ROZHOVOR S LENKOU Z BLUE WHAT: “PO DLHOM BRAINSTORMINGU SOM PRIŠLA NA DOKONALÉ RIEŠENIE.”


Velmi krásná, stylová a zajímavá slečna. Instagramerka, která sdílí svoji vášeň pro módu, vkus a inspiraci. Kde se inspiruje ona, co nejraději nosí a z čeho se podle ní nejčastěji stávají trendy? Dnešní módní pokec s Lenkou Kordovaníkovou alias @bluewhat_!

Na Instagramu tě můžeme znát jako @bluewhat_. Jak tenhle nick vlastně vznikl a jaké je tvoje skutečné jméno?

Zo začiatku som nechcela mať prezývku, ale keďže moje celé meno – Lenka Kordovaníková bolo priveľmi dlhé, musela som nájsť nick, ktorý by najlepšie vystihoval moju povahu a bol tak nezvyčajný, že by si ho každý okamžite zapamätal. Keďže mám rada staré jazzové pesničky, okamžite ma napadla speváčka Billie Holiday ako spieva môj obľúbený verš „I’ve got those Monday blues, Straight to Sunday blues“. Vtedy som si uvedomila, že slovo „blue“ ma dokonale vystihuje. V angličtine toto slovo opisuje nie len jednu z najkrajších farieb dúhy, ale rovnako aj pokojný melancholický pocit. Obidva významy sa snažíme s moju fotografkou zachovať ako kľúčový „vibe“ našich fotiek.

Na Instagramu jsi od května 2016 a za tu dobu tvůj účet zaznamenal neuvěřitelný progress. Co ses za ty dva roky roky naučila?

Aj keď som mala účet založený od roku 2016, Instagram som začala brať vážne až od marca 2018. Vtedy som si uvedomila, že ak je to to, čomu sa chcem venovať full-time, musím na sebe a na svojich príspevkoch pracovať naozaj tvrdo. Mojím cieľom je každý deň prinášať kreatívne a estetické príspevky plné inšpirácie a pozitívnej energie. Prešla som si dlhou cestou, vďaka ktorej som konečne spoznala svoj vlastný štýl. Počas týchto 2 rokov som sa naučila, že nič netreba odkladať na zajtra, lebo zajtra už bude neskoro a ak vám niečo stojí v ceste, tak si nájdite inú cestu, ktorá vás dostane do cieľa.

Stalo se ti někdy, že focení na IG jednoduše “nešlo” nebo jsi měla někdy nějakou tvůrčí krizi?

Áno, určite! Každý si musí takouto krízou v určitých štádiách tvorby prejsť. Niektoré fotenia išli ako po masle, iné boli náročnejšie. Najväčší problém, ktorý sme mali s mojou fotografkou, bolo hľadať stále nové zaujímavé miesta s historickým nádychom v Bratislave. Kto fotí v Bratislave, vie presne o čom hovorím. Niekedy sme po meste blúdili aj viac ako hodinu, len aby sme našli to správne miesto. Inokedy bol hlavným problémom aj outfit, ktorý absolútne neladil s pozadím. Po dlhom brainstorming-u som prišla na dokonalé riešenie.

Jak ses ní popř. vypořádala?

Pred každým fotením alebo dlhým pracovným výletom si vždy naplánujem outfity a miesta, na ktorých by som ich chcela odfotiť. Keďže sa nám v Bratislave už míňajú nové nepoznané lokality, začali sme cestovať aj za hranice Slovenska, hlavne do Viedne, Prahy a Budapešti. Pevne verím, že je to príjemná zmena nielen pre nás, ale hlavne pre mojich followerov.

Tvůj Instagram je hlavně o módě a outfitech. V čem se cítíš nejlépe, máš nějaký oblíbený outfit?

Moje Instagramovské outfity majú byť predovšetkým  inšpiráciou, ktorá má okamžite zaujať a zároveň byť aj nositeľná. Ako ste si už istotne všimli, nie som veľmi sukňový typ. Najradšej nosím nohavice, či už látkové alebo rifle, všetky modely sú u mňa vítané. Najlepšie sa cítim, keď mám obuté moje pohodlné „chunky sneakers“, bez ktorých by som si nevedela predstaviť moje každodenné outfity. Aj teraz, kým sa snažím odpovedať na túto otázku, premýšľam, že by bolo na čase si kúpiť nejaké nové kúsky do zbierky (smiech).

(Môj najobľúbenejší outfit: https://instagram.com/p/BnzM9kGj0E5/ )

Pro mnoho lidí jsi určitě inspirací a tvé looky na nás inspirací přímo srší, odkud čerpáš ty inspiraci?

Ako dnes už asi každý, aj ja čerpám inšpiráciu hlavne z Instagramu od ostatných blogeriek, umelcov, značiek a magazínov z celého sveta. Je to nikdy nekončiaci zoznam, ktorý sa mení zo dňa na deň. Preto najlepší spôsob ako sa nestratiť v ich tvorbe je vytvárať si „moodboards“ pomocou Instagram záložiek, kde si podľa štýlu, mesta, popisov, eventov, týždňov módy, značiek a podobne, vytváram dokonalý zdroj inšpirácie pre moju vlastnú tvorbu.

Jsi ten typ, který sleduje každý módní trend, nebo se naopak tím vůbec nenecháš ovlivnit?

Áno, sledujem všetky nové módne trendy a spomedzi nich si vyberám tie, ktoré ma najviac oslovia. Každý trend trvá len určité obdobie, a preto, keď sa už pre nejaký rozhodnem, tak musí rozhodne stáť za to.

Když jsme u těch trendů. Jak podle tebe vznikají? Co je nejdůležitější pro to, aby se něco stalo trendem?

Je veľmi zdĺhavé a náročné  popísať ako vznikajú trendy, ale čo viem je že niekedy stačí naozaj málo na to, aby sa nejaká vec stala populárnou. Niektoré kúsky sú in jednu či viac sezón alebo nikdy nestratia na svojej popularite. Práve pre tieto pre dlhotrvajúce trendy platí, že za nimi ukrytá myšlienka je častokrát dôležitejšia ako samotný kúsok. Príbeh, história alebo jednoducho náš pocit môže napríklad aj z obyčajného trička vytvoriť tričko, ktoré zrazu bude nosiť celá módna komunita.

Který aktuální trend ty reálně nosíš a který je tvůj oblíbený?

Aktuálne som opäť prepadla zvieracím vzorom. Avšak ich styling nie je vždy taký jednoduchý ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pri tvorbe outfitu stačí malá chybička a už spadne tento „trend“ do priečinka „gýč“. Práve táto možnosť experimentovania ma na nich baví naviac. Ak sa nakombinujú správne, tak dokážu vylepšiť aj ten najobyčajnejší outfit na maximum.

A poslední otázka bude ohledně našeho projektu BloggersRE a já tě poprosím o názor na něj. Znala jsi ho před tím, než jsme tě oslovili?

Áno, stala som sa súčasťou jeho komunity už hneď na začiatku môjho pôsobenia na Instagrame. Našla som v ňom neskutočne veľa inšpiratívnych blogeriek a tiež ma tento BloggersRE projekt oslovil hlavne svojou myšlienkou spájať blogerov, vytvárať zaujímavé eventy a publikovať články zo všetkých oblastí. Pevne verím, že tento projekt bude naďalej plniť svoju misiu a neustále dominovať v česko-slovenskom blogerskom svete.

A minianketka, co máš raději?

Jaro, nebo podzim?  Podzim

Čaj, nebo káva? Káva

Bílá, nebo černá? Černá

Den, nebo noc? Den

Kočka, nebo pes? Kočka

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Lenky Kordovaníkové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here