Komunita online tvůrců

ROZHOVOR S ONE BLONDIE LIFE: “NAŠLO SE PÁR POSMĚVÁČKŮ, CO Z TOHO MĚLI OBROVSKOU LEGRACI.”

0 3

Mohla bys čtenářům představit svůj blog?

Ahoj, jmenuji se Aneta a blog jsem zakládala asi před 4-5 lety, kdy to ještě nebylo tolik populární. Řekla bych, že můj blog One Blondie life zapadá asi do té lifestylové kategorie, protože ráda píšu o všem možném – ať už jsou to zážitky z cestování, outfity nebo třeba měsíční shrnutí všeho možného, co se mi přihodilo.

Jaké byly tvé blogové začátky?

Jak už jsem psala výše, s blogem jsem začínala ještě před tou největší blogovou érou, a tak na to lidi ještě nebyli tolik zvyklí. V té době jsem byla na střední, takže jsem ze začátku svůj blog radši tajila, protože jsem nechtěla, aby se to dozvěděli lidi ze třídy. Když se na to později přišlo, utvrdila jsem se v tom, že bylo dobře, že jsem to nikomu neříkala, protože se našlo pár posměváčků, co z toho pak měli obrovskou legraci a neustále mi to připomínali. Tenkrát mě to docela mrzelo, teď už bych se na to asi koukala jinak. Ani to mě ale od blogování naštěstí neodradilo.

Jak vnímá tvé blogování tvé blízké okolí? Podporují tě?

Já myslím, že naprosto skvěle. Moji rodiče si vždycky čtou každý můj článek a občas mi pak volají a smějou se něčemu, co jsem tam napsala (třeba když jsem psala, že si konečně začnu vařit, nebo když jsem se začala zajímat o myšlenku zero waste). Ale myslí to dobře a mám radost, že to tak sledují. Jsem taky moc ráda, že nikomu z mého okolí nevadí, když tam o nich píšu, nebo s nimi přidám fotku, naopak jsou ještě třeba rádi.

O čem nejraději píšeš a proč?

Poslední dobou asi nejradši píšu o ekologii a o myšlence zero waste. Moc mě tohle téma zajímá, ráda si o něm čtu a taky ráda předávám informace dál svým čtenářům, protože si myslím, že je to pořád téma, o kterém se toho tolik neví a lidi se o to čím dál víc zajímají. Jinak mě taky baví psát měsíční shrnutí, protože si vždycky připomenu, co jsem za celý měsíc zažila a mám z toho vlastně pak takový deníček, ke kterému se ráda vracím.

Máš nějaké sny a cíle, co se blogování týče?

Mým blogovým snem by asi byla spolupráce, která by se týkala cestování. Ať už by se jednalo o nějaké ubytování, letenky nebo by mě třeba nějaká firma pozvala na výlet na místo, kde třeba budou představovat svoje nové produkty, a kde bych taky mohla poznat nějaké zahraniční blogerky. Myslím, že to by mě hrozně bavilo. Jinak mým takovým dalším snem, co se týče blogování, je to, aby je lidi víc četli. Aby si všichni nevystačili jen s instagramem, ale aby se na ty blogy vraceli, četli si je a ocenili tu práci, kterou si my blogerky s každým článkem dáme.

Jsi studentkou práv. Jak se zvládáš věnovat studiu a blogování zároveň? Oboje musí být časově poměrně náročné!

No, to je celkem pravda. Ještě k tomu chodím třikrát týdně pracovat, takže občas je to opravdu docela náročné. Přes semestr se to ještě dá zvládat, ale jakmile přijde zkouškové a já musím celé dny ležet v učebnicích, tak se občas stane, že na blogu není klidně celý měsíc nový článek.

Máš nějaké oblíbené blogery a blogerky, ať už z české a slovenské blogové scény nebo ze zahraničí?

Ráda si čtu blog Itchy feet diary, která píše o cestování, pak taky Ejvi Freedom a Terezy in Oslo, které teď obě ale píšou hodně o miminkách, tak je pravda, že teď už jejich blogy čtu méně. Pak nesmím taky zapomenout na blog Domči Lukášové, která jako jedna z mála vydržela přispívat pravidelně na blog i přes slávu instagramu, a samozřejmě A cup of style, protože to co ony dokázaly v blogování na české scéně mě nepřestane asi nikdy udivovat. A ze zahraničí mám nejradši Chiaru Ferragni, která mě hodně inspiruje v oblékání.

Abychom se nebavily jen o blogování! Máš i nějaké jiné koníčky kromě psaní blogu?

Já si většinu koníčků nějakým způsobem spojila s blogováním. Ráda fotím a cestuju, což je pro blog úplně ideální. Taky jsem poslední dobou začala zase hodně číst, z čehož mám velkou radost, ale na blog o tom zase tolik nepíšu, protože mi přijde, že posty o knížkách patří u mě na blogu k těm méně oblíbeným. A když odběhnu od blogování, tak mám velikou zálibu ve fotbalu. Fandím Baníku Ostrava a celkem často se snažím navštěvovat jejich zápasy a podporovat je, to mě opravdu baví.

A otázka na závěr – jaké jsou tvé plány do nového roku 2018?

Dokončit úspěšně třetí ročník Právnické fakulty a co nejvíce cestovat. Už na duben mám v plánu jet na prodloužený víkend do Špindlu a doufám, že takových prodloužených víkendů bude v roce 2018 ještě víc než jich bylo v roce 2017. Taky bych se moc chtěla podívat do New Yorku nebo do Argentiny, ale to zatím nemám nijak naplánované. No a možná taky druhou půl roku strávím na Erasmu.

ONE BLONDIE LIFE: WEB FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Anety Krátké, text Ráj Elegance


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X