Bloggers RE

ROZHOVOR S MIMI: “VŠETKO TO ZAČALO JEDNOU DOVOLENKOU V THAJSKU.”


Cestovatelka Michaela, která pochází ze Slovenska a chce procestovat svět, poznat nové kultury, místa a lidi. Studovala v Malajzii, kde taky začala psát svůj blog, kde se dělí nejen o své tipy na cestování.

Mohla by ses nám pro začátek představit?

Ahojte, moje meno je Michaela, ale všetci ma poznajú ako Mimi. Pochádzam z Piešťan a mám 26 rokov. Vyštudovala som Marketingové komunikácie na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne no rozhodla som sa vykašľať na kariéru a začať si plniť svoje sny.

Víme o tobě, že jsi studovala v Malajzii. Jak ses k tomu dostala?

Všetko to začalo jednou dovolenkou v Thajsku, keď som si uvedomila, že by som chcela v Ázii zostať na dlhšie. Počas štúdia na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne sa mi naskytla možnosť zúčastniť sa programu Freemover a odísť študovať do Kuala Lumpur. Pôvodne som mala v pláne Bangkok, ale nakoniec vyhralo Kuala Lumpur kvôli tomu, že sa tam dá perfektne dohovoriť po anglicky, čo sa o Bangkoku povedať nedá.

Jak dlouho jsi v Malajzii žila a a jaké to bylo?

V Malajzii som žila pol roka a veru poviem vám, že to bolo asi najlepšie a najbláznivejšie obdobie môjho života. Školu sme mali tri krát do týždňa, takže zvyšok času sme mohli využiť na cestovanie nie len po Malajzii a jej nádherných ostrovoch, ale navštívili sme aj okolité štáty. Ázia je pre mňa čarovná najmä preto, že je tam všetko úplne iné, ako v Európe a to ma na tom baví najviac. Každý deň sme zažili niečo nové, úplne odlišné od toho, na čo sme boli doma zvyknutí, takže prvý mesiac som mala poriadny kultúrny šok.

Během tvého studia sis založila blog. Co tě k tomu přivedlo?

Blog som založila hneď na začiatku pobytu, aby som nemusela s každým komunikovať zvlášť. Všetci chceli vedieť, ako sa mi darí, tak som začala písať zážitky na blog, tak aby si to mohol prečítať ktokoľvek, koho to zaujíma. A postupom času sa z toho stal môj koníček.

Co bylo na tomto pobytu nejtěžší a co ti naopak chybí?

Najťažšie bolo zvyknúť si na neskutočné horúčavy vo veľkomeste. Malajzia je muslimská krajina, preto sme do školy mohli chodiť len v dlhom oblečení-  zahalené ramená a dlhé nohavice. Tak si predstavte chodiť v tomto v 35 stupňoch v betónovej džungli. To úplne nechceš.

Ale chýba mi neskutočne veľa vecí. Hlavne multi-kulti ľudia z celého sveta, párties na 36. poschodí s výhľadom na rozsvietené Petronas Towers a určite jedlo – indická, čínska, malajská, iránska, korejská, thajská alebo arabská kuchyňa? Nie je problém. V KL človek nájde všetko. Reštaurácie od výmyslu sveta. No proste mňam.

Nyní žiješ na Islandu. Proč ses rozhodla žít jinde, než na Slovensku a proč zrovna Island?

Na Island som prvý krát prišla práve v lete pred odchodom do Malajzie. Potrebovala som nejaký summer job a úplne náhodne mi vyšla jedna pracovná ponuka na Islande. Odvtedy som sa do tejto krajiny zamilovala. Odjakživa som vedela, že nechcem mať úplne normálny život a robiť to, čo sa odo mňa po skončení vysokej očakáva. Nájsť si super job a robiť kariéru. To som chcela pred tým, než som začala cestovať a žiť v KL. Práve tento pobyt bol pre mňa prelomový. Rozhodla som sa svoj život žiť trošku inak, ako väčšina mojich spolužiakov. S magisterským titulom z marketingových komunikácií by som doma zarobila menej, ako za barom na Islande. A kvôli tomu, že šetrím peniažky na svoj najväčší sen a projekt, som sa rozhodla zostať tu. Navyše Islandský štýl života je pohodička. Nikto sa nestresuje, nikto sa nejak extra nenaháňa, nič nie je problém. Proste všetko s kľudom, a to sa mi páči.

Kolik zemí jsi už stihla navštívit a kolik bys jich ještě chtěla vidět? Máš nějaké vysněné destinace?

Viete, že to vôbec nemám spočítané? Nie som z tých, ktorí si krajinu len odfajknú po pár dňoch, radšej by som sa všade zdržala dlhšie a načerpala tak viac atmosféru daného miesta. Navštívila som krajiny ako Indonézia, Filipíny, Malajzia, Thajsko, Vietnam, Borneo, Zanzibar a samozrejme nejaké ďalšie krajiny v Európe. Do niektorých z týchto krajín sa rada opätovne vraciam. Chcela by som toho precestovať  ale oveľa viac. Uprednostňujem prírodu, pláže, útesy a džungle, takže jeden z mojich najväčších snov je asi Oceánia a jej ostrovy. Čím opustenejšie, tým lepšie.

Která země tě nejvíc zaujala nebo předčila tvá očekávání?

Za mňa je najväčšia topka Indonézia. Táto krajina má okolo 16 000 ostrovov, úžasné jedlo, dobrých ľudí a neuveriteľnú prírodu, preto by som sa tam určite chcela vracať a objavovať stále nové miesta.

Všimli jsme si, že máš pár videí i na YouTube. Hodláš se této platformě nějak více věnovat v budoucnu?

Veľmi rada by som sa tomu venovala viac, pretože ma to baví. Ale vzhľadom na to, že momentálne pracujem na plný úväzok, na videá mi už toľko času nezostáva. Každopádne materiál mám, droním o sto šesť, no treba nájsť čas na strihanie. Možno nové predsavzatie na rok 2019. (smích)

A poslední otázka se bude, tradičně, týkat tvého názoru na náš projekt. Znala jsi ho předtím, než jsme tě oslovili?

Projekt  sledujem už nejakú dobu a veľmi sa mi páči spôsob, akým komunikujete. Prostredníctvom vás som našla niekoľko veĽmi zaujímavých blogov a profilov, ktoré pravidelne sledujem.

A mini anketka – co máš raději?

Jaro, nebo podzim? Uf asi obidvoje rovnako, ale keď si musím vybrať tak jar, pretože na jeseň veľa prší a to je nuda.

Čaj, nebo káva? Čaj

Bílá, nebo černá? Černá

Den, nebo noc? Deň

Kočka, nebo pes? Pes jednoznačne

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Michaely Chebenové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram