ROZHOVOR S VERONIKOU HRUŠKOVOU: “ŽÁDNOU UMĚLECKOU ŠKOLU NEMÁM.”


Ve 23 letech si splnila svůj sen: má vlastní e-shop a živí ji to, co ji baví. Řeč je o Veronice Hruškové, malířce (kreslířce?), kterou můžete z Instagramu znát jako @wewe_art. Dnešní rozhovor o tom, jak se stát úspěšným i přes to, že vás nikdo nepodporuje.

I když tě na Instagramu sleduje čím dál více lidí, mohla by ses nám nejdříve představit?

Ano. Jmenuji se Veronika Hrušková a pocházím z Němčic nad Hanou, ale posledních 6 let žiji v Brně.

Jak dlouho se už malování věnuješ, máš na to nějakou školu? Co tě k malování přivedlo?

Malování se věnuji od malička, ale skoro pro všechny to bylo jen čmárání do šuplíku. Většinou jsem si jen tak malovala s dědečkem. Žádnou uměleckou školu nemám. Až přítel mě v tomto začal podporovat a začali jsme spolu přemýšlet, co se s tím dá dělat.

Co tě nejvíce baví malovat? Je něco, co třeba namalovat nedokážeš? Nebo co nerada maluješ?

Maluji, co mě napadne. Musí to být něčím zajímavé, skoro až šílené. Nebaví mě moc malovat portréty a už vůbec krajiny atd. Je to pro mě moc nudné a nemůžu moc projevit svůj styl.

Dá se malování nebo kreslení naučit? Může opravdu malovat úplně každý? Co bys poradila někomu, kdo by hrozně rád maloval, ale je tzv. antitalent? Jaký máš názor na základní umělecké školy?

Myslím, že každý k tomu musí mít nejdříve nějaký vztah, a pak musí trénovat. Já se neustále učím novým věcem, technikám. Zkouším různé značky barev, fixí atd. Myslím, že umělecké školy jsou super. Pokud má člověk talent, může získat dost důležitých kontaktů. Sama jsem na uměleckou chtěla chodit.

Chtěla ses vždycky malováním živit? Napadlo tě někdy, že by sis mohla vydělávat svým koníčkem?

Každý by rád vydělával svým koníčkem. Popravdě mě to nenapadlo, ale dneska už vím, že je vše možné. Stačí tomu věnovat usilí.

Ze svých kreseb jsi vytvořila celou módní kolekci. Jak tě napadlo své obrázky přenést na oblečení, tašky apod.?

Hodně lidí mi psalo na Instagram a Facebook, že by ty obrázky byly super na tričkách a chtěla jsem své obrázky potkávat na ulici na lidech. Ale v plánu jsou i další věci a obrazy na plátně v omezených seriích.

Co považuješ za svůj největší úspěch a jak jsi ho dosáhla?

Největší úspěch je fungující eshop. Spolupráce s některými značkami. Ale největší radost mám ze 100% pozitivních ohlasů od všech mých zákazníků.  Nebo taky ilustrace do knížky Neradost.

Vytvořila jsi řadu obrázků pro brněnské Starbucks, chceme vědět víc!  Jak se to vůbec stalo a jaké to bylo?

Oslovila mě slečna Verča, co tam pracuje. A sjednala mi schůzku s manažerem Honzou. Domluvili jsme se na spolupráci výměnou za reklamu. Cílem do budoucna je rozšířit obrázky pro více kaváren Starbuck. Oslovilo mě i více kaváren, ale zatím chci spolupracovat jen se Starbucks.

Co bys poradila lidem, kteří taky něco umí, chtěli by se tím živit, baví je to, ale nikdo jim nevěří a nepodporuje je?

Jít si tvrdohlavě za svým. Věnovat se koníčku na 100% a samozřejmě vše dávat na IG a FB! Pak už se najde fůra fanoušků, kterým se líbí, co děláte, a podporují vás v tom. Samozřejmě je lepší i rychlejší, když vás někdo podporuje a pomáhá. Mně hodně pomohl můj přítel (eshop, účetnictví atd), abych měla více času na kreativní část.

Máš nějaké plány do budoucna? Kam by ses chtěla posunout, čeho bys chtěla ještě dosáhnout?

Plánů a cílů je dost, chci v první řadě rozšířit nabídku na eshopu. Určitě chci posílat zboží po celé EU. Nyní to lze pouze CZ/SK. Dále bych se chtěl vrátit k obrazům na plátno.  A hlavně se musím věnovat youtube.

Předtím, než jsme tě oslovili, znala jsi projekt BloggersRE? Jaký máš na tento projekt názor?

Neznala, ale líbí se mi co děláte, takže vás zařazuji do sledování!

Děkujeme moc za odpovědi, přejeme ti mnoho dalších úspěchů!

Já děkuji za oslovení.

 

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Veroniky Hruškové, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here