ROZHOVOR S LUCIÍ SLÁDEČKOVOU: “OPISALA BY SOM SA AJ JEDNYM SLOVOM ‘REBEL’.”


Všichni, kdo sledujete slovenskou módní nákupní show Nákupní Maniačky, Lucii určitě dobře znáte. Velmi sympatická, krásná a nesmírně talentovaná make-up artistka, která nejenže má vlastní značku, tak líčí hvězdy a svým Instagramem inspiruje přes 171 tisíc lidí! O líčení, módě, budování vlastní značky, Nákupních maniačkách a mateřství v dnešním rozhovoru!

Několikrát ses objevila v televizi, máš vlastní značku, na Instagramu slušnou základnu fanoušků. Není možné, aby tě někdo neznal, ale přece jen, mohla by ses nám představit?

Opísala by som sa aj jedným slovom “rebel” (smiech), vždy som ním bola. Mám krásnych 34 rokov za sebou a som neskutočne zvedavá, čo ma ešte čaká. Študovala som politológiu a medzinárodné vzťahy, ale pracovala som ako asistentka, krupierka, či v medicínskej sfére v ČR. Mojim hobby boli šminky a líčim sa odmalička, keďže som tancovala profesionálne latinsko-americké tance. Moje hobby sa stalo prácou a ja sa neskutočne teším, že sa mi podarilo vyniknúť. Momentálne som maminka nádhernej Lýdie a ja si zbieram nové nádherné zážitky.

Na Instagramu se inspirujeme tvými krásnými make-up looky a nestačíme se divit, jak nádherně se umíš nalíčit. Bylo to tak ale vždy? Od kolika se líčíš?

Ďakujem veľmi pekne! Líčim sa od 7-8 rokoch, kedy som začala chodiť na súťaže. Ja som sa už líčila na základnej škole, a pani učiteľky to na nás dievčatách nemali radi a snažili sa nás vždy posielať k umývadlu. Nevzdávala som sa a denne som sa nalíčila. Je to pre mňa denný základ.

A jsi vždy takto perfektně upravená? Nebo ti nevadí vyjít ven nenalíčená?

Upravím sa pokiaľ niekam idem a to najmä do práce. Snažím sa vítať ľudí u mňa vždy iná a vždy upravená. Nejak sa to odo mňa aj očakáva. Niekedy chodím do práce skôr a líčim sa v štúdiu. Raz sa mi stalo, že bola zápcha na diaľnici a vítala som klientku so štetcom v ruke. Necítila som sa komfortne, ale spoznala ma (smiech).

Absolvovala jsi nějaký kurz, nebo ses všechno, co umíš, naučila sama? Kdy ses vlastně začala o make-up zajímat více?

Absolvovala som rekvalifikačný kurz v Prahe v Surface pod vedením Barbory Nevickej. Doteraz si pamätám každý jeden deň, každú situáciu a veľmi ma to inšpirovalo. Rada stretávam ľudí, ktorí ma vedia inšpirovať a povzbudiť. Na ďalší kurz som žiaľ nemala peniaze a zdokonaľovala som sa sama.

Víme, že máš i vlastní značku. Co je na budování značky nejtěžší? Jak se ti daří a jak tě vlastně napadlo si svou značku založit? Jaký je tvůj největší úspěch?

Moja značka vznikla v Prahe v Dablicich kde som bývala. S kamošom sme sedeli v kuchyni a rozprávala som mu ako veľmi túžim byť dobrá a stať sa vizážistkou. Povedal mi, že som tak silná a on mi verí. Hovoril to denne, lebo denne som mu nedala pokoj a musel mi hodnotiť každý styling. Chodila som totiž ako pinupka. Vytvoriť značku, uspieť a udržať si ju, každý jeden krok je náročný a znamená sebazaprenie. Ja som odložila súkromný život a denne som sa venovala vývoju – rastu. Či už osobnému alebo rastu mojej značky.

Všimli jsme si, že pořádáš i vlastní make-up kurzy, kde ženy učíš, jak se líčit. Co tě k tomu přivedlo? A co myslíš, že je největší “make-up prohřešek”?

Baví ma učiť, baví ma posúvať skúsenosti ďalej a vidieť pokroky počas kurzu. Každý kurz si užívam, stretávam veľa ľudí a väčšinou mám super baby, ktoré rada povzbudím.

Kurzy som začala robiť preto, lebo veľké množstvo žien mi písalo či ich viem naučiť líčiť sa. Istú chvíľu som nad tým len uvažovala, teraz hľadám voľný deň a hneď vyhlasujem kurz vizážistky, alebo sebalíčenia.

Jak se přihodilo, že tě můžeme vídat v Nákupních maniačkách? Co tě na téhle práci nejvíce baví? Jaký je třeba tvůj nejzajímavější zážitek?

Výroba tejto show má u mňa silné miesto. Milujem pracovať na tomto projekte, najmä preto, lebo som dostala šancu pred kamerou. Chýba mi Maroš Kočišík, aj keď terajší chalani sú super, ale pamätám si jeho prvé slová, keď ma videl líčiť. Dodal mi toľko odvahy. Taktiež si pamätám prvý článok, bývala som ešte s rodičmi, vrátila som sa naspäť na SVK z Prahy a tatino objavil článok, s maminou sme od radosti  skákali v kuchyni a tiekli mi slzy šťastia.

A protože víme, že kromě make-upu se zajímáš i o módu, jsi ty sama nákupní maniačka?

Ja som naozajstná nákupná maniačka. Milujem nové veci a teším sa z nich. Nakupujem väčšinou podvečer a chcem ísť rýchlo spať, aby bolo ráno (smiech). Rada kombinujem doplnky, som zaťažená na jednu značku. Najčastejšie som v čiernom prevedení, no môj šatník je pestrofarebný Keď sa mi podarí mať voľnejší program, robím aj perosnal shopper, s klientkou miniem všetko čo zarobím.

Nedávno se ti narodila dcera Lýdia, která je naprosto kouzelná! Jak zvládáš skloubit práci a mateřství?

Je to náročné, ale bez pomoci maminy neviem ako by som fungovala. Mamina mi pomáha, ale naozaj pomáha. Keď mám dlhší deň, je mi veľmi smutno! Teším sa domov a bozkávam ich tak že im idem na nervy. Mám potrebu sa tzv. pricucnúť a ostať tak. S Lýdiou si stále tancujeme a robíme srandy. Mamina so mnou býva, poprosila som ju o to a robí mi non stop spoločnosť. Je to moja najlepšia kamka. Tatino za nami stále chodí a keď môže, trávi s nami čas. Ja pracujem denne a tak sa teším aj do práce, aj domov. Je tam rovnováha.

A poslední otázka ohledně našeho projektu. Slyšela jsi už o BloggersRE? Líbí se ti jeho myšlenka?

Ospravedlňujem sa, ešte som o tom nepočula, ale držím veľmi palce!

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Lucie Sládečkové, text BloggersRE


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno