ROZHOVOR S REBEKOU ZE STYLE OF BECCA: “MÓDNE TRENDY BY NÁS MALI VIESŤ.”


Jejím revírem je blog a Instagram. Její poznávací znamení jsou klobouky a čepice. Jejími protivníky jsou neobnovitelná móda a lidé, kteří nevěří v second-handy. Rebeka z blogu Style of Becca pracuje ve dne v noci a jejím úkolem bylo nám zodpovědět pár otázek.

Věříme, že většina našich čtenářů a čtenářek blog Style of Becca dobře zná. Nejen díky tvým krásným fotkám, ale i originálnímu stylu oblékání. Představila bys ses nám ale blíže ty sama?

Som 25-ročné dievča/žena (cítim sa na niečo medzi tým), ktoré je vďačné za to, čo v živote má. Snažím sa robiť to, čo ma baví a k tomu už 9 rokov patrí aj blog. Je to moje jediné hobby, ktoré mi vydržalo aj po puberte a dnes sa už preklopilo aj do práce. Ťažko opísať sama seba, ale ľudia hovoria, že som veselá a vtipná, ja však musím dodať, že mám aj opačnú, silno “overthinking” formu. Snúbi sa vo mne viacero protikladov, na jednej strane som dobrodružná a nepotrebujem k životu veľa, na strane druhej mám občas princeznovské maniere, ktoré ale vždy uspokojí môj muž. Rada čítam, teraz hlavne publicistickú literatúru a fičím si na vegan strave, ktorá mi zmenila život.

Neodmyslitelně k tobě patří klobouky. Tvou vášeň ale v dnešní době moc lidí nesdílí. Proč si myslíš, že je na lidech v ulicích vídáme tak málo?

Ja si práveže myslím, že v posledných rokoch sa to hlavne vo väčších mestách výrazne zlepšuje a klobúky vídam častejšie. Ono, vo väčších mestách má človek viac odvahy, však. Klobúky priťahujú pozornosť (nepýtajte sa ma, prečo, veď kedysi sa nosili stále) a tak ľudia nemajú náladu na neustále pohľady. Ja to beriem, sama viem, že na mňa zvyknú v červenom klobúku ľudia dosť zazerať, ale tak mne to neprekáža, stredná škola ma vycvičila. A je tiež fakt, že často počujem, že ľudia nevedia ako ich nosiť, s čím ich zladiť, majú pocit, že sa ku klobúku musia “nahodiť”, pretom práve k tým najobyčajnejším outfitom funguje najlepšie.

Jak velkou máš sbírku, kolik klobouků aktuálně vlastníš?

Nemyslím si, že je nejaká veľká, vlastním asi 10 klobúkov, ale reálne nosím 2-3, pretože ostatné ma už tak nebavia. Určite nie som zberateľ, akurát trendy aj môj vkus sa časom menia a niektoré klobúky už “nie sú ono”. Nemám problém ich posunúť ďalej. Mám však aj také, ktoré zdedia generácie po mne, napríklad slovenský, ručne vyrobený klobúk Alaté Millinery.

Sama máš velice zajímavý a originální styl. Určitě jsi prošla během dospívání několika změnami a jednou z nich byl jistě i styl oblékání. Jak jsi našla ten svůj a co ti k tomu pomohlo?

Tak v prvom rade ďakujem veľmi pekne. Musím však povedať, že môj štýl sa stále vyvíja, akurát za tie roky, a dovolím si tvrdiť, že mi k tomu pomohlo aj pravidelné fotenie na blog (človek vidí, v čom vyzerá lepšie a v čom horšie, v zrkadle sa vnímame inak ako na fotke), som prišla na to, čo mi sedí a čo nie. Mám iba 154cm, takže niektoré veci fakt nie sú pre mňa, ale na to som prišla postupne. A veľa som skúšala, experimentovala, kombinovala. Sledovala som trendy ale neriadila som sa nimi za každú cenu, nekopírovala som niekoho štýl, ale vytvárala som si vlastný. Určite práve to skúšanie mi pomohlo nájsť smer, ktorým idem teraz, veď ako inak má na to človek prísť? A kým je človek mladý, znesie viac, dnes by na mne už niektoré veci vyzerali smiešne alebo by som si ich nikdy neobliekla, ale som rada, že som skúšala, pretože som prišla na mnoho vecí, spoznala som svoj typ postavy a zistila som aj to, v akých kúskoch sa cítim najlepšie. Napríklad každý prisahá na bielu košelu, ale ja košele moc nemusím, vlastním iba denimovú. Milujem bavlnené tričká s vintage potlačou, ideálne ak sú zdedené alebo zo sekáča, rada ich kombinujem s riflami, minisukňami či plisovanými sukňami. Všeobecne milujem v móde kontrasty, ktoré spolu tvoria krásny celok a mám rada aj vzory.

Co tě v módě nejvíce inspiruje? Dodržuješ módní trendy?

Ako som spomínala, módne trendy sledujem, jasné, nedá sa im ujsť a určite ma ovplyvňujú, ale neriadim sa nimi za každú cenu. Obliecť sa od hlavy po päty z novej kolekcie módneho reťazca je veľmi jednoduché, ale o tom pre mňa štýl nie je. Módne trendy by nás mali viesť, ale my sme tí, kto im dáva dušu práve tým, že ich zakomponujeme do vlastného štýlu. Mňa inšpirujú ľudia okolo mňa a potom hľadám inšpiráciu aj na Pintereste či Instagrame. Ak mám napríklad nejaký kúsok, ktorý chcem využiť a nenapadá ma, ako ho skombinovať, zadám ho do Pinterestu a zbieram nápady, z ktorých potom zoskladám vlastný outfit. Tým, že toto robím už roky, mám svoje overené a obľúbené kombinácie, ktoré vždy fungujú.

Který aktuální módní trend ti nejde na rozum a je nějaký, na kterém naopak ujíždíš?

Teraz ma úplne dostal trend látkových čeleniek. Žiadnu som si ale ešte nekúpila a asi ani nekúpim, viažem si ich zo šatiek a jednu som si ušila zo zvyšnej látky z odstrihnutých šiat. A čo mi nejde na rozum? Teraz ma nič nenapadne, hlavne, ktovie, či sa mi časom nezapáči to, čo teraz nemusím?

Co se týká módy, tak sama ráda nakupuješ v second-handech a motivuješ k tomu i ostatní. Většina lidí ale nemá tolik trpělivosti, aby se prohrabovala vším tím oblečením a našla zajímavý kousek. Máš na to nějaký tip?

Ja som o tom na blogu napísala aj dlhý článok. Veľa ľudí sa ma pýta aké sekáče mám rada, ale nie je to o sekáči, vždy je to o tom hľadaní. A na to práve veľa ľudí nemá nervy alebo nevidia potenciál daného kúsku medzi hromadou nepoužiteľného. Ja sa rada hrabem v sekáčoch a objavujem jedinečné poklady, ale chce to trpezlivosť.

Co je podle tebe největší módní přešlap? V čem tě nikdy na ulici nepotkáme?

Nikdy ma neuvidíte v telových silonkách a so silikónovými ramienkami. Nemám rada veci, ktoré majú byť akože neviditeľné ale vlastne vôbec nie sú. Veď to je nezmysel.

Style of Becca běží na všech dnes známých platformách, jako je blog, Facebook Instagram a YouTube. Kdyby sis ale měla vybrat jen jednu, která by to byla? A proč?

Momentálne určite Instagram, neskutočne ma baví aj inšpiruje a hlavne tá interakcia s followermi je okamžitá. Vediem na ňom aj svoj projekt @Tvojavintagemama, čo je second hand shop, s výnimočnými vintage a SH kúskami.

Když jsme u platforem, slyšela jsi už o té naší, která sdružuje české a slovenské blogery? Jak se ti myšlenka BloggersRE líbí?

Áno, poznám vás a nápad sa mi veľmi páči. Rada čítam vaše rozhovory s blogermi, tak verím, že ľudí bavil aj tento môj.

Děkujeme mockrát za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů nejen s blogem!

Aj ja ďakujem a prajem pekný deň!

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Rebeky Šuchterové, text BloggersRE


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno