Bloggers RE

ROZHOVOR S TVOJÍ FÍNOU: “DEVADESÁT CENTIMETRŮ DLOUHÉ VLASY UŽ NIKDY.”


Blonďaté vlasy až po zadek, optimistická nálada a energie, to jsou poznávací znamení pro YouTuberku, která si říká Tvoje Fína. Od čeho je odvozená její přezdívka, která videa nejraději točí a jak si organizuje čas, nebo co dělat, aby vám rychle narostly vlasy? To vše právě teď na webu!

Určitě nejsme jediní, koho to zajímá, proč si říkáš Tvoje Fína! Z čeho je to odvozeno nebo jak tahle přezdívka vznikla?

“Fína” je odvozené od mého jména Josefína a “Tvoje” je už jen takový doplněk, protože jsem chtěla něco trefného, českého a snadno zapamatovatelného.

Která z tvých videí si nejvíce užívají tví sledující a která naopak nejvíce baví tebe natáčet?

Všechna videa, která kdy vyšla na mém kanálu, mě bavila točit, a jelikož jsem kreativní člověk, velmi mě baví ten tvůrčí proces. Nejradši mám videa, u kterých se zasměji a myslím si, že to tak mají i moji sledující.

A koho na YouTube nejraději sleduješ ty? Jaké typy videí máš ráda a která tě naopak vůbec neberou?

Dá se říct, že by součástí mojí tvorby mělo být sledování trendů jak na českém YouTube, tak i zahraničním, ale já jsem YouTube vždy ráda sledovala a poté, co se mi otevřela i ta druhá strana a já vidím, kolik je za vším práce, umím teď více veškerou tvorbu ocenit. Nejraději sleduji vlogy, jak z Česka, tak cestovatelské a miluji videa o vaření a stravování. To je moje velká vášeň!

Kromě YouTube fotíš, zajímáš se módu a zdravý životní styl. Co dále děláš, čemu se věnuješ?

Snažím se dělat co nejvíce věcí a tak postupně poznávat, co mi nejvíce jde a hlavně co mě nejvíce baví a naplňuje. Stále mám na prvním místě fotografii, a jelikož ji studuji i na vysoké škole, zabírá mi hodně času. Dále je tu samozřejmě YouTube, který mě nabíjí pozitivní energií, stejně jako veganské jídlo a poslední půl rok mě opravdu baví fitness a jóga.

Když toho zvládáš tolik, jak jsi na tom s organizováním času? Co ti pomáhá vše dodržet a na nic nezapomenout?

Vážně to vypadá, že všechno dodržuji a nic nezapomínám? To je skvělé! (haha) Hlavní je pro mě diář a “to do listy”. Co si nezapíšu, to nevím. Všechno je pro mě hlavně o prioritách. Čas máte vždycky, ale udělat si ho, při tolika povinnostech, je už těší. Snažím se v každé volné chvíli věnovat sama sobě, relaxu, sportu, čtení knih, přátelům a rodině.

Nyní studuješ na vysoké škole fotografii a my tvé fotky naprosto milujeme! Máš nějaké tipy na to, jak vyfotit co nejlepší fotku? A co fotíš nejraději?

Nejdůležitější je fotit, fotit, fotit. Není to tak lehké, jak se zdá. Fotografie je opravdu těžký obor. Je v něm potřeba talent, ale důležitá je i píle. Já miluji zachycení pomíjivého momentu. Momentu, který se už nikdy nemusí opakovat, proto nejraději a nejčastěji fotím portréty a reportážní fotografii.

Chtěla by ses spíše živit focením, nebo YouTube?

To je opravdu velmi těžká otázka. Co takhle kombinace obojího?

Nedávno ses ostříhala a to o pořádný kus. Jak tě napadlo po 6 letech se připravit o 60 cm? Nechybí ti občas dlouhé vlasy?

Chtěla jsem změnu. 6 let je opravdu dlouhá doba a jednoduše se nabažíte. Nemohla jsem se dočkat, až ty vlasy shodím a byla to úleva, hlavně pro moji krční páteř. Dlouhé vlasy jsou ale dlouhé vlasy a v poslední době přemýšlím, že si nechám trochu delší zase narůst. Zítra to ale může být úplně jinak. Každopádně 90 cm dlouhé vlasy už nikdy. (haha)

Když ti vlasy tak moc narostly, dělala jsi něco speciálního pro jejich péči? Co je tvůj tip pro rychlý růst vlasů?

Většinou slečny, co mají krásné dlouhé a zdravé vlasy s nimi nic moc nedělají. Taky určitě funguje pravidlo “méně je více”. Stačí pořádná vlasová péče, já dávám přednost dražší přírodní kosmetice, kokosový a arganový olej jako maska a hydratace, moc často nežehlit, nekulmovat a ideálně nebarvit. Opravdu není potřeba žádných kouzel.

Slyšela jsi dříve o projektu BloggersRE? Líbí se ti jeho myšlenka propojování tvůrců napříč platformami a republikou?

Komunitu BloggersRE znám už nějakou dobu. Je to skvělý nápad. Tolik blogerů a blogerek na jednom místě.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Tvoje Fína, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram