Bloggers RE

ROZHOVOR S MÁMOU, KTERÁ PEČE DOMA: “OBČAS SE SAMA SEBE PTÁM, PROČ MĚ LIDI ČTOU A SLEDUJÍ.”


Už podle názvu blogu vyplývá, že Bára je nejen blogerka, ale i kuchařka a maminka. Na svém blogu, se kterým sbírá jeden úspěch za druhým, sdílí recepty, zážitky ze života a krásné fotografie. Jak se dopracovala k ambasadorství nebo k druhému místu v soutěži FoodBlog roku?

Mohla bys nám o sobě, pro začátek, povědět pár slov?

Ahoj, určitě a ráda, i když si myslím, že už vše bylo řečeno. Jsem máma, blogerka, kuchařka a zdravotní sestra. Jsem obyčejná už asi “žena”, jako každá jiná, kterou můžete potkat na ulici.

Kdy a proč sis založila blog?

Blog jsem si založila myslím v květnu 2016.

A proč? Jednou jsem s mým partnerem byla v jedné “vyhlášené” cukrárně, kde jsem si koupila strašně moc drahé zákusky, ve kterých byl tak strašně nedobrý a umělý krém, že jsem si řekla “Tohle musí jít přece i jinak, lépe a chutně”… a tak jsem recepty hledala, zkoušela až se to nakonec povedlo tak, jak jsem si představovala.

Fotky jsem přidala na Facebook a Instagram a mělo to celkem ohlas. Potom jsem zase něco upekla a mělo to zase ohlas a tak jsem si řekla, že si zkusím založit blog… Chtěla bych jen říct, že do té doby jsem žádné blogery neznala a byla jsem dost mimo. (smích)

Napadlo tě někdy s blogováním skončit?

Musím se přiznat, že celkem nedávno jsem měla nutkání blogování pověsit na hřebík. Psala jsem si o tom s jednou moji blogerskou kolegyní a zároveň kamarádkou, která mě řekla ať neblbnu, ať si všechno dělám tak, jak jen já cítím, ať se do ničeho nenutím a ať nepodléhám tlaku okolí. A měla pravdu… teď to jde všechno tak nějak víc zlehka.

Které blogerky nejradši sleduješ ty sama?

Já ráda sleduju lidi, kteří mě dokáží něčím inspirovat. Je pro mě těžké vybrat jen pár jmen.

Kde hledáš inspiraci, jak na nové články, tak třeba fotky?

Inspirace je všude kolem mě… Instagram, Pinterest, nebo třeba “jen” Google.

Co se mi líbí, to si vyfotím nebo uložím, a když si někdy nevím s fotkou rady anebo mi dojdou nápady, tak se to uložiště vždycky hodí.

Skončila jsi na krásném druhém místě v kategorii Objev roku v soutěži FoodBlog roku 2017, za které ti samozřejmě moc gratulujeme! Jaký to byl pocit? Překvapilo tě to?

Já jsem si upřímně myslela, že tam jsem za rok 2017 jen do počtu.

Když se potom vyhlašovala kategorie Objev a byl tam můj blog, tak mě polil studený pot, protože jsem si říkala, že to není možný. Nakonec jsem skončila druhá a pro mě to je opravdu velký úspěch. Někdo by si mohl říct, že proč se raduju ze druhého místa, ale pro mě je to jako kdybych vyhrála.

Co myslíš, že tvé diváky a čtenáře baví nejvíce?

No, abych řekla pravdu občas se sama sebe ptám, proč mě lidi čtou a sledují…

Asi je baví moje recepty, které jsou jednoduché, často časově nenáročné a snad i dobré. A taky doufám, že občas i můj humor na Instastories. (smích)

A největší odměnou jsou fotky a vzkazy mých sledujících, kteří mi děkujou za recepty, ale spíš já děkuju jim za to, že je baví podle mě vařit, péct a potom mi ještě napsat. Za to jim patří velké DĚKUJU.

Dostala jsi také příležitost být amasadorkou. Co taková pozice vlastně obnáší a proč ses rozhodla nabídku přijmout?

Já jsem vlastně ani ze začátku nevěděla, do čeho jdu, ale firma, které dělám ambasadorku, mi byla sympatická a měla jsem s ní zkušenost i mimo blogování, proto jsem se rozhodla nabídku přijmout. Jinak co pozice obnáší? Vařím a peču z jejich surovin, píšu pro ně recepty, dělám pro ně fotky a zatím mě to baví a doufám, že i je. Už to spolu budeme “táhnout” 2 roky.

Co je podle tebe v dnešní době nejdůležitější pro blogování a úspěšný blog?

Já si myslím, že být sám sebou a dělat jen to, co člověka baví. Potom ve výsledku je to hrozně moc vidět.

A poslední otázka, která se týká našeho projektu BloggersRE, nesmí chybět! Znala jsi tento projekt ještě předtím, než jsme tě oslovili? A jaký máš na něj názor?

Ano, znala. Je to fajn, že existuje “platforma” jako je Bloggersre, která se snaží lidem přiblížit jejich oblíbené blogery a blogerky.

A minianketka – co máš raději?

Pes, nebo kočka?

Pes

Víno, nebo pivo?

Víno i pivo

Zima, nebo léto?

Podzim

Barvy, nebo černá a bílá?

Záleží na tom, jakou mám náladu.

ČR, nebo zahraničí?

Jednoznačně ČR

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Barbory Gorecké, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X