Bloggers RE

ROZHOVOR SE SIMONOU Z WE WEAR LIPSTICK: “STYL NENÍ O PENĚZÍCH!”


Simi, viem o Tebe že si style a fashion blogerka pod nicom @plaitysim, popritom aj mamina, manželka, spolupodielaš sa na blogu We wear lipstick a ešte určite zvládaš kopec ďalších aktivít, prosím ťa, predstav sa nám troška!

Jmenuji se Simona a přesně jak říkáš, jsem máma jednoho dospívajícího kluka a jedné malé holčičky, se kterou jsem na rodičovské dovolené. Blog We wear lispstick píši ještě se svými dvěma kamarádkami a najdete zde sekci fashion, beauty i lifestyle. Každá z nás je jiná a každá má svůj vlastní styl. Svůj osobní Instagram jsem si založila proto, abych si zkusila vytvořit feed, který bude odrážet právě ten můj styl. Také se snažím ukázat, že i matka dvou dětí a zároveň žena, která má blíž k věku začínající čtyřkou, se může oblékat mladistvě a nevypadat při tom jako klimakterický diblík.

Je móda a štýl aj tvojim civilným zamestnaním?

Na plný úvazek pracuji ve státní správě, což není moc tvůrčí, proto jsem se ve svém zbývajícím volném čase začala věnovat stylingu a make-upu. Tam se můžu kreativně vyřádit, a to je přesně to, co mě naplňuje. Neskutečně mě baví nakupovat s klientkami, radit jim při výběru vhodného oblečení, vybírat kousky tak, aby vše bylo lehce kombinovatelné a ony nemusely stát ráno hodinu před skříní a pak ji znechuceně zavírat s myšlenkou, že stejně nemají co na sebe. Je úžasné pozorovat, jak se jim rozjasní tvář, když si uvědomí, že jim to vážně sekne. Dělá mi radost, když mi pak říkají, že si všichni všímají těch pozitivních změn, které se s nimi dějí.

Ako vznikol projekt We wear lipstick?

S holkama jsme se seznámily na kurzu stylistů. Původně nás bylo více a vrhly jsme se na úplně jiný projekt, a to na online fashion magazín. Samy jsme si vymýšlely témata na focení, sháněly modelky, oblečení, lokace… zkrátka vše od A po Z. Musím říct, že jsme se toho během té doby hodně naučily a byla to pro nás všechny výborná zkušenost. Po skončení této etapy jsme s Bárou a Míšou chtěly tvořit něco dalšího, tak vznikl blog s názvem We wear lipstick.

Keďže ťa sledujem, viem, že stíhaš obiehať kopec zaujímavých fashion aktivít. Na aké podujatia chodíš najradšej a majú Čechy (či Slovensko) v tomto smere čo ponúknuť?

Snažím se stíhat co nejvíce fashion akcí, abych měla přehled o tom, co se v této oblasti děje a co je nového. Samozřejmě, že Česká republika i Slovensko mají v tomto směru co nabídnout! Je zde tolik talentovaných návrhářů a designérů a je mi vždy velkým potěšením, když mohu navštívit nějakou jejich přehlídku nebo prezentaci.

Prosím ťa, aké je to prednášať na stylistickom workshope? To musí byť pre ženy parádne podujatie.

Skvělé! Přednášela jsem s Bárou v nádherném designovém obchodě Takkam v Příbrami. Dámy a slečny, které se tohoto workshopu účastnily, byly úžasné. Věřím, že pro ně teď bude výběr vhodného střihu oblečení hračkou a také už vědí, kterých chyb se vyvarovat. Myslím, že jsme si užily skvělé holčičí odpoledne!

Tvoj rukopis na Instagrame je veľmi čitateľný. Vedela by si charakterizovať svoj štýl?

Ve svém nitru jsem romantická rocková duše.  Takže se tak prezentuji i navenek. V mém šatníku se objevuje kůže/koženka, ale i krajka. Vždy se snažím tu „tvrdou holku“ něčím zženštit.

Hm, akým spôsobom by mali ženy pristupovať k tomu, aby si vybudovali vlastný, osobný štýl, v ktorom by sa cítili dobre? Ideálne aj v prípade, že nie sú manželkou milionára?

Dobrá zpráva pro všechny! Styl není o penězích! Pokud někdo stále ten svůj hledá, je dobré si například vystříhat z časopisů všechny kousky oblečení nebo celé outfity, které se mu líbí a které by sám nosil. Pak najít společný znak těchto kousků. Může to být třeba minimalistický styl, romantický, sportovní, francouzský… atd. Může si z toho vytvořit mood board a nalepit si ho například na dveře šatní skříně, aby ho měl na očích a dle něj si skládat jednotlivé outfity. Je to hodně o hledání sebe sama, ale kdo hledá, ten najde.

Akým spôsobom plánuješ príspevky? Máš harmonogram, edituješ, experimentuješ?

Příspěvky na Instagram si předpřipravuji v aplikaci Planoly. Tam je krásně vidět, jak budou jednotlivé fotky vypadat vedle sebe v celkovém feedu a text doplňuji až před zveřejněním.

Na čo by sa mal podľa tvojich skúseností človek zamerať, ak chce byť na IG úspešný?

Nevím, jestli je to správná otázka právě pro mě, protože se za úspěšnou nepovažuji, ale podle mě krok správným směrem je kvalitní fotografie, a když se k tomu přidá i text, který pobaví nebo jakkoliv jinak zaujme, lidé to dokáží ocenit.

Simi a nakoniec – poznáš platformu BloggersRE a čo si o nej myslíš? Doplnila by si niečo?

Ano, znám a sleduji jak stránky, tak Instagram. Díky vám jsem objevila spoustu zajímavých blogerů, které jsem začala sledovat, takže děkuju!

Monochrome alebo farby?

Monochromatický outfit může být i barevný v tom smyslu, že je člověk oblečený od hlavy až k patě v různých odstínech dané barvy, třeba modré, červené, růžové… Ne, že bych se barvám vyhýbala úplně, ale nejraději nosím černou, šedou a bílou.

Wellness či party?

Jak kdy. Nedávno jsem byla s kamarádkou na wellnessu a nevyměnila bych to za žádnou party světa! Jindy mám zase chuť jít někam na mojito a protancovat „střevíčky“.

Instagram či blog?

Obojí! Někdy si chci jen prohlížet fotky a nasávat nové inspirace z různých koutů světa, jindy si ráda přečtu článek na blogu.

Autor: Miša Švarová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Simony Zálepové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram