Blogerka, marketérka a človek, ktorý stojí za platformou SUPERBLOGERI, to všetko je Veronika. O čom všetkom bloguje, čo ju baví a prečo sa rozhodla urobiť niečo aj pre blogerskú komunitu?

Veronika, vieme o tebe, že bloguješ o móde a sem-tam i varení, venuješ sa platforme SUPERBLOGERI, fotíš a popri tom máš aj zaujímavú prácu. Zabudli sme na niečo? Môžeš sa nám prosím trocha predstaviť?

Ahojte. Myslím, že si to zhrnula veľmi pekne. Už niekoľko rokov sa točím okolo marketingu. Začala som pri online a neskôr som sa pustila aj do organizácií eventov a kooperácií s influencermi. V marketingu som naďalej a stále ma to veľmi baví. Svoje skúsenosti som chcela zužitkovať aj v mojich osobných projektoch ako SUPERBLOGERI, ale i na svojom blogu. Je však pravda, že som sa blogu začala reálne venovať iba minulý rok. Práca mi to dovtedy bohužiaľ nedovoľovala. Okrem toho pracujem s rozličnými klientami a PR agentúrami, ktorým pomáham vytvárať spolupráce s influencermi. A keďže máme na SR veľa šikovných ľudí, je to veľmi inšpiratívne.

Aký módny štýl je ti blízky?

Mám veľmi rada 70-te roky v novodobom podaní. Široké nohavice s vysokým pásom, barety, voľné blúzy a opätky. No veľakrát ma stretnete aj v mestskom pohodlnom outfite, ktorý preferujem najmä vtedy, keď mám viacero stretnutí. Ideálne sú džínsy, košeľa s koženou bundou alebo trenčkotom a k tomu jednoznačne tenisky či poltopánky.

Akým spôsobom riešiš fotenia a outfity, je to otázka plánovania a prípravy?

Väčšinou som s fotografkou vopred dohodnutá na termíne. Keďže sa snažím dať do povedomia aj lokálne značky, je to otázka zapožičania a teda aj plánovania. Veľakrát fotím outfity aj na svojich cestách a tam je to už spontánna záležitosť, kedy fotoaparát prevezme do rúk môj partner.

Okrem outfitových fotiek u teba vo feede vidíme prepracované flatlaye. Dobrý flatlay, ktorý zaujme, nie je celkom jednoduché odfotiť. Prosím ťa, môžeš tak stručne poradiť ako na ne?

Pri tvorbe flatlayov je dôležitých niekoľko faktorov: správne svetlo, uvedomenie si čo chceme na fotke ukázať najviac, kompozícia, rozhodnúť sa medzi minimalizmom a maximalizmom. Dôležité sú doplnky a hra s produktami, taktiež aj podklad. Nezabúdajme na ľudský faktor, ktorý vie vyčarovať trošku inú atmosféru.

V slovenskej blogerskej komunite si známa aj vďaka platforme SUPERBLOGERI, v rámci ktorej si organizovala niekoľko eventov pre blogerov. Boli veľmi dobre prijaté. Čo ťa viedlo k založeniu platformy a čo bolo jej cieľom?

Cieľom bolo vytvoriť komunitu blogerov, ktorá sa môže zlepšovať vo svojich znalostiach Vďaka workshopom, stretávať sa a navzájom si vymieňať svoje skúsenosti. Zároveň dáva blogerom možnosť získať potenciálnu spoluprácu so zapojenými klientami. Počas eventov majú totiž možnosť ukázať svoje zručnosti, ktoré sa naučili na spomínaných workshopoch.

Pred pár mesiacmi sme zachytili, že možno už nevidíš možnosť na jej pokračovanie. Je to aktuálny stav, alebo predsa sa ešte niečo zmenilo?

Ako sa hovorí: ,,Človek mieni, pán Boh mení“

Určite máš veľa plánov na ďalšie blogovanie. Máš nejaké méty či nápady, ktoré môžeš prezradiť?

Momentálne som sa spojila s jednou šikovnou fotografkou, ktorej meno zatiaľ neprezradím. Radi by sme do Insta fotiek priniesli niečo nové. Zatiaľ je to v štádiu procesu, ale určite sa to už čoskoro dozviete, resp. uvidíte na mojom IG. No čo môžem prezradiť je fakt, že by som na blogu rada viac zabŕdla do cestovania. Verím, že mi to možnosti dovolia.

Poznáš platformu BloggersRE a je jej obsah pre teba prospešný?

Platformu poznám veľmi dobre. Prečítala som si už niekoľko článkov, ktoré boli veľmi fajn. Je super dozvedieť sa o ďalších šikovných ľuďoch. Je to veľmi inšpiratívne. Taktiež kvitujem zdieľanie zaujímavých Insta fotiek na svojom profile.

Rozstrelové otázky:

Tropické kraje či krása severu?

Krása severu

Farby či monochrome?

Monochrome

Blog či Instagram?

Instagram

Autor: Miša Švarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Veroniky Svobodové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here