerky nebo blogery u nás nebo v zahraničí? Kde čerpáš inspiraci?

Som šťastná, že už aj na Slovensku je kopec skvelých blogerov. Prirodzene sledujem skôr tie módne – Sweet Lady Lollipop, Janatini, Fresshion, Styleofbecca. Máme tu však aj skvelých a veľmi inšpiratívnych nováčikov – Zrzka Style, Jankatopanka, Specialeditionlife a mnoho iných ďalších. Zo zahraničných blogor sledujem napríklad Color Me Courtney.

Co říkáš na projekt Bloggers RE a co si o něm myslíš?

Na Slovensku sú blogeri čím ďalej tým rešpektovanejší a sledovanejší, no stále to nie je to, čo v zahraničí. Preto vítam každý projekt, ktorý ich združuje a nejakým spôsobom podporuje.

Jaké jsou tvé sny a cíle, co se týče blogu?

Ja blogujem preto, lebo ma to nesmierne baví, takže moje ciele sú len naďalej blogovať, zlepšovať sa a prinášať sebe a ľuďom radosť a úsmevy. Našťastie, mám prácu, ktorú milujem, takže sa nedá povedať, že by som chcela, aby ma v budúcnosti žívil len blog.

Máš nějaké tipy a rady pro začínající nebo nové blogerky a blogery?

Je smutné, že veľa mladých blogerov si zakladá svoje stránky len na základe toho, že vidia starších a úspešnejších kolegov, ich úspech a možno aj spolupráce a peniaze. Netušia však, koľko driny, práce a času to stojí a že to nepríde zo dňa na deň. Mojou radou je teda to, aby si zakladali blog s tým, že ich to bude baviť.

Jak bys nalákala lidi, aby navštívili tvůj blog?

Ak sa chcete s módou hrať, chcete nosiť farby a taktiež chcete, aby ste boli plní pozitívnej energie, entuziazmu a úsmevov, tak sa na môj blog skúste mrknúť. A ak vám niečo pozitívne prinesie, tak môj účel moj splnený. 🙂

THE STYLEMON: WEB FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Lenky Madlenové, text Ráj Elegance


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X