Market, ty jsi nádherná slečna, co na svém instagramu i blogu inspiruje tisíce fanoušků. Jak dlouho už se blogování vlastně věnuješ?

Moc děkuji! Bloguji od roku 2012, takže to letos bude 5 let. Měla jsem ale mezi tím takovou menší pauzu a chtěla jsem nový start, takže blog, na kterém působím nyní, mám něco málo přes rok.

Na blog přispíváš denně. Myslíš, že právě díky této pravidelnosti je blog úspěšný?

Určitě to hraje velkou roli. Moji čtenáři jsou zvyklí, že každý den na blogu najdou něco nového, takže se vrací pravidelně. Mně osobně tenhle formát u ostatních blogerek baví nejvíc, proto jsem se rozhodla přidávat 1-2 články denně.

Má blogování i nějaké stinné stránky, které si třeba ne všichni dokáží představit?

Je to rozhodně o dost náročnější, než jak si to lidé většinou představují. Z pohledu diváka to vypadá snadně, ale ty hodiny práce už za tím vidí málokdo. Obzvlášť v tempu, které jsem si nastavila. Další stinnou stránkou je samozřejmě i to, že je to svým způsobem velký vpád do soukromí. Moji čtenáři o mně ví více méně úplně všechno, ale to je věc, kterou jsem si taky nastavila sama, takže si na to nemůžu stěžovat. 🙂 Kladné stránky ale jednoznačně převažují a pro mě je můj blog takové moje dítě, miluju to.

Vnímáš blog jako svůj koníček, nebo bys chtěla, aby se z toho do budoucna stala i tvá práce?

Momentálně je to takový koníček, který mi zabírá tolik času jako práce na plný úvazek. Živit se v budoucnu blogováním je můj velký sen, takže uvidíme, kam mě osud zavede.

Na tvém blogu můžeme najít i krásné covery. Uvažuješ, že by ses zpěvu opět začala věnovat?

Hudba vždycky hrála v mém životě obrovskou roli, zpívám od dvou let, takže jsem vlastně víc zpěvačka než blogerka. Je pravda, že poslední dobou šlo zpívání trochu stranou na úkor blogu, ale chci se k tomu teď vrátit, natočit nějaká nová videa a ideálně tyhle dva světy propojit.

Jaké blogerky, ať už zahraniční nebo z ČR/SK, sleduješ a jsou pro tebe částečnou inspirací?

Přiznám se, že sleduji především zahraniční blogerky, mezi moje nejoblíbenější patří Kenza Zouiten, Angelica Blick nebo Sendi Skopljak.

Kupuješ si raději méně dražších a kvalitnějších kousků, nebo si nakoupíš více kousků, které jsou aktuální a trendy?

Řekla bych, že jsem někde mezi. Co se týče různých basic kousků, které tvoří základ šatníků, raději si vždy připlatím za kvalitu a ty věci mi vydrží roky. Za aktuální trendy už se mi příliš utrácet nechce, obzvlášť, když vím, že se k mému stylu nehodí. Pokud se mi líbí, tak si stejně raději pořídím levnější kousky, protože je dost možné, že mě stejně za pár týdnů nebo měsíců omrzí.

Když jsme u trendů, jaký je tvůj aktuálně nejoblíbenější?

Momentální trendy mě hrozně baví. Proužky, kytičky, volánky, off-shoulder… Sice často vídám v obchodech kousky, které jsou na mě až příliš výstřední, ale líbí se mi, že se tak trochu navrátila ženskost, ta móda je taková hravá. Jsem zvědavá na podzimní kolekce a už teď se na ně těším.

Co ty a tvé plány do budoucna?

Příští rok mě čeká především psaní bakalářky a státnice, jinak chci hlavně co nejvíc cestovat. Teď v prosinci nás s přítelem čeká Zanzibar, takže už se moc těším.

A jaký je na závěr tvůj odzkoušený tip, který by mohl pomoct blogerům v začátcích?

Kvalitní fotky a pravidelnost, to je podle mě základ. A dělat to s láskou. Podle mě jde vždycky poznat, když člověk blogování miluje a dává do toho všechno.

MARKETA FRANK: BLOG / FACEBOOK / INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Markéty Frank, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here