Verčo, tvůj blog je inspirací nejen pro maminky. Prozraď nám o sobě na začátek něco víc. Kdo stojí za blogem mamanacestach.cz?

Blogování šlo většinu mého života mimo mě. Když už jsem ho zaregistrovala, neměla jsem na něj po pravdě vůbec čas. Jak to tak ale bývá, čas jsem našla na mateřské dovolené, a protože jsem člověk, který nemá rád nudu a potřebuje se nějak realizovat, začala jsem psát a být aktivní na sociálních sítích. Byl to tedy můj nápad a za veškerými články a příspěvky, ať už na Facebooku, nebo Instagramu, stojím já. Ale aby mohly vzniknout nějaké fotografie i se mnou, fotí občas i můj partner.

Jsi maminkou holčičky jménem Emma. Jak náročné je skloubit dohromady blogování a starání se o rodinu a malou?

Náročné to není do té doby, dokud miminko většinu dne prospí. To má člověk času hodně, nejen na psaní. Čím je ale Emmička větší, tím míň času mám přes den na něco jiného než na ni. Paradoxně se ale teď věnuji blogu víc, protože toho i víc společně zažíváme a píšu po večerech. Jsou ale dny, kdy večer radši úplně vypnu a prostě jen jsem a odpočívám. Není totiž nic horšího než unavená máma.

Přidala ses k naší komunitě BloggersRE a začala jsi nás pravidelně sledovat. Co tě zaujalo na našem projektu?

Projekt BloggerRE mě zaujal právě tím, že se snaží propojovat celou blogerskou komunitu. Líbí se mi tahle myšlenka a také to, že svými příspěvky, články a rozhovory inspirujete ostatní. Díky vám se tak dozvídám o lidech, o kterých bych třeba ani jinak nevěděla. Což by byla určitě škoda!

Nově jsi také součástí našeho týmu. Ozvala ses nám, když jsme hledali posilu, která bude dělat rozhovory. Proč ses rozhodla přidat k našemu týmu a jak se těšíš na rozhovory?

Ano. Když jsem si všimla, že hledáte posilu do svého týmu, neváhala jsem ani chvíli. Nakonec se štěstí usmálo a já jsem moc ráda, že můžu být součástí tohohle skvělýho projektu jako je BloggersRe! Pro mě je to další způsob seberealizace a na rozhovory už se nesmírně těším.

Ráda cestuješ. Kde se ti líbilo nejvíce a máš nějakou zajímavou historku z cest?

Každá země má svoje kouzlo. Nejvíc jsem se ale zamilovala do Austrálie, která je mojí srdcovou záležitostí. A i přesto, že ráda cestuju a poznávám nová místa, bojím se lítat. Při jedné cestě z Austrálie jsme měli vzlétat, celé letadlo tak zvláštně rachotilo, a když už šly motory na plné obrátky, tak nám pilot řekl, že letadlo hlásí poruchu a musí to nejdříve opravit. Po tom, co to technici zkontrolovali a opravili, jsme měli podruhé vzlétnout. Nakonec, i přesto, že už jsme byli opět na ranveji, pilot řekl, že s letadlem nepoletí, protože to opět hlásí nějakou chybu. Moc do smíchu mi v tu chvíli opravdu nebylo. Na druhou stranu jsme se díky tomu dostali do dvou krásných hotelů v Brisbane a v Hong Kongu a bylo o nás nakonec skvěle postaráno. Takže jak se říká, každá mince má dvě strany.

Kam se chystáš v dohledné době a co je tvůj cestovatelský sen?

Na jaře se chystáme do Slovinska a Chorvatska. Už se moc těším, protože Slovinsko je nádherné a mě mrzí, že jsem na to přišla poměrně nedávno, až když jsem tam byla na Erasmu. V Chorvatsku už jsem také dlouho nebyla a chtěli bychom tam projet právě místa, která jsou něčím zajímavá. Také bychom rádi znovu do Austrálie tak uvidíme, jestli to vyjde, jak si přejeme. Míst, kde jsem nebyla a kam bych se ráda jednou podívala, je víc a patří mezi ně například: Švýcarsko, Portugalsko, severní státy Evropy a potom vzdálenější Peru a Chile.

Jaké to je cestovat s malou a co vše to obnáší?

Dokud jsme neměli malou, bylo vše jednodušší v tom, že jsme nad ničím nepřemýšleli, mohli se v pátek rozhodnout a v sobotu jet. Teď je pro nás důležitější mít nějaký plán, který teda většinou nevyjde, protože rodiče míní, miminko mění. Ale je dobré mít nějaké záchytné plánovací body. Navíc teď, když někam jedeme, třeba jen na dvě noci, máme plné auto věcí pro malou. Hračky, jídlo, plínky, věci na převlečení, kočárek, postýlku a náš je pak jeden batoh.

Jaké aplikace a nástroje používáš pro úpravu a tvorbu svého obsahu na blog a sociální sítě?

Nejvíc používám aplikace na úpravu fotek. Dříve jsem používala VSCO, nyní jsem přešla na Snapseed a Lightroom. Pak jsem si oblíbila aplikace jako UNUM, Hype Type a Crowdfire. Svůj blog píšu ve WordPressu.

Co je podle tebe klíčové v této době dodržovat, aby online tvůrci jako jsou blogeři, YouTubeři nebo InstaBlogeři zaujali své fanoušky?

Důležité je být něčím zajímavý, inspirovat ostatní, dát lidem důvod, aby vás sledovali a zajímali se o vás. Mít poutavý příběh, ale přitom být sám sebou. A i když to říkají všichni, důležité je být aktivní a sdílet články, fotky, videa pravidelně.

Jak vnímáš blogerskou komunitu u nás v Česku a Slovensku? Máš nějaké oblíbené online tvůrce, které sleduješ?

Abych řekla pravdu, v blogerské sféře jsem opravdu chvíli a teprve se v tom učím chodit a poznávám. Ale ať už je to v Čechách, nebo na Slovensku, myslím, že je tady spoustu šikovných a skvělých blogerů. Ať už více, či méně slavných. Kdo mě teď ale opravdu baví a inspiruje na Instagramu, jsou holky z Brna Mamachef.cz a Milujisvujzivot.cz. Z dalších online aktivních maminek se mi líbí Nikol Štíbrová a Zuzeta a jejich pohled na život a humor. Momentálně jsem se také zamilovala do Instagramu Evy Holubové. Kdybych ale měla vyjmenovat všechny mé oblíbence, bylo by to opravdu na dlouho.

MÁMA NA CESTÁCH: BLOG / FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Veroniky Uchytilové, text Ráj Elegance


1 COMMENT

  1. Super rozhovor, díky za něj i za tip na další zajímavý blog. 🙂 Ta příhoda s porouchaným letadlem je děsivá – létat se nebojím, ale z tohohle bych se asi taky orosila.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here