Processed with VSCO with c6 preset

Zuzi, jak dlouho se věnuješ blogování a proč ses rozhodla si založit blog?

30. januára budú 4 roky čo sa venujem blogovaniu. Fúú, už toľko, haha. K založeniu blogu ma inšpirovala kamoška. Zo začiatku som sa blogu aktívne nevenovala a brala som to ako využitie voľného času na intráku. Blogovanie som si zamilovala až posledné 2 roky a už si bez neho môj život neviem predstaviť.

Tvůj blog nese jméno Accesories For Beauty. Proč jsi zvolila tento název, má nějaký hlubší význam?

Na začiatku som nevedela akým smerom sa môj blog bude uberať. Vedela som len to, že zbožňujem módu, kozmetiku a preto som ho nazvala ako Accessories for Beauty /doplnky pre krásu/.

Můžeš nám prozradit něco více o sobě? Čemu se ráda věnuješ ve svém osobním čase?

Priznám sa, že ako som doštudovala a začala som pracovať toho času pre seba veľa nemám. Ale keď sa nájde chvíľka venujem sa práve môjmu blogu, fotím, chodím na prechádzky s priateľom a našim havkáčom.

Studovala jsi ekonomiku a management, poté jsi skoro po hlavě skočila ze života studenta do “běžného života pracujícího člověka”. Jak jsi vnímala tento přechod a jak vzpomínáš na studia?

Bola to veľká zmena. Priam obrovská. Priznám sa, že som si aj pár dní poplakala, pretože som neverila, že to zvládnem. Začali sme si s priateľom prerábať dom, následne sťahovanie, hneď som si aj našla prácu za čo som neskutočne vďačná a samozrejme musela som sa naučiť variť, aby sme nemali prázdne brušká /haha/. Dovtedy som sa skôr spoliehala na rodičov a nevšímala som si určité situácie, ktoré vidím až teraz, keď som v domácnosti s priateľom. ALE..som rada, že som konečne dospela a postavila sa na vlastné nohy.

Věnovat se blogu je celkem náročná činnost, ať se to na první pohled nemusí zdát. Psaní, focení, marketing, sociální sítě a spoustu dalších aktivit. Jak s tím vším bojuješ? Co tě baví nejvíc a v čem by ses ráda zlepšila?

Ono sa to nezdá, keď čitateľ vidí už len finálny výsledok v podobe článku. Dá to naozaj zabrať a za počítačom trávim hodiny, pretože som detailistka a nepustím len tak niečo, aby bolo. Všetko plánujem aj keď priznávam, že nie vždy všetko čo si naplánujem aj je. Chcela by som sa zlepšiť najmä v sociálnych sieťach. Na instagram prispievam málo, pretože si zakladám na kvalitných fotkách, čo sa mi nevypláca..ale pracujem na tom, aby to bolo lepšie.

Na tvém blogu mohou čtenáři nalézt články z více kategorií. O čem tě baví psát nejvíc?

Môj blog je lifestylový, ale najviac čo zbožňujem je určite fotenie a písanie článkov o móde.

Máš nějaké plány nebo cíle, kam bys chtěla svůj blog v budoucnu dostat? Chceš se blogováním živit?

Bola by to pecka keby som sa raz mohla živiť len blogovaním. Dúfam raz aj to príde, avšak konkurencia je vysoká a presadiť sa je o to ťažšie, ale snažím sa a nepustím to len tak. Plány sú, ale tie si nechám pre seba /haha/ – držte mi palce.

Máš nějaké oblíbené blogerky nebo blogery u nás nebo v zahraničí? Kde čerpáš inspiraci?

Inšpirácie čerpám najmä u zahraničných blogeriek, ale samozrejme sledujem aj české/slovenské blogy. Z tých domácich mám rada Dominiku z blogu dombydom alebo Alex z blogu taleofmissa. Tie zbožňujem.

Jak vnímáš blogerskou komunitu u nás? Vnímáš nějaký rozdíl mezi komunitou v ČR a na Slovensku?

Povedala by som, že v Česku je viac možností a väčší záujem o blogerov ako u nás na Slovensku. Mrzí ma, že sa veľká pozornosť zameriava len na tie topky a na tie menšie blogy sa zabúda.

Máš nějaké tipy a rady pro začínající nebo nové blogerky a blogery?

Určite sa nevzdať, nevšímať si posmešky a negatívne reakcie svojho okolia. Buďte prirodzené – buďte to vy a nie kópia niekoho druhého.

Jsi nějakou dobu součástí našeho týmu. Jak vnímáš projekt BloggersRE a o co se staráš?

Som rada, že som súčasťou tohto projektu a veľmi si to vážim. Práve tá podpora aj “menších” blogeriek ma zaujala na tomto projekte najviac. Starám sa počas víkendov o instagram – to ma baví najviac.

ZUZI P.: BLOG FACEBOOK INSTAGRAM

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Zuzany Pavkové, text BloggersRE


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here