Bloggers RE

ROZHOVOR SE SÁROU KROUPOVOU: “LEŽÍM V POSTELI A MYSLÍM NA PRÁCI.”


Miluje přírodu, jídlo, cestování a focení. Horalka pocházející ze severu Čech, která se chce podělit o svůj život. To je blogerka, instagramerka a ještě mnohem více, Sára Kroupová, se kterou vám dnes přinášíme rozhovor!

Kdo přesně se schovává za “Malým kusem Sáry”?

Za malým kusem Sáry se původně schovávala holka, která se snažila s ostatními podělit o svůj pohled na svět. O to, co prožívá a co ji aktuálně trápí. Postupem času se do toho připojilo i pečení a různé tipy – kam na supr kafe, kde se dobře najíst. Malý kus Sáry si zkrátka občas dělá, co chce. Žije svůj život. Jako já.

Jak a proč tě napadlo si založit blog? Kdy jsi s blogováním začala?

S blogováním jsem začala už někdy v roce 2013, kdy jsem měla blog o jídle a zdravém stravování. Postupem času mi to přišlo málo. Začala jsem se zajímat více o sebe. O své pocity. Snažila jsem se pochopit, proč se některé věci lidem dějí. Měla jsem problém s úzkostmi. Což je v současné doběl problém nejen můj, ale i řady dalších lidí. Ale veřejně se o tom moc nemluví. A proto jsem se chtěla o to podělit. Nenechat si to pro sebe. Ukázat lidem, že v tom nejsou sami.

Měla jsi někdy chuť s blogováním skončit? Proč jsi to případně neudělala?

Párkrát jsem takovou chuť měla. Přišlo mi, že někteří lidé nejsou připraveni na tak otevřený blog. Hodně jsem slýchala, že nechápou, proč o takových problémech píšu.

A proč jsem to neudělala? Protože ve finále všechno v životě mám dělat jen pro sebe. Nekoukat se na ostatní. Dělat prostě to, co mě baví. A blogování mě bavilo. Bavilo mě psaní o mém životě. A tak jsem při tom zůstala. A jsem za to ráda.

Víme o tobě, že se věnuješ i sociálním sítím. Kterou máš aktuálně nejradši a proč?

Sociálním sítím se věnuju už nějakou chvilku. Aktuálně mám nejradši Instagram. Líbí se mi, že můžeš skvělou fotkou upoutat mraky lidí. Sice je v poslední době velmi těžké v tom množství uživatelů být něčím výjimečný, ale jde to. Jen pomaleji než dřív.  Obrázky jednoduše žeru. Večer, když mám konečně klid, tak prozkoumávám, inspiruju se, srdíčkuju. Je to taková oddychovka.

Máš radši sociální média nebo blogování?

Blogování beru jako něco osobnějšího a otevřenějšího, tím pádem mám raději to. Sociální média jsou pro mě v současné době o tom, že se můžu s lidmi spojit rychleji. Řeknu jen pár vět (co mám zrovna na srdci) či nalákám na něco většího, co se bude odehrávat právě až na blogu.

Ty se sociálním sítím věnuješ i profesionálně. Jaké to je pracovat na volné noze? Jaké to má pozitiva, jaká negativa a doporučila bys to všem?

Když pracujete na volné noze, tak jste sami sobě pánem. Můžete si plánovat, kdy s prací začnete, kdy si uděláte volno, kde budete dnes pracovat a tak, ale není to pro všechny. Vypadá to jako práce snů, ale má to řadu ALE.

Například příjem není stabilní. Je třeba neustále myslet a plánovat. Neexistuje, že skončí jeden projekt a vypnete. Uvedu příklad.

Ležím v posteli a myslím na práci. Jsem na procházce, ale stále myslím na práci. Jednoduše stále vnitřně pracuju. Když jsem načala ten příjem. Je také velmi těžké spolehnout se na to, že vám klienti vždy zaplatí.

Jsou chvíle, kdy si opravdu říkám, že by bylo fajn seknout s ním a nechat zaměstnat se. Ale pak si to zase rozmyslím.

Máš moc krásné fotky, jak na blogu, tak i na Instagramu. Je nějaký speciální trik, který bys mohla všem doporučit, jak na hezké fotky?

Trik? Tak to bude složitější. Většina mých fotek je focena bez přípravy. Najednou mám pocit, že by to mohlo vypadat pěkně, tak to vyfotím. Využívám přirozené světlo, když je ostré slunce, tak to taky není ideální. Skvělé fotky jsou foceny po ránu a k večeru. Jednoduše buďte sami s sebou a nechte se vést svými pocity.

Na tvém Instagramu i vidíme, že si užíváš jídlo a vaření, co máš nejradši a co nejraději vaříš?

Jídlo úplně miluju. Po rodině, kocourovi a přírodě je to další věc, kterou si užívám naplno. Teď třeba denně peču – cca 3-5 dortů, ale sladký v osobním životě moc nejím. Můj masterpiece je ale mrkváč. Ten miluje každej, kdo ho ochutná.

Snažím se teď více vařit doma. Nejradši mám ryby. Třeba lososa – na něj jsem úplnej přeborník! A nikdy neodmítnu koprovou omáčkou od babičky a plněné papriky.

Znala jsi BloggersRE předtím, než jsme tě oslovili? Jaký máš na náš projekt názor?

Jelikož jsem na Instagramu denně, tak jsem o vás slyšela už před několika měsíci. Váš projekt má nápad a styl. Líbí se mi propojení vše online tvůrců a vaše sekce, každy si zde přijde na své.

A nakonec malá anketka:

Blog nebo Instagram?

Instagram

Černá nebo bílá?

Černá

Praha nebo New York?

Praha

Full face make-up nebo bez líčení?

Bez líčení

High-end nebo second-hand?

Second-hand

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Sáry Kroupové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

1 komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X