Bloggers RE

ROZHOVOR S MAMACHEF: “PRO MĚ BYLO TĚŽKÉ OBČAS NAKRÁJET I CIBULI.”


Marti, ty ses v roce 2016 účastnila známe reality show Master Chef. Kdo tě do soutěže přihlásil a jak jsi dopadla?

To je sranda, že si na to vždy takto v rozhovoru někdo vzpomene! Jinak bych řekla, že už je to právě docela zapomenuté.

Do soutěže MasterChef jsem se přihlásila zcela sama. Léto před jsem totiž koukala na americkou řadu této soutěže a naprosto mě to pohltilo. V té chvíli jsem začala toužit po tom moct to zažít také, být součástí této velké kuchařské show. Nakonec to vyšlo, i když samozřejmě ne v USA. Skončila jsem osmá, takže jsem vypadla přesně v polovině soutěže – na začátku jsme byli finálová šestnástka.

Jaká panovala mezi zúčastněnými atmosféra? Bylo cítit napětí, nebo se z vás stali kamarádi?

Natáčení bylo hodně intenzivní, takže jsme se všichni rychle spřátelili a soutěží opravdu žili. Všichni se také spíše podporovali, ale rivalita tam samozřejmě byla také.

Jaké jídlo bylo pro tebe nejtěžší uvařit a co ti naopak přišlo hodně jednoduché?

Každé vaření byla obrovská výzva a pro mě bylo těžké občas nakrájet i cibuli. Stres je totiž faktor, který byl v soutěži neustále přítomen. Nebylo to tak jen o tom uvařit, ale také s tímto stresem pracovat. Navíc mít častokrát jen pár minut na vymyšlení receptu dle zadání vám také moc nepřidá. Většinu jídel jsem v soutěži navíc vařila poprvé, a tak to bylo buď anebo. Nejlépe se mi vařilo jídlo dle přesné předlohy, kdy jsem věděla, kam směřuji. Taky mě moc bavily týmovky, to bylo super.

Tvůj blog má název Mamachef, stejně jako tvůj profil na Instagramu. Jak tě napadla zrovna tahle přezdívka? Souvisí to právě s tvojí účastí ve zmiňované reality show?

Popravdě mě při vymýšlení nového názvu napadaly samé nesmysly. Kačí Smooth&Cooking přišla pak s nápadem, ať se jmenuji MasterChefMama. To jsem ale nechtěla hned ze dvou důvodů – soutěž jsem nevyhrála a také se se soutěží nechci takto dále spojovat. Mám ji zařazenou do minulosti. No a na to mi Kačí napsala, ať jsem teda ChefMama. Blog s touto doménou jsem si i založila, ale pod podobným názvem už několik let bloguje jiná maminka (což jsem zjistila až po koupi domény), a tak jsem ještě rychle dokoupila i druhou doménu MamaChef.

Jak dlouho už píšeš svůj blog?

U mě na blogu najdete i “rubriku – o mně”, kde svou nejen blogerskou cestu popisuji. Dříve jsem totiž měla čístý foodblog s názvem Coudy´s Cookies, MamaChef je na světě zatím jen pár měsíců.

Nepřišel někdy stav, kdy sis řekla, že už toho máš dost a blog necháš být?

Popravdě? Nespočetněkrát! Ale jsou to takové ty chvíle, kdy člověk musí zapřemýšlet nad tím, proč to vlastně dělá. Pak vždy najdu tolik pozitivních věcí, které nakonec ty negativní zcela rozdrtí.

Nejsi teď typická food blogerka, ale zabýváš se i tématy, které se týkají mateřství a rodiny. Jak tě mateřství ovlivnilo třeba co se i stravy a vaření týká?

Vaření mě pořád baví stejně tak, jako dříve. Jen času je méně. Tudíž někdy na zdlouhavé vyvařování není čas ani nálada, a tak se musíme spokojit s něčím rychlých k večeři. Někdy nás i zachrání nějaká ta objednávka jídla domů. Na prvním místě je zkrátka strava toho našeho malého pokladu, a pak můžeme řešit tu naši. Celkově ale vařím rychlejší recepty než dříve. Připravuji různé saláty, těstoviny, omáčky a nejvíce dělám to, že vše hodím do pekáče a pak do trouby. Manžel si ze mě už dělá srandu, že u náš každé jídlo projde troubou.

Musím se ale přiznat, že mi chybí i profesionální kuchyně, kde jsem strávila nějaký čas. Před Mikínkem jsem se chystala na kuchařské stáže, a tak doufám, že na to třeba v budoucnu zase navážu. Vaření je pro mě totiž opravdu celoživotní láska.

Na tvém blogu najdeme hodně receptů. Kde se pro své recepty inspiruješ?

Rozhodně mě inspiruje to, co kde ochutnám. Pak mě inspirují suroviny samotné. Často vidím něco v obchodě a řeknu si, že z tohoto chci vařit.

Ještě nedávno se jmenoval tvůj blog úplně jinak. Jak? A proč jsi ho přejmenovala?

To se vracím k té předchozí otázce. Příběh je to opravdu dlouhý, a tak vás odkážu na blog.

Na Instagramu tě najdeme i pod profilem @mamyvbrne, který máš napůl se svou kamarádkou. Jak vás vůbec myšlenka založit si tenhle profil napadla?

Mámy v Brně jsou nápadem Kačky. Nejdříve jsem k tomu byla malinko skeptická, ale nakonec si náš společný ig profil žije takovým přirozeným životem a tak je to fajn. Za založením stálo to, abychom dávaly mámám v Brně vědět, co se kde děje, tipy na nákupy, tipy na místa, kam se dá jít s dětmi apod. Pak také nějaké společné aktivity pro maminky. Zatím se nám podařilo uspořádat kurz foodstylingu a foodfotografie, ale času je opravdu málo a tak snad brzy zase něco vymyslíme.

Myslíš, že je v dnešní době těžké prorazit jako bloger/ka?

Určitě je to o dost těžší než před pár lety. Blogů je obrovský počet a neztratit se v této záplavě dá docela zabrat. Hlavně je opravdu hodně dobrých blogu a HLAVNĚ skvelých IG profilů, přes které to aktuálně všechno tak nějak jde. Záleží ale na každém, co je ten jeho cíl blogování a proč to dělá. Slyšela jsem totiž o spoustě lidí, kteří si chtějí blog založit, aby na něm vydělávali. A takto to myslím úplně nefunguje a fungovat nemůže. To hlavní, proč si založit blog, musí být v lásce a vášni k daným tématům nebo činnosti.

Znáš projekt BloggersRE? Jaký je na něj tvůj názor?

Samozřejmě, že znám. Je to skvělý nástroj k tomu dát o sobě vědět třeba zase někomu dalšímu. Fotku mého receptu párkrát BloggersRE sdílelo a byla jsem za to moc ráda – že se líbí a že se moje práce dostane zase třeba k někomu dalšímu a udělá mu radost, tak jako dělá toto tvoření radost mně.

Autor: Veroniky Uchytilové (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Martiny Hladyuk, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram