ROZHOVOR SE ZUZU Z BLOGER BAZARU: “KAŽDÝM ROKOM SA ZÁUJEM ZO STRÁN BLOGERIEK, VLOGERIEK A INSTABLOGERIEK ZVYŠUJE.”


Jak vznikla myšlenka Bloger Bazaru a co je cílem této akce?

Myšlienka vznikla veľmi jednoducho a naskytla sa ponuka od Satori Stage využitia ich priestorov na rôzne akcie. Keďže som sama blogerkou, ktorá rada recyklujeme a nakupuje z druhej ruky, rozhodla som sa túto myšlienku šíriť ďalej. Zo začiatku to boli len klasické bazáriky a potom ako mi pravidelne chodili na ne dve šikovné slovenské blogerky Nita-B a Romilikes, a videla som že väčšinou majú aj najväčší úspech na akcii, lebo samozrejme ich kúsky mali predsa len také to svoje “blogerské čaro”, tak ma napadlo zorganizovať 1. Bloger Bazar. Cieľom tejto akcie je preto, podporiť istou formou recykláciu, zblížiť viac blogerky medzi sebou, a dať určitou formou sledovateľom možnosť spoznať blogerky/vlogerky aj osobne.

Kdo stojí za projektem a kdo všechno se na tom podílí?

Asi som to už tak trochu prezradila v prvej otázke. Za projektom ako takým stojím zatiaľ ja sama a kto som? Som blogerka ktorá bloguje pod byZuZu. Avšak mi mnoho ľudí pomáha “externe”.  Napríklad na poslednom jesennom bazáriku sme mali šikovnú blogerku a fotografku Danielu Slávik, ktorá nám zdokumentovala akciu, začo jej touto cestou ďakujem.

Nejbližší termín nás čeká v sobotu 10.3.2018. Proč by lidé měli přijít a jak akce probíhá?

Prečo? Lebo si môžu uloviť jedinečné kúsky od našich blogeriek a zároveň tak podporiť recykláciu, hlavne v dnešnom fast fashion svete je dôležité, aby sa takýmto spôsobom recyklovalo oblečenie.

Rozhodli jsme se jako Bloggers RE stát partnerem akce, protože to podporuje a rozvíjí naši blogerskou komunitu u nás. Jakým přínosem pro akci můžeme být?

Určite ako partner máte veľký prínos, vzhľadom k tomu, že ako komunita ktorá podporuje blogerov máte aj väčší dosah. Pevne verím, že časom sa nám podarí Bloger Bazar usporadúvať aj inde ako v Bratislave a možno vďaka vám sa dostane aj naším susedom do Česka.

Na koho všechno se lidé můžou těšit, jaké blogerky tam budou?

Túto sobotu sa môžete tešiť na blogerky so slovenskej sféry. Ako napríklad The blond zebras, Romilikes, Timea-timbo, modnytucet, mpaleska, zrzkastyle, Laflorita či taká Fresshion. Samozrejme výnimočne budem súčasťou predávajúcich blogeriek aj ja.

Jak náročné je vše nachystat a co vše obnáší uspořádat takovou událost?

Je to hlavne časovo náročnejšie ako sa na 1. pohľad zdá. Sú nejaké limity počtu predajkýň na to, aby sa vôbec bazár uskutočnil. Takisto je celkom ťažké nájsť vhodný termín aby sa “nebil” so silnými eventmi v rámci Bratislavy, alebo nebodaj s nejakými sviatkami a zároveň aj sedel väčšine blogeriek. Vo svojich začiatkoch bolo aj dosť ťažké presvedčiť niektoré blogerky, že to bude dobrá akcia. Tento rok je to vlastne 1. čo sa nám podarilo naplniť dva termíny. Čo ma nesmierne teší, že dievčatám, ktoré akcii verili už od začiatku, sa bazárik páči, aj naďalej sú radi jeho súčasťou a tiež, že každý rokom sa záujem zo strán blogeriek, vlogeriek a instablogeriek zvyšuje.

Další akce proběhne 14.4.2018. Chystají se nějaké novinky oproti události 10.3.2018?

14.4. je vlastne pokračovanie Bloger Bazaru, ktorý bude teraz len teda s inými dievčatami blogerkami. Priestory Satori Stage sú totižto trošku limitované na počet predajkýň. Ak by však mal bazárik každým rokom väčší úspech, tak by sme sa radi obzreli aj po väčších priestoroch. Musia však vyhovovať okrem veľkosti aj lokalitou, čo nie je najľahšie nájsť. No plánujem v každom prípade myšlienku Bloger Bazaru trochu “upgrade-núť” a rada by som mu dala hlbšiu myšlienku. Na poslednej akcii bol prizvaný projekt Oblačko, ktorý má krásnu myšlienku a myslí aj na druhých. Okrem toho, že si teda nakupujúce mohli nakúpiť práve u Oblačka na akcii, tak dievčatá na konci mohli darovať nejaké kúsky, ktoré sa im nepredali a rady by ho posunuli ďalej na dobrú vec v rámci tohto projektu. 10.3. síce s nami Oblačko nebude, ale napríklad som sa rozhodla, že aj keď nebude súčasťou, tak z môjho predaja vecičiek na bazáriku pôjde nejaká časť práve tomuto projektu. Pevne verím, že 14.4. sa zúčastní aj Oblačko. To však budeme vedieť čoskoro, stačí len sledovať udalosti na FB.

A teď otázka více na Tebe ZuZu, řekni nám něco víc o sobě a proč ses sama rozhodla blogovat?

Uff, no tak u mňa to bolo také spontánne. Keďže okrem toho, že pracujem full time, tak mám živnosť a tvorím handmade výrobky. Ich tvorba bola z počiatku aj keď oficiálne ale hobby. Potom som prišla na to, aké robím chyby a že by som sa rada týmto živila, tak nastalo založenie druhej značky a bolo mi ľúto niečo čo som roky budovala len tak zahodiť. Handmade sa stále len pomaličky rozbieha, nie je na to toľko času koľko by som chcela, ale začalo to byť povinnosťou a nie hobby. Síce veľmi príjemnou povinnosťou ALE keď jednoducho príde zákazka treba ju vyrobiť a je jedno či dnes mám na to deň alebo nie. Tak som opäť raz hľadala niečo čo zachová moju starú značku, ale zároveň to bude mojim hobby. Vznikol blog ZuZu na blogeri, webová stránka sa premenovala z handmadebyzuzu na byZuZu a teraz pracujem na tom spojiť web s blogom do jedného, nech to mám celé jednotné na wordpresse. Čiže v skratke, blog vznikol ako môj únik od povinností a aby som mala opäť nejaké hobby, ktoré ma napĺňa a zároveň som sa nemusela tak úplne vzdať svojej 1. značky handmade by ZuZu, preto aj tá facebook page.

Proč je móda tvou vášní a jaký je tvůj styl oblékání?

Ako dizajnér mám k móde vzťah celkovo, ono tvorba a móda podľa mňa väčšinou ide v jednej ruke. Čiže kreatívec ako ja miluje módu lebo v nej vidí neskutočné možnosti tvorenia, či  už stylingov alebo priamo výrobkov. V mojom prípade je to hlavne o tom byť taká, aká som vo vnútri, je to môj prejav toho čo ma vystihuje, preto by som ani nevedela špecifikovať svoj štýl. Je rôznorodý, tak ako ja. Ak chcem byť za jemnú vílu, tak som. Ak chcem byť mladá drzá teen, tak som taká. Ak chcem dať na seba, nejaký tzv. úlet tak si ho dám a neriešim nikoho. Samozrejme, je to všetko v tom ako daný štýl vidím vo svojich očiach alebo skôr predstavách ja.

Jsi také součástí naší komunity. Co osobně říkáš na náš projekt Bloggers RE?

Áno som a nesmierne sa mi páči táto myšlienka. Bolo už mnoho projektov na podobný spôsob a väčšinou nastal vždy problém, že ľudí “sortovali”. Vo vašom prípade to tak nie je a majú naozaj možnosť všetci. Pevne verím, že sa tento projekt rozbehne natoľko, že budete môcť usporadúvať nejaké eventy aj v Bratislave a že v tomto smere sa naša slovenská a česká komunita blogerov, vlogerov či instagramerov utuží, lebo je fakt, že v tomto mám pocit, oproti zahraničiu máme tak trochu resty a niekedy viac kopeme každý sám za seba ako by sme držali spolu. Čo ma občas zamrzí, lebo stále sme jedna komunita.

BLOGER BAZAR: FACEBOOK INSTAGRAM

ZuZu: BLOG / FACEBOOK /INSTAGRAM

 

Zdroj: Fotky – Sociální sítě Bloger Bazaru, text Ráj Elegance


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno