Bloggers RE

ROZHOVOR S TEREZOU IN DUBAI: “NEJVĚTŠÍ RELAX JE PRO ZMĚNU BÝT PEVNĚ NA ZEMI A NE VE VZDUCHU.”


Teri, na Instagramu má tvůj profil přes 14,5 tisíc sledujících. Povíš nám, čím sis získala tolik fanoušků?

Můj profil tvoří primárně videa, fotografie, nákupy a poznatky hlavně z cestování, protože kolem toho se můj život točí nejvíc.

Zároveň nechávám lidi nahlédnout do běžného života letušky, za oponu uniformy a mimo letadlo. To, jak trávíme volné dny a každodenní život v Dubaji, kde bydlím už skoro 3 roky.

Vysvětluji lidem, jak vypadá náš režim nerežim, jak to funguje s lety a v neposlední řadě se snažím poradit a podpořit lidi, kteří sní o práci letušky a předat jim nějaké nasbírané zkušenosti. Práce letušky je pořád tak trochu netradiční povolání a styl života, který přitahuje velkou pozornost a zvědavost lidí.

Povoláním jsi letuška. Byl to tvůj dětský sen, vysněná práce?

Nevím, jestli úplně dětský sen, ale letadla, cestování i samotné létání jsem začala milovat už od mého prvního letu, kdy mi bylo 14 let. Od té doby to byla má vysněná práce. I teď, přes to, kolik času v letadle trávím, jakmile jsem na zemi a vidím nějaké ve vzduchu, ukazuji a upozorňuji na něj jak malé dítě. Vzlety a přistávání na letišti sleduji s velkým respektem a obdivem.

Spoustu lidí by chtělo cestovat zadarmo po světě a ještě za to dostávat peníze. Ale jako každá práce, i tahle má zajisté své pro a proti. Co tebe na ní nejvíc baví a co ti naopak vadí?

Největší pro je určitě již zmíněné cestování. Neumím si představit, jaká jiná práce by mi umožnila v tak krátkém časovém úseku navštěvovat tolik míst světa. Někdy létám více do Evropy, někdy trávím více času v Africe a někdy za jeden měsíc zvládnu obletět téměř všechny kontinenty světa. Ta rozmanitost je absolutně neskutečná. Jeden den můžete večeřet v Itálii, další vyšplhat Harbour Bridge v Sydney a o pár dní později se potápět se žraloky v Jihoafrické republice. Jsou to zážitky a možnosti, na které nikdy v životě nezapomenu.

K charakteru této práce se tak přirozeně pojí i to, že jste neustále v pohybu, časové posuny nebo zázemí daleko od rodiny a přátel.

Jak vypadá den letušky?

Každý náš den je úplně jiný. Jeden den jdu do práce ve 3 ráno, druhý den v 19 hod večer a pak mám třeba 2 dny volna. Náš nejkratší let má 50 minut a ten nejdelší 17 hodin. Každá letuška tu má na každý měsíc jiný rozpis letů a ten se nikdy neopakuje. Pokud jsem někde pracovně na layoveru, snažím se poznat danou destinaci jak nejvíc to jde. Když mám více dní volna létám většinou domů do Čech nebo do okolních států na výlety. Pokud trávím volný den v Dubaji, chodíme k bazénu, cvičit, na pláž nebo na večeře.

Na jakých linkách tě můžeme potkat?

Létáme celkem do 150 různých destinací světa a já mohu být na jakékoliv z nich.

Do jaké destinace létáš nejraději? Máš nějaké místo, kam bys chtěla létat pravidelně, ale zatím jsi tam nebyla?

Nejradši mám samozřejmě Prahu a to hlavně v létě a v období adventu a Vánoc.

Létám ráda do Afriky – ať už je to Kenya, Senegal, Ghana nebo Jihoafrická republika. Mám také ráda USA, hlavně na nákupy.

Místa, kam se chci pracovně podívat, ale ještě se mi nepoštěstilo, je např. Brazílie, Chile a v Evropě třeba Oslo a Stockholm.

Máš určitě hodně historek z cest. Podělíš se s námi o nějakou zajímavou příhodu?

Myslím, že většina cestovatelů se učí stylem pokus omyl a někdy je to docela sranda. Jednou na nádraží v Barmě, kde nikdo nemluvil anglicky, jsem sedla na vlak, kde se navíc ještě nehlásili zastávky, v opačném směru. Cesta místo 30 minut trvala 3 hodiny. Jednou jsem byla v Číně, ale zapomněla jsem si do kalkulačky měn stáhnout čínský juan. Na trhu jsem potřebovala koupit pohled, a tak když mi paní u stánku řekla cenu pár stokorun, naivně jsem si myslela, že to bude pár kaček… no řeknu vám jen to, že to byl ten nejdražší pohled v mém životě. Samozřejmě jsem to zjistila až na hotelu.

Kolik času trávíš v České republice?

V létě hodně, to jsem v Čechách třeba i 4x za měsíc. V zimě je to o něco horší, jsem rozmazlená počasím v Dubaji a radši volím teplejší destinace.

Když tolik cestuješ, máš ještě pomyšlení na to, jet třeba někam na dovolenou? Co je pro tebe největší relax?

Největší relax je pro změnu být pevně na zemi a ne ve vzduchu. Dělám si samozřejmě srandu. Moje pracovní cestování je hodně limitováno časem, který v každé destinace máme a také poletovou únavou. Můj osobní cestovní bucket list se tedy od toho pracovního docela liší. Mám tolik míst, na které bych se chtěla podívat!

Když se řekne relax, jako první mě napadne ležet na prázdné pláži a nic nedělat, ale já na to přitom vůbec nejsem. Po chvíli už bych se nudila. Mezi mé cestovatelske sny tak patří Maccu Pichu v Peru, Aljaška, Nepál, Kambodža, Namibia, Madagaskar nebo klasický road trip po západním USA. Je to takový nikdy nekončící seznam.

Je ti známý projekt BloggersRE? Co na něj říkáš?

Jasně. Osobně sleduji na Instagramu jen pár lidí a přijde mi skvělé občas opustit ten můj klasický seznam a objevit nové lidi, kteří mají co předat dál. A i u lidí, které mám pocit, že z jejich profilu znám víc než dost, mě ve vašich rozhovorech dokáží mile překvapit. Jen tak dál!

Autor: Veroniky Uchytilové (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Terezy Klepáčové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram