Jsi úspěšná blogerka, manželka a dokonce i maminka. Jak zvládáš skloubit blog a rodičovské povinnosti?

Pro začátek děkuji za slovo úspěšná, to mě z počátku opravdu moc potěšilo, ale ještě stále musím hodně “budovat”. Naštěstí všechny tyto věci se dají naprosto krásně skloubit, mám naprosto skvělého, podporujícího a milujícího manžela, který mi v domácnosti hodně pomáhá a to i s hlídáním syna. Což mi hodně pomáhá a mohu se tak vždy více soustředit na psaní, focení apod…

Kdy tě poprvé napadla myšlenka založit si vlastní blog a považuješ blogování za koníček nebo i za něco, čím by ses chtěla do budoucna živit?

Popravdě měla jsem spoustu blogů, a jelikož jsem vždy svým způsobem “vyčnívala”, tedy podle posouzení přátel, tak jsem se rozhodla udělat i módní blog. Navíc můj blog už je “na světě” nějaký ten rok, ale když jsem otěhotněla, tak jsem se na to vykašlala, měla jsem dost velké komplexy sama ze sebe, a tak jsem nedokázala nic takového dělat, a když jsem se nemohla vejít do ničeho pěkného, tak začaly opravdu šílené nálady. (smích)

Blog je hlavně můj velký koníček, který mě neskutečně baví a díky kterému poznávám stále nové lidi a získávám spoustu zkušeností. Chci se živit tím, čím jsem se vyučila a to je krejčová, momentálně si šetřím na investici právě do šicího stroje.

Jak bys specifikovala svůj styl? Řadíš se spíše mezi sportovní typ, nebo se raději oblékáš více elegantně?

Spíše elegantní, tedy určitě bych ho tak více řadila. Dokazuje to nejen šatník, ale i botník. Rozhodně se nebráním teniskám, pohodlným outfitům apod., jelikož ty jsou pro mě ke kočárku ideální, přeci jen se stále honit za synem v podpatcích není úplně ideální – vlastní zkušenost.

A jaký je tvůj úplně nejoblíbenější kousek, na který nedáš dopustit?

Já jsem milovník sukní, jelikož zakrývají mé nedostatky a samozřejmě i šaty a volánky jsou u mě dost oblíbené. Mám spoustu oblíbených věcí, ale úplně nejvíce miluji tylové sukně.

Jaký trend tě aktuálně baví nejvíc a jaký bys na sebe naopak v životě neoblékla?

Já se upřímně nerada řídím tím, co je právě trendy, ale letos se toho dostalo do mého šatníku nějak moc. Dobře, volánky patří do mého šatníku už pár let, ale nedalo se jich sehnat tolik jako právě teď, takže volánky na 100%. Také odhalená ramena, nášivky, ale zda je něco, co bych neoblékla, tak jedině takové věci, které mi na mojí postavě nesedí. Mezi věci, které jsou trendy a absolutně by mi neseděly, jsou například zvonáče – navíc mi připomínají moje šílené dětství, ke kterému se nechci vracet. (smích)

Hraješ si, tak jako se svými outfity, i s outfity svého syna?

Upřímně jak kdy, když jdeme do krámu nebo na hřiště, tak mu nahodím tepláky, obyčejné tričko, u kterého nezešílím, že se ušpiní a jdeme. Samozřejmě pokud jdeme do města, tak vždy musí vypadat jako frajer, on tedy ještě musí detaily schválit a může se vyrazit. (smích) To mi připomíná, že musím nakoupit malému nové oblečení.

A co si celkově myslíš o dětské módě?

Řekla bych, že je hlavně dost drahá, což pro maminky na mateřské není tak úplně super. V přepočtu se totiž za dětské dá více než pro nás dospělé. Jelikož máme chlapečka, tak máme na výběr o trochu méně než holčičky, ale i s tím málem si člověk pěkně vyhraje.

Jak vnímáš blogerskou komunitu u nás a v zahraničí? Myslíš, že je v zahraničí jednodušší se prosadit?

Ono to podle mého bude téměř stejné, jde spíše o jazyk, pokud někdo ovládá perfektně angličtinu a žije v ČR nebo SR, tak se podle mého dokáže prosadit stejně jako zahraniční. Přeci jen angličtina je téměř světovým jazykem, což český a slovenský jazyk není. A co se týče komunity, tak si myslím, že se možná více mezi sebou poznávají a pomáhají si, kdežto u nás se to mezi blogerkami vidí celkem málo.

Máš nějaké plány, nápady, sny, jak by ses chtěla se svou tvorbou do budoucna ještě posunout?

Já mám obrovské sny, mám i jeden velký cestovatelský, ale můj životní je samozřejmě šití vlastních návrhů. Chtěla bych zhotovit své nápady, které se doufám i budou líbit, ale upřímně nechci to udělat tak, aby měl například jeden top každý, ale že bude od každé velikosti jeden kus. Chci, aby to bylo originální a zároveň kvalitní. Proto se chci na celém tomto mém snu podílet já sama se svojí zkušeností a dohlídnout si sama nad prací, kterou se chci opravdu živit.

Otázka na závěr. Jaký je tvůj tip pro začínající blogery?

Tip pro začínající blogery? Určitě se nebát, mít silnou vůli a pokud je to jejich sen si budovat takto kariéru, tak to hlavně nevzdávat. Snažte se být optimističtí, i když zrovna nejsou nejlepší časy. Dejte ruce pryč od lidí, kteří váš sen shazují a jděte za tím, co chcete. Pokud vás baví psát, vařit, vymýšlet DIY, móda apod., tak do toho jděte, časem díky tomu můžete poznat opravdu dost skvělých lidiček, účastnit se projektů a mnohem, mnohem více.
Nic není hned, tak vytrvejte!

SAGI STYLE: BLOG / FACEBOOK / INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Radky Čopanové (SAGI Style), text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here