ROZHOVOR S LUCIÍ VAN KOTEN: “NELZE ŘÍCT, ŽE JE VEGANSKÁ KOSMETIKA LEPŠÍ.”


Jsi úspěšnou blogerkou a v oblasti blogování se už pár let pohybuješ. Jak se od tvých začátků blogerská sféra změnila?

Před osmi lety byl pojem “blog” teprve v plenkách, dnes už je trochu přežitou platformou. Nejvíce pozornosti se teď věnuje videím, která jdou však zcela mimo mě. A trochu se bojím, co přijde dál…

Podporuješ bio kosmetiku, o které píšeš články. Dokonce pracuješ i s veganskou kosmetikou. Kdy sis řekla, že půjdeš tímto směrem?

Vlastně to nebyl vůbec můj cíl a záměr. Pracovat s přírodní kosmetikou nebylo příliš k uživení, mohlo to být hobby, těžko se na tom dal vystavět byznys. Z hobby ovšem byla velká vášeň a já se postupně začala kompletně přeorientovávat pouze na čistě přírodní a smysluplné značky. Ale nebylo to hned a chtělo to hlavně hodně vzdělání. Samotný zájem nestačí…

O co prospěšnější je pro nás podle tebe veganská kosmetika oproti té živočišné?

Nelze říct, že je veganská kosmetika lepší než ta s živočišnými ingrediencemi. Jde o otázku určitých etických hodnot, které vegani vyznávají.

V dnešní době se lidé hodně zajímají o tzv. eko nebo bio věci. Je to znát i právě v oblasti kosmetiky?

Ano, kosmetický trh se mění neuvěřitelně rychle a já jsem ráda, že i velké kosmetické firmy, giganti kosmetického průmyslu, na tuhle potřebu zareagovaly a přicházejí s čiště přírodními řadami, které jsou často namíchány velice dobře. Vítám každou změnu!

Tvůj blog ale není jen o kosmetice. Prozraď našim čtěnářům, jakým tématům se tvůj blog také věnuje?

Je to klasický lifestyle, střípky ze života, z akcí, příběhy z dětství a radosti poslední doby… I v době videí chci a potřebuju psát, a pokud se chci něčemu věnovat, pak právě tématům o fungování kosmetiky, kůže a udržitelnosti. Nechci čtenáře inspirovat, ale budu ráda, když si z blogu něco odnesou a začnou přemýšlet nad každým svým nákupem.

Přece jen už svůj blog nějaký rok píšeš. Nedochází ti někdy nápady na články? Kde se pak pro své nové články inspiruješ?

Ta tvůrčí krize už přišla a na chvíli zase odešla. To je proces naprosto nevyhnutelný, stává se to všem. Nápady přicházejí, když se člověk nastaví na celý ten koncept, co chce lidem předat. Pak do sebe střípky začínají zapadat a o témata není nouze.

Jsi aktivní i na Instagramu. Jaký máš na tuto sociální síť názor?

Pro mě je to – hned po blogu – druhý nejdůležitější komunikační kanál. Miluju dobu Instagramu, přesto mi více funguje právě blog. Nevím, jestli za to mám být ráda, či nikoli, ale pravdou je, že v době obrázkové mě těší o to víc, že si lidé najdou čas přečíst text.

Říkáš o sobě, že mezi tvé nejoblíbenější záliby patří cestování. Kde nejdál jsi byla? Je nějaká destinace, kam už bys nikdy znovu nezavítala a proč?

Nejdál jsou asi jiné kontinenty – Amerika a Asie, ale o největší zážiky mě obohatily úplně jiné země  – třeba Gruzie, Ukrajina, Srbsko… Asi není země, kam bych už nikdy nezavítala, ač mě naprosto chladnou nechává latinská Amerika a nemám potřebu jezdit ani na jih Evropy. Jižanským národům jsem nikdy nepřišla na chuť. A to mluvím jako člověk, který tam žil.

Léto se blíží. Vyrazíš někam do světa, nebo budeš léto trávit v Čechách?

Ještě nevím. Červenec budu mít ještě asi dost nabitý pracovně, v srpnu bych ráda někam vyrazila. Mým snem je projet si Pobaltí. Hlavní města i přírodu. Ale když se nezadaří, nevadí. Aspoň toho víc přečtu.

Jaký je tvůj názor na náš projekt Bloggers RE?

Líbí se mi, že sdružuje to nejlepší z blogerské scény a dává šanci začínajícím blogerům být vidět.

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Lucie van Koten, text BloggersRE


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno