Bloggers RE

ROZHOVOR SE SILVIOU Z MINI DIAMOND BLOG: “DIEŤA BY MALO BYŤ SÚČASŤOU VÁŠHO ŽIVOTA NIE JEHO STREDOBODOM.”


V první řadě milující maminka a manželka, dále blogerka, instagramerka, fotografka, milovnice módy a cestování, zajímá se o design. To všechno v jedné osobě, se kterou bude dnešní rozhovor.

Mohla by ses nám pro začátek nejdříve představit? Kdo tvoří Mini Diamond Blog?

Volám sa Silvia, veľkú časť o tom čo robím ste napísali v úvode myslím, že ma to úplne vystihuje tak už len dodám, že Mini Diamond blog sme MY – ja, môj manžel a naša dcérka Natálka.

Proč ses rozhodla o mateřství blogovat? Co tě k tomu přivedlo?

Odrazovým mostíkom bola stránka pre mamičky s názvom Modrý koník, kde som sa prihlásila ešte pred tehotenstvom a počas tehotenstva a materstva začala zdieľať svoje nápady, inšpirácie a postrehy. Mamičky si informácie začali žiadať čoraz častejšie a tak som sa rozhodla založiť blog a všetko sústrediť na jedno miesto, práve tam.

Jaké je to vlastně být matka, podle tebe? Co je na tom nejhezčí? A co naopak nejtěžší?

Byť matkou je dar. Je to rozhodnutie, že vaše srdce výde z vašeho tela a navždy bude chodiť vedľa vás.

Najťažšie je, že mama je osoba, ktorá môže nahradiť všetkých, ale nikto nemôže nahradiť ju.

Co pro tebe byla po narození krásné Natálky největší změna?

Pre mňa žiadne veľké zmeny nenastali. Dieťa by malo byť súčasťou vášho života nie jeho stredobodom. Presne takto to funguje u nás a preto nevnímam, že by sa príchodom Natálky niečo menilo.

Víme o tobě, že se zajímáš o fotografii a máš přímo úžasné fotky, jak na blogu, tak Instagramu. Chodila jsi do nějakého kurzu nebo do školy?

Žiaden kurz, žiadna škola. Som úplný amatér a samouk. Neviem či je to práve správny postup asi nie, ale učím sa na svojich chybách. Cibrím si oko pokusmi a fotím najviac ako sa dá. Skúšam rôzne uhly a pohľadu až kým sa mi fotografia nepodarí podľa mojich predtáv. Určite plánujem absolvovať nejaký kurz a posunúť sa zase o niečo vpred.

Máš nějaké tipy, jak na krásnou fotku? Co je podle tebe pro dokonalou fotku nejdůležitější?

Vždy sa snažím fotiť na dennom svetle a čo sa farieb týka mám rada svetlý priestor nič tmavé a prekombinované. Žiadnu špeciálnu radu nemám dôležité je vedieť zachytiť pekný moment a fotku odfotiť tak, aby nepotrebovala veľa úprav a ostala originálom.

Co se týče módy, jak jsi zvládla skloubit nejnovější trendy a těhotenství, potažmo mateřství? Jak moc jsi musela dělat kompromisy? Co nyní vyhrává, praktičnost nebo trendovost?

Našťastie s týmto som žiaden problém nemala. Takmer celé tehotenstvo som nosila všetky veci zo svojho šatníka a pridala len zopár tehotenských nohavíc a basic tričiek. Po pôrode som bola takmer ihneď na pôvodnej váhe a nosila veci ďalej. Materstvo nezmenilo môj vkus ani pohľad na módu, možno jedine čo sa zmenilo bola obuv a opätky som nechala v botniku a vždy siahala po teniskách a pohodlných topánkach.

Co nejraději nosíš, jak bys definovala svůj styl oblékání?

Milujem Casual štýl. Mám rada Basic kúsky v jemných farbách, pohodlné nohavice, jednoduchý top, sako alebo Cardigan a espadrilky napríklad. Sú to kúsky veľmi univerzálne vhodné do môjho zamestnania, na prechádzku s dcérkou aj na  kávu s kamarátkami.

S manželem rádi cestujete, jaké nejkrásnější místo jste spolu navštívili a máte nějaký společný cestovatelský sen?

Každé miesto, ktoré sme s manželom navštívili nás niečim dostalo a páčilo sa nám. Najväčši WOW efekt v nás zatiaľ zanechalo San Francisco, Toskánsko v Taliansku a maličké pláže na ostrove Ibiza. Na tieto miesta by sme sa bez váhania  vrátili opäť.

Spoločným cestovateľským snom je kúpiť si karavan a cestovať po celej Amerike 🙂

Realizuješ se i co se týče bytového designu, co nesmí ve tvém domě rozhodně chybět? Jak vypadá tvoje bydlení snů?

Momentálne sa teda realizujem veľmi intenzívne, keďže sa sťahujeme 🙂 V dome mi nemôže chýbať pocit útulnosti, na tom teraz  pracujeme, aby všetko čo nás bude obklopovať príjemne pôsobilo a cítili sme sa tam naozaj doma.

Interiér sme sa snažili zariadiť pre niekoho možno netradične, v americkom štýle.

Znala jsi projekt BloggersRE, než jsme tě oslovili? Jaký máš na něj názor? Je něco, co bys na něm změnila nebo udělal jinak?

Áno, poznám vás vďaka Instagramu a veľmi uznávam akúkoľvek snahu vytvárať komunitu pre blogerov, vlogerov či influencerov. Už som vďaka vám objavila pár ľudí, ktorých sledujem a inšpirujú ma.

A nakonec malá rozstřelová anketka:

Blog, nebo Instagram?

Blog

Hory, nebo moře?

More

Trendovost, nebo nadčasovost?

Trendovosť

Dům, nebo byt?

Dom

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Silvie, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X