Veru, ty píšeš blog s názvem Stylish Coffee. Co všechno může na tvém blogu čtenář najít?

Hlavní myšlenka celého blogu je ukázat, že život je vlastně celkem fajn. Věnuji se hlavně cestování, životnímu stylu, osobní motivaci a kavárnám. Snažím se čtenáře motivovat, že pokud něco opravdu chceme a jdeme si za tím, splní se to. Také ráda píšu o zajímavých místech, která můžou navštívit, a v neposlední řadě se je snažím vzdělávat i v oblasti kávy a kaváren, což je taková moje srdcovka.

Jak dlouho už se blogování věnuješ?

Stylish Coffee spatřilo světlo světa v březnu 2015, ale již dříve jsem psala pro různé online magazíny a získávala tak praxi a zkušenosti.

Vidíš za tu dobu nějakou změnu v blogerské sféře?

Nic dramatického, ale zdá se mi, že se neustále profesionalizuje. Vznikají agentury zastupující influencery, firmy o nás mají stále větší zájem… Tak snad se někdy dostaneme do bodu, že lidé pochopí, kolik práce blogování obnáší, přestanou se dívat na spolupráce skrz prsty a budeme se tím moct živit. To bych si opravdu moc přála…

Jsi studentkou marketingu. Jak moc společného má blogování a marketing?

Marketing je hodně široký pojem a influencer marketing je jen malá rybička v obřím rybníku. Ale je tam, takže pokud se někdo chce blogování věnovat na full time, musí myslet i na marketingovou stránku. Ať už jde o sociální sítě, SEO, propagaci, různé spolupráce… je toho spousta, co se dá dělat.

Jsi také influencerkou. Jak vnímáš ostatní influencery? Je něco, co by se podle tebe v tomhle oboru dělat nemělo? A je něco, co ve světě funguje a tady ne?

Řekla bych, že se svými články a tématy, o kterých píšu, trošku liším od ostatních blogerů. Pro mě je pořád na prvním místě blog a sociální sítě beru už jen jako doplněk, bez kterého by to dnes nešlo. Spousta influencerů navíc vlastně vůbec nejsou blogeři – jsou to modelky, herci, zpěváci, nebo jen holky, co se umí hezky vyfotit – a ty dělají úplně jinou práci.

Každopádně, pokud mám říct něco, s čím nesouhlasím, tak je to neoznačování reklamy. Já sama si spolupráce opravdu pečlivě vybírám a za vším, co propaguji, si stojím. I tak ale všechny sponzorované příspěvky označím, aby mí čtenáři a followers věděli, že se jedná o spolupráci.

A co ve světě funguje a tady ne? Tak hlavně obecný pohled na reklamu na blozích a sociálních sítích. Blogování a vše s ním spojené zabere spoustu času, který nám nikdo nezaplatí, proto bychom bez spoluprací brzo skončili na ulici. V zahraničí je naprosto normální, že bloger spolupracuje s jeho oblíbenými firmami a nikdo po něm za to nehází kameny. U nás se na reklamu ještě pořád kouká skrz prsty.

Na tvém blogu můžeme najít spoustu pozitivních a motivačních řádků. Kdy se z tebe stal pozitivně smýšlející člověk se snahou předávat to hezké dál?

Asi po tom, co jsem zhubla a začala si víc věřit. Na základce jsem byla dost šikanovaná a uzavřená sama do sebe. Pak mi do života vstoupilo několik skvělých lidí a já si uvědomila, že chci lidem ukázat, že nic není nemožné. Sama jsem si vyzkoušela život ošklivého káčátka a nikdy jsem nic neměla zadarmo, proto chci čtenáře motivovat, aby se nevzdávali. Že to jde. Těžce, ale jde.

Co nás zaujalo na tvých webových stránkách, je celosvětová mapa kaváren, které jsi navštívila a které doporučuješ ostatním k návštěvě. Kolik kaváren na téhle mapě je?

Když jsem vytvořila mapu kaváren, splnila jsem si tím svůj malý sen. Sama ji používám, když cestuji, a zároveň motivuji lidi, aby nechodili do obřích řetězců, ale objevovali útulné kavárny, které se třeba skrývají jen kousek od jejich domova.

Kavárny do mapy doplňuji neustále, takže ti přesné číslo neřeknu, ale momentálně jich tam je přes šest set.

V jaké kavárně se ti nejvíc líbilo? Která na tebe zanechala největší dojem?

To je nejčastější otázka, kterou dostávám, a nikdy na ni nedokážu odpovědět. Takže bohužel.

Často cestuješ. Kam se chystáš v nejbližší době?

Koncem září letím do Porta, kam už se opravdu moc těším!

Která sociální síť je ti nejvíc sympatická a proč?

Rozhodně Instagram. Je to pro mě místo, kde se dozvídám o nových podnicích, kde komunikuji s fanoušky a ve Stories sdílím všechny radosti (i starosti) mých dnů. Zkrátka takový můj veřejný obrázkový deníček.

Jaký je tvůj názor na BloggersRE?

Fandím lidem, co místo toho, aby o všem pořád jen mluvili, skutečně něco zrealizují, proto BloggersRE vnímám jako skvělý projekt. Držím vám palce!

Autor: Veronika Uchytilová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Veroniky Tázlerové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here