Lenka Stříteská alias @lukynkovalenicka není mezi blogery žádným nováčkem. Několik let píše svůj blog The Salad by Leni především o modě a od loňského roku je také maminkou malého Jonáše. S příchodem syna se samozřejmě proměnil i obsah, který na sociálních sítích sdílí. Jak? A jaký je život s dítkem?

Kdo je @lukynkovalenicka? Napiš nám pár slov o sobě pro ty, kteří o tobě prozatím neslyšeli.

Dobrý den všem, jmenuju se Lenka a v současné době jsem hlavně máma ročního Jonáška. Přiznám se, že jsem na podobnou otázku už minimálně rok neodpovídala, takže pro mě není úplně jednoduchá. Několik měsíců zpět bych odpověděla trenérka krasobruslení, učitelka, nebo později manažerka v reklamní agentuře. Teď jsem na 100% máma, která už několik let bloguje a svůj život nějakým způsobem sdílí na Instagramu a zároveň se po večerech snaží pracovat na menší úvazek.

Jak se změnila tvoje tvorba od doby, kdy se narodil Jony?

Určitě se změnila v obsahu, protože se objevil Jony a s ním i různá miminkovská témata. Na druhou stranu se snažím, aby moje tvorba nebyla jen “mama” a chtěla bych se víc a víc zaměřit na módu jako dřív.

Přemýšlela jsi nad tím, že bys malého na svém Instagramu vůbec nezveřejňoval? Co tě přesvědčilo o opaku?

Nikdy. V tomhle jsem měla jasno a nepřemýšlela jsem, že by to mělo být jinak. Nemyslím si, že ukazovat své dítě na sociálních sítích je něco špatného, jen je důležité se zamyslet, co rodič ukazuje.

Jak se proměnilo za ten rok tvoje publikum? Pocítila jsi, že odpadli lidé, kteří miminko nemají?

Určitě přišlo víc maminek anebo se maminkami také staly. Že by mi odpadávali “staří” sledující, kteří miminko nemají, si nemyslím. Přeci jen člověk se vyvíjí a lidé baví ten posun pozorovat a je hrozně fajn, když mi někdo napíše, že mě sleduje už od vysoký.

S malým už od mala cestujete i do zahraničí. Jak zvládá cestování?

Do Jonáškových prvních narozenin jsme byli v Norsku a v Paříži, překvapivě cestování letadlem zvládal líp než autem. Letadlo mu vyhovovalo v tom, že byl celou dobu na mně a většinu letu vždy prospal.

Máš nějaký tip, jak zabavit dítko v letadle?

To většinu asi zklamu, protože žádný zaručený tip nemám. My vždycky spoléhali na můj mléčný bar, který vždycky zabral.

Jak bys popsala sebe jako mámu? Jsi taková ta intuitivní, nebo sis všechno předem načetla, bio máma…?

Nemám moc ráda nálepkování a ani nevím, do jaké “kategorie” spadám. Snažím se být pro Jonyho ta nejlepší máma. Myslím, že jsem dost intuitivní, žádné rady už nečtu, protože se mi osvědčilo se spoléhat sama na sebe. Co se naopak snažíme s manželem studovat, byly věci ohledně zdraví miminka, vývoje a rad od odborníků třeba o botičkách, očkování apod.

Už jste ve věku příkrmů. Děláš je pro Jonyho raději sama, nebo saháš po přesnídávkách, které jsou běžně dostupné v obchodech? Proč?

Kombinuju obojí. Jony je docela špatný jedlík, tak někdy bojujeme, ale to se časem určitě srovná. U skleniček mi přijde fajn, že mám zaručenou kvalitu různých potravin hlavně masa a také, že v nich jsou někdy ty druhy, které jsou běžně hůř dostupné v dobré kvalitě.

První úsměv, první krůčky, první Vánoce, první narozeniny… Jak si uchováváš tyto jedinečné okamžiky?

Asi jako každý. Hodně fotíme a taky natáčíme videa. Mám jich v telefonu hroznou spoustu a nejkrásnější jsou pro mě ty, kde jsme spolu všichni tři, nebo ty, které jsem natáčela a posílala manželovi do práce.

A co nějaký sourozenec?

Tohle se nedá plánovat, ale určitě bychom si přáli, aby Jony nebyl jedináček.

Znala jsi naší platformu BloggersRE před tím, než jsme tě oslovili? Co na ni říkáš?

Znala, dokonce mi chodí upozornění na Facebooku. Ráda si občas něco přečtu.

Autor: Martina Bartošová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Lenky Stříteské, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here