ROZHOVOR SE SISTER HOODS: “TAKOVÁ PONORKA NEVYDRŽÍ DÉLE JAK 5 MINUT.”


Ve dvou se to lépe táhne a své o tom ví i tato sestersko-blogerská dvojice, která si říká Sisterhoods. Jaké to je blogovat se svou sestrou, jestli si občas nelezou na nervy a jak překonávají ponorkový efekt nebo jaká je jejich oblíbená kosmetická značka, to se dozvíte v dnešním článku.

Mohly byste se na začátek našim čtenářům představit?

Určitě. Ahoj, jsme dvě sestry, které mezi sebou dělí tři roky. Starší Katka a mladší Šárka. Milujeme svět kosmetiky, módy a celkově nás baví vše kolem toho. Mimo jiné se přímo vyžíváme v úpravách našich interiérů a stále je zlepšujeme.

Kterou z vás napadlo si blog založit a blogovaly jste už někdy dříve?

Určitě za původce prvního impulsu bereme Šari, která s touto myšlenkou přišla. V minulosti jsme obě blogovaly a ukazovaly si své kreativní výtvory. Byly to blogy převážně o seriálech, kdy v naší době byly populární Čarodějky, Buffy přemožitelka upírů, Hvězdná brána atd.

Máte nějak rozdělené role nebo úlohy, nebo obě děláte všechno?

Nejprve si každá dělala své články sama, ale postupem času, jak blog rostl, tak to nebylo možné.  Články nepůsobily uceleně. Těžíme tak především z toho, že každá z nás má talent na něco jiného a díky tomu se doplňujeme.

Kreativním duchem, který se stará o videa, fotografie a jak produkty naaranžovat a postprodukci je Šari. Naproti tomu Katka se stará o formální stránku blogu, e-maily, grafiku blogu nebo také o to, aby článek vypadal uceleně a fotky s produkty byly popsané.

Výhodou je také fakt, že pokud jedna nemůže, tak druhá dočasně zastoupí a blog dále pokračuje a navíc tu hraje roli vzájemná motivace. Postupem času bylo nutné rozdělit si i sociální sítě, i když nic není striktně odděleno.

Na blogu i Instagramu máte moc hezké fotky. Fotit jste se naučily samy, nebo jste navštěvovaly nějaké kurzy? A která z vás raději fotí?

Děkujeme moc, to nás těší. Fotky jsou dílem Šari, která je samoukem a našla si v tom koníček, který stále rozvíjí a jako správný dříč není spokojená s fotografiemi a hledá způsob, jak je zdokonalovat.

Jste sestry, takže se určitě vidíte velmi často a ještě spolu blogujete, není to občas náročné se vídat takhle často? Míváte občas “ponorku”?

Dokonce spolu i pracujeme, v podstatě se vidíme po celý den. Tvrdit, že se někdy obláček na nebi neobjeví, by bylo hloupé. Samozřejmě, že i to se stane, ale musíme říci, že se nevydržme na sebe zlobit dlouho. Většinou nám, ale taková ponorka nevydrží déle jak 5 minut.

Jak takovou situaci řešíte?

Většinou si každá řekne své, pak je chvilku ticho a vše přejdeme. Jak jsme psaly, do 5 minut je po všem.

Váš blog se točí hlavně okolo kosmetiky. Jak dlouho se už líčíte?

To je dobrá otázka. Na druhém stupni jsme na to tak trošku sáhly, ale pak nás to nějak opustilo. Pak se nám do rukou dostal Avon katalog a tam to asi začalo, hlavně co se utrácení týče, ale ještě jsme se tolik nemalovaly.

Přišlo to tak nenásilně, jak si okolí vyžadovalo. Nejprve řasenka – věc, bez které přeci nemůžeme být, pak stíny a to hlavně paletky (to nám zůstalo) a tak to šlo pomalu dál až jsme skončily u make-upu, malování obočí, tvářenky, bronzeru…

Podle čeho si kosmetiku vybíráte? Máte nějakou oblíbenou značku kosmetiky?

Už je to nějaká doba, co Katka začala sledovat složení. Začalo to před několika lety u potravin, a pak to pokračovala do světa kosmetiky. Samozřejmě profíci na toto nejsme, ale na složení se koukáme. Milujeme theBalm, Yves Rocher, Manufakturu, Sebamed… je toho mnoho.

Co plánujete do budoucna? Máte s blogem nebo Instagramem “něco za lubem”?

Do budoucna plánujeme stále se zdokonalovat, protože se nám stále zdá, že to není dokonalé. A chtěly bychom se pustit i do točení videí. Určitě má blog budoucnost pouze, pokud budeme aktivní obě. Už se několikrát diskutovalo o konci, ale ta druhá z nás to hned zamítla a začala „masáž“, že tohle teda nejde a že by nám to přeci chybělo.

Znaly jste před tím, než jsme vás oslovili projekt BloggersRE? Líbí se vám jeho myšlenka a co na to říkáte?

Ano, znaly jsme ho už dříve moc se nám líbí, že projekt k sobě spojuje lidi, co milují různá odvětví. Ať už se jedná o beauty, fashion, lifestyle či food scénu. A co se nám asi líbí nejvíce, že myslí i na menší blogery, jako jsme my. Přejeme i nadále vašemu projektu hodně štěstí a ať na něm pracují stejně tvůrčí lidé, jako dosud.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Šárky a Katky, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here