Maminka krásného tříletého chlapečka a sympatická blondýnka, která našla zalíbení v Instagramu, to je Stefany. Jaké to je být v dnešní době samoživitelkou? Jaké výhody a nevýhody přináší vychovávat dítě bez partnera? A jak váš život ovlivní, když vaše dítě navíc díky svým předkům vybočuje z davu? V dnešním rozhovoru si zodpovíme nejednu podobnou otázku…

Kdo se skrývá za instagramovým profilem @stefany_mummy? 

Úplně obyčejná máma neobyčejného chlapečka.

Na svém profilu sdílíš váš život se synem Matthew. Vypadá to, že se rád fotí. Jak vzniká obsah na tvůj Instagram? 

Většinou probíhá focení jako zábava, ale jsou i dny, kdy Matthew focení sabotuje a nechce fotoaparát ani vidět. V tom případě zkouším úplatky jako slibování návštěvy prarodičů nebo houpačky – to vždy zabere. V žádném případě ho ale násilím do ničeho nenutím. Stává se, že si o fotku řekne Matthew sám.

Máš nějakou zábavnou historku, například ze zmiňovaného focení?

Každé focení je velká sranda, ale jednu takovou opravdu mám. Matty měl novou kšiltovku s vlastním jménem. Na tohle focení jsem se fakt těšila. Jelikož Matthew nosí kšilt dozadu, tak jsem ho musela fotit otočeného zády ke mně. Ale to, co se stalo, nechápu, ani nevím, kde to viděl. Otočil se, postavil se na všechny čtyři a začal “twerkovat” a u toho volá “Mami, dívej, fotku!”. Tohle mě fakt dostalo do kolen. Zůstalo mu to dodnes. Stačí říct “zatwerkuj”. (smích)

Tvůj syn má zajímavý původ, polovina jeho rodiny je z Nigérie. Setkala ses někdy s reakcemi lidí, které nebyly úplně pozitivní?

Hodně jsem se bála, že ho budou lidé a děti ve školce napadat. Ukázalo se ale, že se nebylo čeho bát. Bydlíme v malé vesničce, kde jsou spíše starší občané a ti Mattyho milují. Jednou mu paní v obchodě koupila i lízátko, protože jí Matty pochválil tašku na nákup. Takže to dopadlo, jak nejlépe mohlo. Snad kvůli tomu nikdy špatnou zkušenost mít nebudu.

Získala 6. místo v soutěži Maminka roku 2019. Co všechno tato soutěž obnáší a co pro tebe toto ocenění znamená?

Asi tak před půl rokem jsem vůbec neměla ponětí, že existují takové souteže, a ani by mě nikdy nenapadlo, že zrovna já v nějaké uspěji, a ještě k tomu na šestém místě . Narazila jsem na to náhodou, když jsem hledala něco na internetu. Nebrala jsem to nijak vážně a zkusila se přihlásit. Asi tak za měsíc přišel email, že jsem byla vybrána do TOP 10. Nemohla jsem tomu uvěřit a strašně mě to potěšilo. Když začalo hlasování, tak jsem nečekala, že zjistím, že mám tak aktivní publikum. Díky němu jsem se dostala na 6. místo. Uvědomila jsem si, že při nás, online tvůrcích, stojí velká komunita lidí, kteří nás podporují a baví je nás sledovat.

Jsi single maminkou, což máš uvedeno i ve svém biu na Instagramu. Jak náročné je být na výchovu syna sama a má to naopak nějaké výhody?

Ano, už od jeho narození jsem na něj sama. Nemohu říct, jak náročné oproti kompletní rodině to je. Nikdy jsem nezažila, že by se otec staral o své dítě, takže to nemohu posoudit. Nicméně znamenalo to uskromnit se v sociálních potřebách pro mě. Už to najednou nebylo jen o mně. Nemohla jsem nikam sama, třeba ho dát tátovi a zajít si jen tak do města. Tohle jsem nikdy nepoznala. Zažila jsem jenom každý měsíc řešit finance a plánovat tak, aby to vyšlo. Nebylo to nic lehkého, přiznávám, ale zvládnout se to dá. Hodně mi pomohla i rodina, když bylo třeba, a za to jim moc děkuji. Co se týče výhod, tak tou je snad jen, že se nemusíte nikoho ptát, zda můžete jít tam a tam anebo vycestovat na dovolenou, všechno je zcela na vás, celá výchova.

Koho z online tvůrců a influencerů ráda sleduješ u nás v Česku a na Slovensku?

Před nedávnem jsem narazila na super tatínka, který je vtipný a bere věci tak, jak jsou. Ten mě hodně baví. Je to @the_fotr. Co se týče maminek, tak určitě @lovefashionjanina. Sleduji hodně maminek, ale nevím, zda se považují za influencerky. To bych tu byla hodně dlouho. (smích)

A co zahraničí? Máš i tam nějaké oblíbené tvůrce?

To se přiznám, že asi nikoho.

Jak přistupuješ ke spolupracím s firmami a podle čeho si vybíráš, s kým budeš spolupracovat?

O takovém světě jsem se dozvěděla nedávno a ani jsem nedoufala, že se někdy “vypracuji” až tam, kde jsem teď. Díky spolupracím můžu vyzkoušet věci, které jsem si nemohla z finančních důvodů dovolit. Pro mě je to obrovská pomoc, a proto si dávám na každé spolupráci záležet, ať už s fotkou, tak i samotným textem o produktu. Vybírám jen to, co opravdu využiji a hodí se nám. Jsem ráda, když je firma spokojená a obrátí se na mě znovu. Na Instagramu už spolupracuje každý druh, tak je hodně těžké se prosadit a ukázat svůj obsah a talent.

Díky tomu, že náš BloggersRE Instagram už nějakou dobu označuješ na svých fotkách a používáš náš hashtag #bloggersre, patříš do naší komunity. Co na náš projekt říkáš?

Ano, už to bude nějaký ten pátek, co vás sleduji, a myslím, že je váš projekt super nápad. Spojujete dohromady spoustu tvůrců a influencerů. Ráda si přečtu rozhovory s lidmi, které ráda sleduji, a často objevím i lidi, o kterých jsem ani nevěděla.

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Stefany, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here