Bloggers RE

ROZHOVOR S LUCIÍ ŠUMOVOU: “JE SUPER SLEDOVAT, JAK JE O BLOGERY STÁLE VĚTŠÍ ZÁJEM.”

Luci, na blogerské scéně už působíš poměrně dlouho, jak ses k blogování vůbec dostala a jak dlouho už se tedy blogu věnuješ?

Blog jsem si založila přesně 29. listopadu 2010, když jsem byla v 7. třídě na základní škole a bylo mi pouhých 13 let. Vydržel mi doteď. Neuvěřitelný, že? Je mi 19 a stále je mým velkým koníčkem. A jak jsem se k tomu dostala? V té době ještě tolik blogů ani nebylo, ale já jich už pár objevila a sledovala je. Netrvalo dlouho a hned jsem si založila svůj vlastní. Baví mě fotit, móda, kosmetika a chtěla jsem se o to hezké podělit s otatními. Ve třinácti mě vůbec nenapadlo, že by mi to mohlo vydržet takhle dlouho, ale myslím, že je pro mě obrovskou výhodou právě to, jak brzy jsem začala.

Na tvém blogu najdeme vše. Od módy, přes beauty, jídlo až po cestování. Který typ článků tvoříš nejraději?

Nejvíce mě baví, když mám povedené fotky, se kterými jsem opravdu spokojená v nějakém pěkném outfitu a můžu se o ně podělit a dát popřípadně tipy, v jakých obchodech co seženou. Stejně tak ráda ukazuju mé oblíbené kosmetické produkty a celkově o všem co mě zaujme, tak píšu moc ráda. Teď si třeba zařizuji nový pokoj, tak mě právě dost zajímají různé doplňky, nábytek, proto teď budu pár článků věnovat i na toto téma. A chtěla bych začít psát také více osobnější články, ať se o mně dozví čtenářky i trochu víc, než jen co ráda nosím na sobě nebo čím se líčím.

Jak vnímáš blogerskou komunitu tady, v porovnání se zahraničím. Myslíš, že je tady o blogy menší zájem?

Je super sledovat, jak je o blogery stále větší a větší zájem. Když jsem blog zakládala, tak mě nikdy nenapadlo, co by z toho mohlo být a kam je možné se dostat. Zahraničí se to sice nerovná, ale třeba to bude ještě lepší!

Je blogování tvůj koníček, nebo už tě dokáže i nějakým způsobem uživit?

Vždycky jsem blogování brala jako koníček, a když si díky němu přivydělám, tak to beru za velké plus! V poslední době jsem neměla dost času na to, abych se blogu dostatečně věnovala, ale teď už chci začít přispívat opravdu pravidelně a věnovat se blogovaní naplno.

Máš nějaké plány nebo sny do budoucna, ať už v běžném životě nebo v blogování?

Moc úplně do budoucna nekoukám, protože nevím, co přijde, ale jeden takový sen se mi zrovna plní. Vždycky jsem chtěla do Prahy a od září tam budu pořád. Studovat, blogovat, pracovat.

Jaký je tvůj nejoblíbenější kousek v šatníku?

To je tak těžký! V poslední době nosím nejvíce džínovou bundu Guess, která mě strašně baví. Úplně ke všemu! Nejvíce se mi líbí, jak je oversize, takové kousky nosím nejraději. Věřím, že je to kousek, který mi vydrží dlouho a to je na ní to nejlepší.

A jaké jsou tvé nejoblíbenější barvy teď v letním období?

Žlutá! 100%! Na dovolené jsem s sebou měla rovnou čtyři žluté kousky a to jsem jich plno dalších nechala v šatníku.

Na Instagramu máš silnou fanouškovskou základnu a krásné fotky. Dala bys čtenářům nějaké tipy, jak dosáhnout dobrého feedu?

Barvy! Čím veselejší a barevnější fotky, tím lepší. Ať z nich jde dobrá nálada. A já osobně nejvíce miluju fotky jídla, což si můžete všimnout, že jich na svém Instagramu nemám málo. Ostatní tím můžete inspirovat, kam si zajít na oběd, zmrzlinu nebo je prostě poškádlit, haha. A nezapomeňte na nějaký filtr. Já upravuji ve Snapseed a VSCOcam.

Nedávno jsi vycestovala do Španělska. Máš do budoucna ještě nějaké další cestovatelské plány?

Sestra mi odjela na půl roku do Anglie, tak doufám, že ji v srpnu navštívím. Pokud ano, tak strávíme nějaké dny v Londýně a zbytek v Birminghamu. A kdyby v zimě vyšla nějaká dovolená do tepla, tak by to bylo taky super, ale nic ještě úplně neplánuji.

Co bys na závěr poradila začínajícím blogerkám a blogerům?

Nestyďte se a nedělejte si nic z toho, že se někomu nebude líbit to, co děláte. Hlavně to dělejte tak, jak se to líbí Vám. A dejte do toho sebe. A Vaše srdíčko. Hodně štěstí.

Autor: BloggersRE, Fotky: Sociální sítě Lucie Šumové, Editace: BloggersRE

Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

komentářů

.
.