Bloggers RE

ROZHOVOR S NATALY ADAMEOVOU: “MOJIM ŽIVOTNÝM CIEĽOM JE PRECESTOVAŤ CELÝ SVET.”


Dnes vám přinášíme rozhovor s blogerkou a instagramerkou ze sousedního Slovenska. Krásná a talentovaná slečna, která miluje nakupování v sekáčích, kupování letenek a jídlo.

Kdo je vlastně Nataly Adameová?

Som študentka masmediálnej komunikácie z Bratislavy. Cestovanie je mojou vášňou a tak sa snažím byť na cestách vždy keď je príležitosť, som veľkým milovníkom jedla, ale taktiež aj módy. Nohavice na mne uvidíte zriedka, naopak sukňu mám na sebe takmer nonstop. Milujem pohodlnosť tenisiek, ale som rada aj za dámu v opätkoch. Už od malička som chcela robiť niečo kreatívne a momentálne sa mi to plní. Mojim životným cieľom je precestovať celý svet a živiť sa tým čo ma baví pri ľuďoch, ktorých mám rada.

Tvůj blog nese název “The Noela”. Podle čeho se tak jmenuje, je to tvá přezdívka?

Primárne je to názov blogu a pseudonym pod ktorým som chcela vystupovať na sociálnych sieťach. Pôvodne to malo byť moje krstné meno, zapáčilo sa mi, nakoľko je originálne. Pre väčšinu som aj tak Nataly, ale nevadí mi to.

Kdy a jak přišla první myšlenka, že si založíš blog? Co byl důvod si blog založit?

Písanie ma bavilo už od základnej školy. Vždy som sa tešila keď sme písali slohy, ale taktiež som si vyrábala vlastné časopisy. Neskôr som začala tvoriť online, avšak moje začiatky sa nedajú porovnať s tým čo robím teraz. Blogov som mala už niekoľko, prvý som mala založený možno aj pred viac ako 10 timi rokmi.Nedávno bol pre mňa blog len obyčajné hobby, momentálne je to niečo pre čo žijem a čo ma napĺňa aj so všetkým čo sa točí okolo blogovania.

Bloguješ už poměrně dlouhou dobu. Co se za tu dobu u tebe nebo na blogové scéně podle tebe nejvíce změnilo?

U mňa sa zmenilo takmer všetko. Či už dizajn blogu, obsah, alebo štýl písania. Čo sa týka blogovej scény, tak si myslím, že trošku upadla, nakoľko ju nahradil youtube trend. Často krát sa stretávam s názorom, že málo ľudí v tejto dobe číta blogy. Avšak pre mňa je to stále ideálne miesto na tvorenie, keďže pred kamerou by som sa citila nesvoja. A myslím si, že nie som jediná. Ďalšiu zmenu, ktorú vnímam je, že “nálepku” Bloger má už takmer každý. Samozrejme nie je žiadne merítko od akej doby sa človek stáva blogerom, ale mám pocit, že je to čoraz viac trendy. Naopak ale toto všetko pozitívne formuje blogerskú scénu a tak máme možnosť nie len testovať novinky, spolupracovať s firmami, ale taktiež sa stretávať na rôznych eventoch, ktore už teraz k blogovému svetu patria.

O čem všem bloguješ? O čem se ti nejlépe píše a co nejvíce baví tvé čtenáře?

Najčastejšími témami u mňa na blogu sú rozhodne cestovanie a móda, sekundárne píšem o kozmetike, alebo o témach zo života. V obľube sú rozhodne cestovanie s módou, nakoľko k ním mám bližšie. Som si vedomá, že v článkoch to cítiť, nakoľko v téme kozmetika nie som až tak doma, napriek tomu ju rada používam, aj testujem.

Co se týká módy, víme o tobě, že máš ráda nakupování v second-handech a podporuješ tak udržitelnou módu. Nakupování v “sekáči” ale potřebuje dávku trpělivosti a vytrvalosti. Máš nějaké tipy, jak v sekáči narazit na zlaté grály, nebo máš snad tipy na dobré sekáče?

Jediná rada je, že treba pozerať kúsok po kúsku. Ja napríklad vždy najprv prehrabujem šaty, sukne, kabáty a nakoniec zavítam do sekcie tričká a svetre, nakoľko sa vždy viac poteším šatom, než svetru, či mikine. Najčastejšie chodím do Sekáču Textil house, ktorý má pobočky po Európe, ale niekedy navštívim aj Genesis. Kažý nákup je o náhode, niekedy odchádzam s plnou taškou, inokedy sa mi nepáči absolutne nič. Treba si na to hlavne vyhradiť čas a ísť nakupovať s dobrou náladou, nakoľko niekedy je taký nákup zdĺhavý a otravný.

Nakupuješ v second-handech často?

Podľa času a nálady. Snažím sa nakupovať hlavne keď májú výpredaje a predávajú kus za 3€, vtedy sa tam dá kúpiť naozaj výhodne. Občas tam chodím s jasným cieľom, nápríklad nájsť riflovu bundu, ktorú si obzvláštnim.

Jaké nejlepší kousky sis ty sama kdy v sekáči pořídila?

Fuuh, takýchto kúskov je veľmi veľa, ale medzi favoritov patria určite minimálne dva páry nových vysokých topánok (pár stál asi 2€), tylová sukňa, zimné kabáty, mnoho sukní, ale taktiež veľa svetríkov, či šaty na rôzne príležitosti. Niektoré z kúskov sú značkové, ale nechodím do sekáčov primárne kvôli značkám, takže lovím čo sa mi páči, aj keď ide o bežne dostupnú značku.

Na Instagramu obdivujeme tvé krásné fotky. Na co je fotíš? Máš nějaké tipy na úpravu fotek?

Väčšina fotiek je fotená na obyčajný Iphone 8/8plus, alebo základnou zrkadlovkou. V úpravách nie som veľký profík používam len pár základných aplikácií v mobile,  aby mi ladil feed dokopy. (facetune, iamtraver,lightroom..)

Znala jsi projekt BloggersRE, než jsme tě oslovili? Líbí se ti jeho myšlenka a je snad něco, co bys na něm změnila?

Samozrejme, ako správna blogerka ho sledujem už dlhšiu dobu. Je to skvelá myšlienka a veľa krát som objavila nové blogy práce cez váš web, či instagram. Nemám proti projektu žiadne výhrady, ktoré by som menila.

A nakonec malá anketka:

Léto nebo zima? Ideálne jar alebo jeseň

Barvy nebo černá a bílá? Farby v kombinácií s čiernou

Praha nebo New York? New York

Instagram nebo blog? Fuuu… Instagram k blogu

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Nataly Adameové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram