Mohla by ses našim čtenářům na začátek představit a povědět nám něco o sobě?

Jmenuji se Michaela Elisabeta Georgina, ale téměř všichni m říkají Meg. Je mi 28 let a žiji v Karlových Varech. Od 13 let jsem se věnovala modelingu a cestovala. Ve 24 letech založila modní značku M.E.G. Ve 26 po nepříjemné rodinné zkušenosti a po dlouhých měsících po nemocnicích, kde jsem od lékařského personálu zjistila, kolik jim schází vybavení a přístrojů, jsem založila M.E.G charity, která k dnešnímu dni zastupuje a vybavuje nemocnice v Karlových Varech, Chebu, Plzni, Praze, Bratislavě. Každá nemocnice má své patrony, které jsem vybírala jen z blízkých přátel – jako například Majk Spirit, Zorka a Míra Hejdovi, Nikča Trojanová a další. Nadaci jsem pojala formou e-shopu, kde lidé mohou výhodně nakupovat produkty od našich sponzorů a zapojit se také. Protože každý z nás v nějaké etapě života potřebuje nemocnice a já chci, ať je máme plně vybavené k lepší, rychlejší péči a uzdravení…

Na svém blogu máš v patičce napsáno “Dělám to, v co věřím, a naplňuji tak své životní poslání…”, co konkrétně považuješ za své životní poslání a jak se ho snažíš naplňovat?

V létě jsem založila blog na téma, které řeší každý z nás bez ohledu na věk a pohlaví… VZTAHY… A vše okolo toho… Blog jsem založila na to konto, když jsem neustále dokola pořád všem okolo sebe radila jedno a to samé… A jednou jsem řekla – já vám to snad někam napíšu, než to pořád dokola opakovat, když vám to tedy tak pomáhá.

Blog jsem pojala tak, aby lidem pomáhal – léčil. Nebo si čtenáři třeba jen uvědomí, že to dělají dobře nebo mohou něco ve vztazích zlepšit… Jsou tam jak články o pravidlech, dárcích, slibech, tak ale i příběhy založené na skutečné události… Od příběhu “Milovat nestačí” až po domácí násilí “15 let ve zlém snu”.

Díky návštěvám v nemocnici jsem zjistila, že většina lidí není nemocná fyzicky, ale duševně… Proto jsem se dala na “stará” kolena na studium a před týdnem jsem úspěšně dokončila  Masarykův ústav vyšších studií.

A v příštím roce jsem si dala poslední cíl a to lidem pomáhat léčit duše a pomoc jim najít správný směr jako terapeut-mentor- kouč… Je to vlastně jedno, jak mě budou nazývat. Hlavně, když jim budu pomáhat a jim bude lépe. Všude ve světě je normální mít svého terapeuta a v tomto hektickém světě ulevit – čistit svou duši. Mé životní poslání je pomáhat – podporovat – snažit se dělat tento krásný svět ještě lepším. Dělám vše, v co věřím, a vše, co vím, že má smysl a výsledky pro nás všechny… A jak ho naplňuji? Denně tím, že jsem někdy i 20 hodin na nohou a moji sledující na Insta mi ve 3 ráno píšou “neuč se, nepiš, jdi spát!:-)”.

Pohybuješ se v módním průmyslu a máš i své vlastní módní kolekce. Na čem si nejvíce zakládáš při navrhování nových kolekcí?

Letos jsem bohužel novou kolekci musela vynechat, jelikož jsem to časově nemohla s Charity a školou zvládnout. Neumím dělat nic bez 100% – jsem klasická kozorožka. Buď vše na 100%, nebo raději nic. Ale na příští rok se chystám něco vymyslet…

U mě najdete jen kožíšky ze zbytkových materiálů z farem, které se spotřebovaly na maso a kvůli kterým nezemřelo žádné zvíře… Jen králíčky, kozičky, ovce… A přidala jsem i teplákovky, protože já jsem tepláková holka. A jelikož jsem hodně na cestách, tak potřebuji pohodlíčko.

Móda je hodně specifický a náročný segment, ve kterém je hodně těžké se prosadit, navíc se hodně často věcí rychle mění. Jak náročné je mít úspěšnou módní značku?

První rok byl totální mazec… Vlastně vše, co jsem založila, byl první rok jen o dřině, snaze, slzách, poučení se z chyb atd. Nebudu nikomu tvrdit, že je to procházka. Převážně jsem na vše byla sama nebo jen se švadlenkou. Takže od PR po návrhy, marketing – vše sama za 5 lidí… Ale všechno, co jsem vybudovala, a všechno, co jsem díky té dřině zažila, stálo za to… Ty nejlepší školy života, díky kterým jsem silnější, rozumnější a rozhodně pokornější.

Na Instagramu tě sleduje velmi početná komunita fanoušků. Je to určitě velká zodpovědnost a radost. Máš nějaký speciální koncept, jak vedeš svůj Instagram?

V první řadě bych chtěla říct, že mám ty nejhodnější sledující, kteří mi denně přibývájí a já jsem za to nesmírně ráda. Můj profil byl pochopen jako něco, přes co dávám informace, co jsem opravdu já… Píši své názory, své pohledy… Někdy mám více jak 50 directů za den a na všechny se snažím popravdě odpovídat. Ať se mě slečny ptají na vlasy nebo se mě ptají na různé zákroky, procedury, oblečení, cvičení, cestování nebo mi posílají vlastní příběhy, za které jsem mimochodem moc vděčná. Reakce na mou značku, charitu, až po školu… Na cvičení… Vidí, že je to denní dřina a jsem ráda, když mohu poradit. A já se opravdu snažím na vše plnohodnotně odpovídat. Proto si myslím, že máme tak “krasný” vztah s mnoho sledujícími. Neznáme se osobně, ale řešíme spolu operaci prsou…

Jsem svá, jsem to já… I když se směju nebo blbnu nebo padám na pusu únavou, protože už prostě nemůžu…

Jediné, o co se nedělím a myslím, že dělit ani nebudu, je můj partnerský život, prestože do mého osobního je občas ráda pustím.

Má největší odměna je, když mi lidé píší, že jsem jejich inspirace, motivace, vzor, pomoc, sluníčko, anděl nebo jen, že díky mně mají lepší den. Není prostě víc, než jiným kouzlit úsměvy a dávat lásku. I na dálku.

Máš nějaké rady pro začínající nebo nové online tvůrce jako jsou blogeři, YouTubeři nebo InstaBlogeři?

Já jsem taky nová. Nebo?

Tak co se týká instagramu – taky se učím… Dávám fotky, které chci, aby korespondovaly s textem a něco vyjadřovaly.

A zbytku si zatím nedovolím radit, protože mám pocit, že jsem sama ještě v plenkách a neustále se učím a ladím, ale za pár let moc ráda poradím a hodím všechny zkušenosti a chyby, kterým lze předejít.

Máš nějaké oblíbené online tvůrce, která ráda sleduješ nebo se u nich inspiruješ?

Co se týká fotek, tak určitě jsou to modelky, blogerky, magazíny atd…

Hodně čtu, takže má velká inspirace je z knih, vztahů mých, okolo mě a taky mi moc dala škola – jak Masarykáč, tak škola života.

Sama jsi součástí naší komunity, co říkáš na náš projekt BloggersRE?

Tak v první řadě je mi nesmírnou ctí, že mohu být vaší komunity součástí. Jsem na stránkách blogerek, které sledují denně tisíce fans. Nemohla jsem dostat lepší dárek k letošním Vánocům.

Líbí se mi u Vás hlavně přehlednost – kdo miluje jídlo, jde za jasným cílem, kdo módu, to samé… Jsem celkově dost systematický člověk, vše má své místo, takže přehlednost je za mě 1 podtržená.

MICHAELA MAŠKOVÁ (M.E.G): WEB FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Michaely Maškové, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here