Bloggers RE

“ĽUDIA SI RADŠEJ POZRÚ VIDEO ALEBO PUSTIA PODCAST, AKO BY ČÍTALI,” ŘÍKÁ SAŠA PORUBSKÁ


Fashion a beauty blogerku Sašu Porubskou, v internetových vodách vystupující jako Alexxiew, jsme poprvé vyzpovídali před více než rokem. Tehdy jsme si s ní popovídali především právě o módě a líčení. Tentokrát nás zajímalo jiné téma. Jak Alex vnímá aktuální situaci s blogy? Kolik času tráví na Instagramu a jak přistupuje ke spolupracím, které díky němu má? Které influencery ráda sleduje? A co si myslí o TikToku?

Naposledy jsme s tebou dělali rozhovor přibližně rok a půl zpět. Jak se od té doby posunula tvá tvorba a změnilo se něco zásadního?

Áno, na rozhovor si dobre pamätám a čo sa zmenilo? V mojej tvorbe som sa určite posunula ďalej, viac som sa začala venovať téme móda a celkovo si myslím, že som konečne na tej správnej ceste. Musím povedať, že téma móda má baví o trocha viac, baví má skladať rôzne outfity a tiež to baví aj mojich sledovatelov, čomu sa veľmi teším.

Stále se věnuješ svému blogu, který píšeš již několik let. Jakou změnu pozoruješ za poslední rok? Baví lidi pořád číst tvůj blog?

Blog už nie je to, čo to bývalo, ľudia si radšej pozrú video alebo pustia podcast, ako by sa mali namáhať čítaním. Avšak ja na svojom blogu stále pracujem a určite sa ho nevzdám, mám tam svojich ľudí, ktorých môj obsah baví a pravidelne čítajú moje články.

Myslíš si, že to, že jdou blogy více do ústraní a roste popularita například videí nebo podcastů, je pouze dočasné, nebo že lidé na blogy postupně zanevřou úplně?

Ako som sa vyjadrila, myslím si, že už nie je blog taký populárny, ale tiež si myslím, že sa čoskoro znova spustí éra blogovania, pretože všetko sa vždy vracia. Pretože keď som bola menšia, písala som blog.cz, potom bola ticho a prišiel Blogspot. Veľmi dúfam, že blog bude zase populárny a ľudia budú radšej čítať, ako len niečo počúvať.

Jak vnímáš TikTok? Přijde ti tato sociální síť zajímavá i s výhledem do budoucna, nebo tě nijak nenadchla?

Ja sa priznám, že som nepodľahla tejto TikTok mánii. Samozrejme videá, či už zábavné, alebo fashion, ma bavia robiť, ale skôr na Instagrame. Podľa mňa je to taký boom, asi ako bol Snapchat a za chvíľku to stratí svoju popularitu.

Kolik času věnuješ svému Instagramu? A jakou úlohu plní ve tvém portfoliu komunikačních kanálů?

Svojmu Instagramu sa venujem primerane. Vždy sa snažím to vyvážiť a nedávať Instagram na úplne prvé miesto, aby mi nahradil kamarátov a rodinu, ale nakoľko je to moja kvázi brigáda, musím sa mu počas dňa venovať. Instagram je u mňa na prvom mieste a zatiaľ sa nevenujem inej sociálnej sieti.

Jaké další online tvůrce a influencery u nás ráda sleduješ?

Čo sa týka oblasti beauty, v ktorej som začínala aj ja, veľmi rada sledujem Janku Hrmovú a jej videá na YouTube či líčenia na Instagrame. Vo fitness oblasti mám veľmi rada Tatianku Židekovú. Fashion kráľovnou je pre mňa Sweetladylolipop a ešte SajaFrey – moja blogerská parťačka. Ale na Slovensku a v Česku máme veľmi veľa skvelých influenceriek a mohla by som ich menovať do zajtra.

Pojďme teď do světa. Jaké influencery a online tvůrce ráda sleduješ v zahraničí?

Kenzas, Snejanajens, Abramovskaya, Elisabethrioux,..

Zmínila jsi, že Instagram je taková tvoje brigáda. Podle čeho si vybíráš značky, se kterými budeš spolupracovat?

Spolupráce si už vyberám veľmi dôkladne, podľa toho, čo zapadá do môjho konceptu, ale tiež podľa toho, čo sa mi páči a čo by sa mohlo páčiť mojim sledovatelom. Vždy sa zamýšľam nad tým, či by som vedela produkt odkomunikovať svojmu publiku, aby to bolo prirodzené a nesilené.

Vnímáš teď v průběhu korona situace menší poptávku od značek ohledně spoluprací?

Ja sa priznám, že som si nevšimla nejakú veľkú zmenu, so značkami som zostala v kontakte aj počas tejto situácie a teraz ďalej pokračujeme v spolupráci. Som rada, že mi veria a neprerušili sme žiadne kontakty.

Změnilo se pro tebe něco jako pro influencerku skrze koronavirus?

Jedine, čo sa zmenilo, bolo, že sa zrušilo veľké množstvo eventov a ja som sa už dlho nestretla so svojimi blogerskými parťáčkami.

Používáš naše Lightroom presety pro úpravu fotek. Jak jsi s nimi doposud spokojena a doporučila bys je dalším lidem?

Samozrejme, že používam. Veľmi som si ich obľúbila, urýchlia mi proces upravovania, keď nemám čas sa hrať s farbami a svetlom.

Náš projekt znáš již delší dobu. Co si o něm myslíš a baví tě ho pořád sledovat?

Samozrejme, že má baví. Vždy prinášate niečo nové a aj vďaka vám spoznávam veľa zaujímavých ľudí, takže ďakujem!

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Saši Porubské, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X