Bloggers RE

“NIELEN BLOGERI, ALE AJ PARTNERI SÚ SÚŤAŽI NAKLONENÍ,” ŘÍKÁ ZAKLADATELKA PROJEKTU SUPERBLOGERI


Spojování komunity online tvůrců je důležité, stejně jako téma spoluprací. Proto jsme spojili síly s projektem SuperBlogeri.sk a podpořili soutěž SUPERBLOGER 2019 na Slovensku. Vyzpovídali jsme zakladatelku Veroniku Svobodovou, známou také z blogu či Instagramu Special Edition Life, která byla dříve součástí našeho týmu BloggersRE. Jaké to je organizovat takovouto soutěž a na co vše se lidé mohou těšit? To se dozvíte v dnešním rozhovoru!

Nejdříve se však pojďme podívat krátce na samotnou soutěž. SUPERBLOGER 2019 je anketou, jejímž cílem je vybrat a ocenit nejlepší slovenské blogery a instagramery za rok 2019. Vznikla jako “novinka” platformy Superblogeri, která funguje již druhý rok a neustále vzdělává více a více slovenské blogery.

Soutěží se v 7 kategoriích (móda, krása, jídlo, cestování, mama, lifestyle, seberozvoj a motivace), přičemž každý bloger se může registrovat pouze do jedné z nich. Hlasování má na starosti odborná porota. V soutěži se zároveň vyhlašují 3 speciální ocenění (SUPEROSOBNOSŤ, SUPERKLOKAN a SUPERFEED). Právě poslední zmíněné ocenění je to jediné, o jehož výsledku má možnost rozhodnout široká veřejnost, a to v online hlasování. A teď už pojďme k samotnému rozhovoru…

Proč ses rozhodla založit projekt Superblogeri?

Projekt Superblogeri je pre mňa veľmi osobný. Neberiem ho ako prácu a ani ako biznis. Je to projekt, v ktorom vidím zmysel. Jeho hlavnou úlohou je vzdelávať ľudí v tom, čo ich naozaj napĺňa a zároveň im zabezpečiť networking medzi sebou či potenciálnymi klientmi. Navzájom sa inšpirovať a motivovať, to mi tu chýbalo.

Věděla jsi hned od začátku, že chceš jít cestou soutěže Superbloger a co je cílem této soutěže?

Už dva roky som organizovala spomínaný projekt Superblogeri. Po predposlednom evente na mňa prišiel dopyt od niektorých z blogerov, či by som neurobila súťaž tohto charakteru. V tom čase som to vôbec neplánovala a tak som si začala robiť prieskum. Ukázalo sa, že nielen blogeri, ale aj partneri sú súťaži naklonení. A tak som sa do toho pustila všetkými desiatimi.

Je náročné je organizovat takovou soutěž? Jak?

Je. Ale neľutujem, že som sa do toho pustila. Veľa ľudí mi kládlo otázku, ako je možné, že som sa do toho pustila sama a či to nie je veľa práce na jedného človeka. A ja im stále odpovedám to isté. Jasné, že je toho veľa, ale keby som si neprešla každý detail súťaže sama, mohlo by sa stať že mi ujdu nejaké nedostatky.

Veľmi si potrpím na detailoch a feedback je pre mňa najhodnotnejší spôsob, ako sa posúvať ďalej. Vždy sa veľa pýtam, vypočujem si rôzne názory a na základe toho usudzujem, ako by som to mohla robiť lepšie alebo efektívnejšie. Ja jasné, že sa nedá pri takom veľkom počte ľudí vyhovieť každému, ale snaha tam je. Musím sa však priznať, že som nečakala takú veľkú podporu. Či už blogerov alebo partnerov, ktorí súťaž podporili.

Bylo jednoduché, nebo náročné najít partnery pro tuto akci?

Zasa sa budem opakovať, ale asi som mala šťastie. Partnerov som nehľadala dlho. Niektorí z nich sa mi dokonca ozvali sami počas procesu organizácie. Páči sa im koncept súťaže, ktorý sa snaží šíriť osvetu v tom, že nie sú dôležité čísla, ale obsah. A to si veľmi vážim. Každý oslovený partner by mal byť stotožnený s charakterom súťaže. A ja sa nesmierne teším, že som takých partnerov našla.

Pojďme se trochu podívat na čísla. Jaký je aktuální celkový počet zapojených online tvůrců a influencerů?

Do súťaže sa zapojilo 185 online tvorcov.

Na co se lidé mohou ještě těšit, co nás čeká v následujícím období?

Čaká nás najdôležitejšia a zároveň najkrajšia časť súťaže, a to je samotné vyhlásenie víťazov, ktoré prebehne na slávnostnom galavečeri 30.1.2020 v Starej tržnici.

Projekt BloggersRE již znáš delší dobu, co si o něm myslíš?

Som rada, že nie som jediná, kto chce online tvorcov podporovať. Páči sa mi, že na webe uverejňujete zaujímavé články a tak šírite povedomie o šikovných ľuďoch.

Autor: Ivo Veselý (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Veroniky Svoboodové a webová stránka SuperBlogeri.sk, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojujeme online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X