Bloggers RE

ROZHOVOR S MARTOU PALESOVOU: “RAZ SA MI PODARÍ ŽIŤ V ŠPANIELSKU.”

Lidé si hned na první pohled všimnou, že tvou vášní je móda. Co pro tebe móda znamená?

Móda je pre mňa vyjadrenie mojej aktuálnej nálady, mojich pocitov. Obliekam sa aby som sa vždy cítila príjemne a je jedno či idem len na nákup do potravín alebo na večeru do reštaurácie. Nezvyknem používať veľa make-upu, no vždy odchádzam z domu upravená.

Jsi maminkou dvou dětí, miluješ módu a také jsme se dozvěděli, že máš ráda španělštinu. Mohla bys nám o sobě prozradit něco více? A proč tě očarovala zrovna španělština?

Svoje detičky milujem najviac na svete a tým, že som ešte na materskej dovolenke tak hlavne s mladšou dcérkou si užívam každú chvíľu. Aj keď je to niekedy náročné, podarí sa mi sem-tam nájsť si čas pre seba. Veľmi mi v tom pomáhajú manžel a dedkovci. Keď sme mali ešte len synčeka, s kamarátkou sme rozbiehali firmu na pečenie mafinov a cupcakes. Všetko nám išlo od ruky, ale keď som už čakala dcérku biznis musel ustúpiť a všetok svoj čas som chcela venovať svojej rodine. Svoj voľný čas som začala venovať Instagramu. Vedela som kam sa chcem dostať, ako by mal môj profil vyzerať, čomu mi výrazne pomohlo absolvovanie rôznych on-line kurzov.  Okrem toho veľmi rada varím, milujem kvalitné červené víno, tatarák, vôňu a chuť kávy. Tú si doprajem aj dva krát za deň. Milujem hudbu kde znie saxofón. Tento hudobný nástroj je božský a idem sa zblázniť, keď počujem jeho zvuk. Mala som dokonca aj učiteľa na saxofón, ale susedia sa s mojimi hudobnými hodinami nestotožnili. No a prečo španielčina? Keď som v Španielsku, mám pocit, že som doma. Neviem to opísať, ale je to skvelý pocit. Tá pohoda, ktorá z ľudí srší, ich temperament a štýl života, to som celá ja. Cítim, že raz sa mi podarí žiť v Španielsku minimálne nejakú dobu… Tieto moje „ciťáky“ ma zatiaľ nikdy nesklamali.

Svůj blog máš jen v angličtině, což může mít své výhody i nevýhody. Proč ses rozhodla pro tuto variantu a přemýšlela jsi například o tom psát také v mateřském jazyce?

Začnem tým, že som hrdá na to, že som zo Slovenska a moju krajinu milujem. Predpokladám však, že v dnešnej dobe vie väčšina ľudí po anglicky a týmto chcem osloviť aj zahraničných sledovateľov. Nepíšem dlhé komentáre k mojim fotkám. Mám rada strohé, výstižné texty. Nerada sa rozpisujem či už o svojich názoroch alebo o súkromí. Tieto veci si strážim a nie som zástanca zdieľania môjho života na Internete. Chcela by som inšpirovať ľudí mojim štýlom a pozitívnym postojom k životu. Som večný optimista.

Pojďme zpátky k módě. Na svém Instagramu i blogu máš nádherné modní fotky. Prozradíš nám, jak vznikají a co vše je potřeba absolvovat pro povedené fotky?

Keď som si založila profil na Instagrame, mojim cieľom bolo mať kvalitné fotografie. Obdivovala som profily blogerov, ktorí majú svoj jasne zadefinovaný štýl a nádherné fotografie, na ktoré je radosť sa pozerať. Chcela som to robiť tiež profesionálne. Úplnou náhodou som si na Instagrame našla fotografku a hneď sme si sadli. Naše fotenia sú vždy plné zábavy a dobrej nálady. Presne vie čo sa mi páči a ako dané fotografie majú vo finále vyzerať. Po niekoľkých mesiacoch som sa zoznámila s ďalším milým fotografom, ktorý okrem iného fotí slovenské blogerky. Pre mňa je dôležité, že si s daným fotografom „sadneme“. Potom aj výsledok stojí za to a mňa veľmi teší, že s nimi môžem spolupracovať.

Jaké outfity si ráda oblékáš a jak bys popsala svůj osobní módní styl?

Môj štýl je minimalistický. Mám rada klasické strihy, elegantnú módu, chic a nadčasové kúsky. Zároveň ich rada dopĺňam o zaujímavé šperky, prípadne iné doplnky. Na klasiku nedám dopustiť, ale musí v tom byť aj niečo ženské a príťažlivé.

Máš nějaký sen, který by sis chtěla splnit skrz svůj módní blog nebo v módním průmyslu?

Rada by som sa išla pozrieť na zahraničný Fashion Week, napr. v Miláne, Paríži alebo New Yorku – špeciálne na prehliadku Dior alebo Dolce&Gabbana. Zažiť aspoň jeden krát túto atmosféru. Rada by som sa zoznámila aj s Lukášom Kimličkom, ktorého práca sa mi veľmi páči a obdivujem jeho tvorbu. Stále však premýšlam nad tým, že by som rada robila aj prácu, ktorá pomáha luďom. Robiť niečo prospešné či už pre detičky alebo starších ľudí. Mám v hlave jednu myšlienku, uvidím ako sa mi ju podarí zrealizovať. Myslím si, že každý človek by sa mal snažiť pomáhať aj iným. Hlavne tým, ktorí to potrebujú najviac.

Máš nějaké oblíbené nástroje, které ti pomáhají upravovat fotky nebo usnadňovat život při správě tvých sociálních sítí nebo blogu?

Pravidelne používam aplikáciu Later, prostredníctvom ktorej si plánujem zvyčajne na dva týždne dopredu ako bude môj profil vyzerať. Chcem, aby môj profil pôsobil harmonicky, príjemne a profesionálne. Keď si ho niekto pozrie, aby mal z neho rovnako skvelý pocit ako ja. Webovú stránku som si vytvorila sama cez Wix a používam aj ich aplikáciu na písanie článkov k jednotlivým outfitom. Samotné fotografie neupravujem, tie mi už dodá fotograf v dohodnutej kvalite. Nanajvýš sa pohrám s kontrastom, prípadne jasom a zaostrením priamo v Instagrame pri uploadnutí fotky. Na textové posty používam aplikáciu Canva. Plánovanie postov a celková vizualizácia môjho profilu je pre mňa základ.

Jsi již poměrně dlouho součástí naší komunity. Co si myslíš o našem projektu BloggersRE?

Váš projekt sa mi od začiatku veľmi páči. Vidieť, že profil na Instagrame aj celkovo svoju prácu robíte profesionálne a to veľmi oceňujem. Teší ma, že nás Slovákov a Čechov spájate. Dávate na profil len kvalitné fotografie, ktoré spolu krásne ladia. Vždy si tu nájdem nejakú inšpiráciu a posúva to aj mňa vpred.

Jaké jsou tvé rady pro další blogerky a blogery, kteří chtějí posunout svoji tvorbu?

Moja rada je taká istá akú som aj ja dostala na rôznych školeniach. Fotografie by mali byť kvalitné, mali by ste si vybrať oblasť, ktorej sa chcete venovať a písať len o nej. Nepozerajte sa koľko máte sledovateľov, ich počet nie je to najdôležitejšie. Dôležité je akú máte odozvu od svojich aktuálnych sledovateľov, že ste pre nich inšpiráciou a že robíte čo vás baví. Výsledok, ktorý si želáte sa dostaví, len treba byť trpezliví.

Jaké destinace nebo místa bys chtěla navštívit a procestovat? A kde se ti nejvíce líbílo?

Precestovala som síce už pomerne veľa krajín, ale veľmi ma láka navštíviť a spoznať Moskvu. Rada by som aj každý rok strávila nejaký čas v Španielsku. Môj manžel si však robí srandu, že mne sa aj tak najviac páči v kuchyni. Tak aj tam je fajn.

Autor: BloggersRE, Fotky: Sociální sítě Marty Palesové, Editace: BloggersRE

Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

.
.