Bloggers RE

ROZHOVOR S TEREZOU MÁSLOVOU: “MOJE POSEDLOST KOSMETIKOU ZAČALA AŽ MOC BRZY.”

 Teo, co tě vedlo k založení blogu a jak bys jej představila někomu, kdo jej nezná?

Řekla bych, že to byla právě láska ke kosmetice. Líbily se mi kosmetické články a recenze blogerek a chtěla jsem to, kupodivu, zkusit také. Popravdě jsem sledovala jen 5 blogerek a v té době jsem ani netušila, kolik lidí se tomu věnuje. Mohla bych tedy říct, že to byly i ony, které mě k tomu přivedly. Věnuji se převážně kosmetice, ale postupně se snažím blog rozvíjet a vkládat do něj více sebe.

Jsi milovnicí kosmetiky, koneckonců tvůj blog je i o ní. Kdy a jak tahle tvoje vášeň začala?

Asi nedokážu říct, kdy přesně tahle moje posedlost začala. Bylo to celkem brzy.  Až moc brzy, řekla bych…  Vzpomínám si, že jsem na základce ráda nosila výrazné linky. A nejraději bych si za to nafackovala. Teď ale sázím na přirozenost a s výraznějším líčením experimentuji jen doma.

Spousta blogerek, které se také zaměřují na kosmetiku, si pochvalují možnost zkoušení nových produktů díky spolupracím, které s sebou blogování může přinášet. Máš to taky tak?

Samozřejmě za sebou nějaké spolupráce mám. Dokonce se dvěma firmami spolupracuji dlouhodobě a jsem za to opravdu vděčná, jelikož se jedná o značky, které miluji a opravdu denně používám.

Jaký je tvůj názor na spolupráce obecně? Chodí ti nabídky, oslovuješ firmy sama…?

Čas od času mi nějaká nabídka přijde, dokonce jsem dvakrát oslovila firmu sama. Záleží na tom, o jakou spolupráci se jedná. Nevnímám spolupráce špatně, pokud se samozřejmě týkají mého blogu, a myslím si, že by to mohlo čtenáře zajímat. V takovém případě jsem ráda, že mohu vyzkoušet nové produkty a seznámit se s novými značkami. Ale setkala jsem se i s takovými, kde mi bylo určeno, jak má článek vypadat, jaký by měl mít rozsah a ještě nezapomněli zmínit, abych se pokusila napsat kladnou recenzi, v takových spolupracích nevidím smysl a bez rozmýšlení je odmítám.

Jsi členkou týmu BloggersRE, jak ses k tomu dostala a co všechno je náplní tvé práce?

Byla jsem oslovena členkou týmu. Ráj Elegance jsem již nějakou dobu znala, a tak jsem neváhala a nabídku přijala. Podílím se na tvorbě příspěvků a stories na Instagramu, nově pomáhám i s grafickými úpravami.

Co si o projektu jako takovém myslíš?

Jen to nejlepší, samozřejmě. Dostala jsem možnost dát o sobě vědět, objevila jsem díky němu spoustu inspirativních lidí, které teď pravidelně sleduji a hlavně jsem získala nové přátele.

Projekt se snaží propojovat českou a slovenskou blogerskou komunitu a to jak začínající, tak známější blogery a blogerky. Seznámila ses díky blogování s novými lidmi nebo jsi díky blogování dokonce získala nové přátele?

Tím je tenhle projekt tak výjimečný, každý má možnost dát o sobě vědět. Většinu lidí, které pravidelně sleduji jsem poznala právě díky BloggersRE. Samozřejmě jsem poznala i nové přátele, za což jsem projektu vděčná.

Kdyby ti někdo dal možnost vrátit se v čase k rozhodnutí založit si blog – založila by sis jej znovu, nebo ne a proč?

Určitě bych ho založila znovu. Díky němu se mi otevřela spousta možností, zajímavých spoluprací a poznala jsem lidi, které mají stejné zájmy nebo ty, od kterých čerpám denně inspiraci. Nikdy bych neřekla, že mě bude svět blogování tolik bavit.

A naopak – kdyby ti někdo dal možnost věnovat se blogování profesionálně a naplno, ale nemoct už se nikdy živit ničím jiným, kývla bys a proč?

Ano, asi bych kývla. Kdo by se nechtěl živit svým koníčkem, že? Ale zatím si to nedokážu představit, nepatřím mezi známé blogerky a píšu tak nějak spontánně. Příspěvky moc neplánuji, píšu, když mám čas a chuť, někdy víc, někdy míň. Myslím, že by mi chvíli trvalo, než bych se dostala do nějakého pravidelného režimu.

Prozraď nám něco ze svého soukromí. Jak se tví přátelé a celkově lidé z okolí dívají na to, že bloguješ?

Těžko říct. Já sama se o tom moc nebavím. Ve svém okolí nemám nikoho, kdo by se tomu také věnoval a dokonce jsou i tací, kteří netuší, že blogování vůbec existuje. Takže tak.

Jaké máš plány do budoucna, ať už s blogem, nebo v soukromém životě?

Pokud jde o blog, mým cílem je začít pravidelněji přispívat, objevit něco nového, zajímavého. Začátkem nového školního roku bych se chtěla přestěhovat do Prahy, tak doufám, že se naskytnou i nové příležitosti, ať už se týkají blogu, nebo práce.

Autor: BloggersRE, Fotky: Sociální sítě Terezy Máslové, Editace: BloggersRE

Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

.
.