ROZHOVOR S LUSYLIANOU: “NEMYSLÍM SI, ŽE ZROVNA JA BY SOM MOHLA DÁVAŤ RADY.”


Jak dlouho se aktivně věnuješ blogování?

Za dva mesiace to budú 2 roky. Pamätám si, že som začala niekedy v období Vianoc, no presný dátum dohľadať neviem, protože som svoje prvé články radšej zmazala.

Jaký byl první impulz, díky kterému ses vrhla do blogerského světa? Jaké byly tvé blogerské začátky?

Už odmalička som sledovala české a slovenské blogy a veľmi ma to bavilo. A tiež som sa veľmi skoro začala zaujímať o kozmetiku a líčenie. A ten impulz, který ma nakopol? Asi moje okolie od ktorého som dostávala čoraz viac otázok ohľadom líčenia či produktov, ktoré používam. Povedala som si, že keď na moju záľubu takto reaguje okolie, možno by som mohla inšpirovať viac ľudí práve prostredníctvom blogu.

Na mojom začiatku som mala výhodu, že už som vlastnila zrkadlovku, a tak fotky na tom neboli s kvalitou až tak zle. No technika nie je všetko, a aj napriek tomu toho fotkám veľa chýbalo. Napríklad pekná kompozícia, pozadie, svetlo či správna úprava.

Začiatky boli všelijaké. Chvíľu mi trvalo, než som si vytvořila svoj štýl písania, fotenia a zistila som, čo ma baví a čomu sa chcem na blogu venovať.

Na tvém blogu najdeme hned několik kategorií, od lifestyle přes fashion, food až po beauty. Která kategorie tě nejvíce baví a proč?

Najlepšie sa cítim v beauty témach, no rada to sem tam na osvieženie preložím článkom aj z inej témy.

Umístila ses na 3. místě Slovak Beauty Blogger pro rok 2017. Jak vnímáš toto umístění a změnilo ti to nějak život?

Za toto umiestnenie som určite vďačná a teší ma, že sa niekomu páči to, čomu venujem toľko času a snahy. Myslím, že o nejakej zmene sa hovoriť nedá, protože na Slovensku sa táto súťaž konala ešte len po 3. krát a celkovo tu podľa mňa ešte nemajú blogeri také možnosti. Na Slovensku je stále veľa firiem/značiek, ktoré si neuvedomujú potenciál spolupráce s blogermi. Potom sú tu tie, ktoré o spoluprácu záujem majú, no nie všetky sú ochotné zaplatiť za našu prácu. Keby len vedeli, koľko práce a času je za jedným článkom..

Jaké jsou tvé další blogerské plány do budoucna?

Určite sa plánujem pustiť do točení videí, protože si myslím že niektoré nápady, ktoré mám v hlave budú lepšie podané formou videa ako článku. Popravde, už niekoľko pokusov o točenie som mala, no vždy sa akosi stalo niečo, čo mi to prekazilo. Momentálne mi na to chýba vhodná technika, no verím, že sa to čím skôr zmení.

Z tvého blogu je jasné, že jsi make-up lover. Jaká je tvá oblíbená kosmetická značka a proč?

Poslednou dobou je to značka Nyx, a to hlavne kvôli farebnej škále v ktorej produkty ponúkajú a tiež vďaka ich cenovej dostupnosti. Tiež som si obľúbila high-end kozmetiku Urban Decay, no nepohrdnem ani produktami od lačnějších značiek ako je napríklad Essence či Catrice.

Máš nějaký kosmetický produkt, bez kterého se neobejdeš?

Moc neviem, ako na túto otázku odpovedať, protože nikdy nepoužívam jeden kosmetický produkt. Keď sa nechcem/nemám čas líčiť, tak sa nelíčim. No keď chcem nejaké rýchle jemné líčenie, určite použijem make-up na zjednotenie pleti, púder na jeho fixáciu, upravím obočie a použijem špirálu.

Na instagramu máš silnou fanouškovskou základnu a krásné fotky. Dala bys čtenářům nějaké tipy, jak dosáhnout dobrého feedu?

Nemyslím si, že zrovna ja by som mohla dávať rady ohľadom skladania feedu, protože sama s tým svojím nie som ani zdaľeka spokojná, no snažím sa pridávať kvalitné fotky, svetlé fotky a nepridávat hneď po sebe podobné fotky (například selfies či kozmetika fotená z podobných uhlov).

A otázka na závěr – jaké rady bys dala začínajícím blogerkám a blogerům?

Aby sa nenechali odradiť či znechutiť reakciami ľudí zo svojho okolia, protože myslím, že každý člověk čo robí niečo takto „verejne“ sa stretáva či už s posmeškami, ohováraním alebo neprajnosťou od negativných ľudí. Ak rozmýšľajú nad založením blogu, malo by to byť preto, že sa chcú podeliť o niečo čo ich baví, a nie preto, aby dostávali zadarmo nejaké produkty. Také „blogerky“ vidím skoro každý deň, a potom tak ich blogy aj vyzerajú…

LUSYLIANA: BLOG FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Lusyliany, text Ráj Elegance


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno