Bloggers RE

ROZHOVOR S NICOL ŠOLCOVOU: “INSTAGRAM POMALY ALE ISTO VYTLÁČA BLOGY.”


Blogerka, mně osobně velmi sympatická. Miluje módu, klobouky a kávu. Takové moje blogerské dvojče. Na rozdíl ode mě je ale velmi krásná, blogovat umí a ani teď, kdy se všichni přesouvají z blogů na Instagram, ona to nevzdává. V čem je podle ní síla blogu a proč i v dnešní době pořád ještě blog píše?

Nikol, mohla by ses našim čtenářům nejdříve představit? Co za holku to vlastně napadlo založit blog Part of Nicol?

Moje meno je Nikola. Som veľká milovníčka módy a keď som v spoločnosti svojich najbližších mám celkom šialenú povahu. Stále sa smejem a veľa vtipkujem. Som zarytý fanúšik seriálu priateľov a káva patrí medzi moje každodenné rituály. Najradšej mám, keď môžem vyskúšať druhy káv z rôznych kútov sveta, tiež zbožňujem nosiť sukne a šaty. Rada cestujem a som študentka na vysokej škole.

Kdy a jak tě vlastně napadlo začít psát blog?

Začalo sa to na strednej škole resp. vtedy som nabrala odvahu a naozaj si ho založila. Veľmi rada som čítala módne blogy predovšetkým tie zahraničné a veľakrát som sa nimi aj inšpirovala. Čoraz viac ma lákala myšlienka založiť si blog. Mať vlastné miestečko, kde by som mohla písať o svojej módnej vášni a riešiť trendy spolu s ďalšími čitateľmi v komentároch. Spočiatku som sa bála čo na môj blog povie okolie, pretože v tom čase, keď si niekto založil blog, tak to bolo niečo neobvyklé. Teraz je to už úplne normálne a bežné, keď si niekto založí blog alebo je Influencerom.

Čtenářů blogů ubývá, pro všechny je pohodlnější a rychlejší scrollovat třeba Instagramem. Máš ty sama dneska ještě nějaké oblíbené blogery/blogerky a blogy, které pravidelně čteš?

Jasné, že mám. Moja srdcovka je Švédska bloggerka Kenza Zouiten. Jej blog čítam pravidelne. Ďalej si veľmi rada prečítam blog Angelicy Blick, Janni Delér alebo Lisy Olsson. Áno sú to všetko bloggerky zo Švédska mám na ne a ich štýl slabosť. Okrem módnej sféry veľmi rada čítam Interezsk. Je tam nespočetné množstvo zaujímavých článkov zo sveta aj z domova.

Ty sama ale i tak pořád bloguješ, což je super. Proč v tom stále pokračuješ? Vidíš v tom ještě pořád potenciál?

Presne na túto tému som aj ja písala článok na blog. Mala som pocit, že Instagram pomaly, ale isto vytláča blogy. Priznám sa, že som mala slabú chvíľku kedy som rozmýšľala či sa sústrediť už len na Instagram alebo pokračovať aj v blogovaní. Preto ma veľmi zaujímal názor mojich čitateliek. Musím povedať, že ich reakcie ma naozaj potešili a tiež ma podporili aby som pokračovala v písaní. Je to totiž individuálne. Niekto preferuje Instagram presne vďaka tomu pohodliu, že len scrolluje a pozerá fotky, sem-tam si možno niečo málo prečíta k fotke. No a na druhej strane sú tu potom tí, ktorí na blog nedajú dopustiť. Možno práve preto, že na blogu sa o svojej obľúbenej bloggerke/bloggerovi dozvedia viac. Predsalen je tam väčší priestor na písanie. Napríklad ja na svojom blogu píšem nielen o móde, ale aj o tom čo mám rada čo rada robím a podobne. Na Instagram dám väčšinou kratší popis k fotke a to je všetko. No a prečo stále blogujem? V prvom rade sú to moje čitateľky, priateľ a rodina, ktorí ma vždy podporovali v písaní blogu. No a v druhom rade ma to veľmi baví a určite vidím potenciál v blogovaní.

Myslíš, že se lidé časem vrátí zpátky na blogy? V čem je podle tebe síla blogu, co můžeš předat třeba jen skrz blog a ne přes sociální síť?

Ja dúfam, že blogy nikdy nevymiznú. Veľmi rada čítam blogposty mojich obľúbených bloggeriek. Pre ľudí, ktorí radi píšu články na akúkoľvek tému alebo ich to láka a chcú to vyskúšať, tak  podľa mňa blog je super škola. Môžu sa tak otestovať či ich písanie naozaj baví, zlepšovať sa, vidieť či sa ľuďom páčia ich články. Sila blogu je najviac v tom, že sú tam bloggeri viac otvorení. Viac sa o nich dozvedia ich čitatelia. Nie všetko sa dá natrepať do jedného instapostu. Pre bloggera je písanie častokrát aj terapia. Niektoré dni sú veselé a iné zase hrozné alebo vyčerpávajú či stresujúce. Potom sú tu čitatelia, ktorí ťa podporia alebo s tebou zdieľajú radosť. Oni tak vidia, že si tiež len človek a nie dokonalá osoba, pre ktorú je každý deň ten najlepší ako to niekedy vyzerá napr. na Instagrame. No a ja na druhej strane vidím, že nie som jediná, ktorá máva blbé dni alebo sa vytešujem, že aj oni majú radosť z rovnakej veci.

Čo sa týka druhej časti otázky, tak podľa mňa cez blog môžem predať podrobnejšiu recenziu/reklamu napr. na nejaký produkt. Ak niekoho zaujíma viac informácii o danom produkte a uvažuje o kúpe, taký článok ho poteší. Pokiaľ ide o reklamu na Instagrame samotná sociálna sieť nabáda na to aby popis k fotke bol stručný a jednoduchý, pokiaľ si chcete zaplatiť sponzoring aby vašu fotku videlo viac ľudí.

Pamatuješ si první blog, který jsi začala sledovat?

Áno, pamätám. Bola to práve Kenza Zouiten, ktorá ostala mojou najobľúbenejšou bloggerkou dodnes. Ak mám spomenúť niekoho zo Slovenskej scény, tak je to Ivanka Petrušová z blogu sweetladylollipop.

Máš nějaký svůj blogerský idol, nějakou blogerskou inspiraci?

Haha teraz sa budem už opakovať, ale je to práve Kenza. Nečakané však? (smích)

Bloguješ především o módě a cestování a já tvoje outfity naprosto zbožňuju! Je nějaký kousek oblečení, který tě vystihuje?

Okrem klobúku či baretky sú to určite sukne. Nosím ich naozaj často dokonca aj v zime.

Kde nejraději nakupuješ svoje oblečení a podle čeho si ho vybíráš?

Najradšej nakupujem v kamenných obchodoch. Keď ma niečo zaujme, môžem si to hneď vyskúšať. Takisto môžem vidieť a cítiť kvalitu výrobku. Akýkoľvek druh oblečenia  mi musí padnúť do oka. Keď nie som o niečom presvedčená, prosto si to nekúpim. Sem tam si objednám niečo z eshopu, ale veľmi málo. Už sa mi totiž stalo, že daný kúsok na stránke vyzeral o dosť lepšie a bola som v tom, že je v oveľa lepšej kvalite ako prišiel. Avšak myslím, že nie som jediná, ktorá sa už takto popálila.

Co se týká cestování, máš nějaký cestovatelský sen?

Určite precestovať celý svet. Vidieť rôznorodosť prírody v každej krajine, na každom ostrove. Spoznávať nové chute, kultúry a ľudí.

A poslední otázka se týká našeho projektu BloggersRE. Znala jsi ho předtím, než jsme tě oslovili a co říkáš na náš koncept?

Samozrejme poznala som Vás ešte predtým ako ste ma oslovili. Podľa mňa je to veľmi krásny projekt, ktorý dokáže pomáhať začínajúcim bloggerom. Predsalen konkurencia je čoraz väčšia a toto je miesto , kde si môžem všimnúť aj niekoho nového, kto ešte nemá možno toľko sledovateľov a je veľmi šikovný, má zaujímavú tvorbu.

A minianketka na závěr:

Jaro, nebo podzim? Na 100% jeseň, nie je nič krajšie ako slnečná jeseň. Myslím, že ju mám dokonca radšej ako leto, pretože v tom období prichádza na rad vrstvenie outfitov a to ma veľmi baví.

Čaj, nebo káva? Káva

Bílá, nebo černá? Biela

Den, nebo noc? Noc

Kočka, nebo pes? Pes

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Nikoly Šolcové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram