Bloggers RE

“JE DÔLEŽITÉ, ABY TO BLOGER NEROBIL LEN PRE PENIAZE,” HOVORÍ VLADIES


Vladimíra, v online svete známa ako @vladiesblog, je slovenská blogerka so zaujímavým štýlom a nádhernými fotkami. To, s kým tieto fotky tvorí, ako sa vyvíjal jej blog ale aj to, ktorý módny trend je momentálne jej najobľúbenejším, nám prezrádza v najnovšom rozhovore.

Ahoj Vladimíra! Tvoji fanúšikovia ťa poznajú pod prezývkou @vladiesblog, pod ktorou vystupuješ na sociálnych sieťach. Avšak pre tých, ktorí ťa nepoznajú – ako by si sa opísala v jednej vete?

Ostrá ako tŕne ruže a jemná ako jej lupene. V tejto vete je jednoducho všetko – opisuje moju povahu, štýl obliekania, spôsob, akým píšem články na blogu…

Svoj blog Vladiesblog si založila v septembri 2013, pred viac než 6 rokmi. Pamätáš si na to, ako tvoj blog vyzeral na úplnom začiatku a čím všetkým si prešiel, aby vyzeral tak, ako vyzerá dnes?

Samozrejme, Vladies blog si prešiel niekoľkými zmenami. Vyskúšala som mnoho dizajnov pre blog, ale pri žiadnom z nich som nevedela zotrvať, nakoľko tie dizajny sú zadarmo a nie vždy všetko funguje tak, ako má. V súčasnosti premýšľam nad kúpou nového dizajnu spolu s vlastnou doménou (viem, tú som mala mať už dávno), alebo si dám dizajn spraviť na mieru. Zmenili sa tiež moje fotky, pózovanie, samotné outfity. Začínala som s digitálnym fotoaparátom, s ktorým ma fotila moja mama, neskôr som si kúpila zrkadlovkou a po čase som začala fotiť s viacerými fotografmi. Najdlhšie však spolupracujem s fotografkou @torjaikriss. Na blogu je krásne vidieť, ako sa človek vyvíja, mení a napreduje. Zo začiatku to bol blog len o móde a DIY projektoch, neskôr z každého rožku trošku a dnes je to blog o rôznych inšpiráciách najmä v podobe outfitov alebo samotných článkoch, v ktorých rozoberám rôzne témy.

A ako sa zmenili témy, o ktorých píšeš? Dnes sú to najmä móda a krása, no pri mnohých outfitových článkoch zdieľaš aj svoje myšlienky, a tak sa z “bežného” outfitového článku stáva niečo viac, niečo čo má pridanú hodnotu.

Kedysi som písala veľa článkov o móde – aké sú trendy, čo s čím kombinovať, kde si daný kúsok kúpiť a podobne. Tiež som tvorila mnoho DIY projektov, čo ma neskutočne bavilo a stále baví. Miestami to vyzeralo tak, že Vladies blog nebude blog o mojom štýle obliekania, ale len o DIY projektoch. Postupne som mala na tvorenie týchto projektov čoraz menej času a písať o veciach, ktoré sú v každom časopise, ma už viac nebavilo. Povedala som si, že začnem písať o témach, v ktorých sa mnohí ľudia nájdu, pretože ide o bežne problémy, situácie či názory týkajúce sa života. Písať o rôznych zaujímavých témach ma začalo napĺňať a mojich čitateľov tiež. A to je vlastne dôvod, prečo v tomto písaní pokračujem aj dnes.

O čom píšeš a o čom si písala na začiatku blogovania už vieme. Čo však témy, o ktorých by si nikdy nepísala? A sú aj nejaké témy, o ktorých si si na začiatku blogovania myslela, že sú “no-go”, no dnes ich už vnímaš inak?

Nepísala by som asi o témach, ktoré sa týkajú môjho súkromia, to si chcem strážiť. Ak sa pozriem spätne do minulosti, nepovedala by som, že niekedy napíšem článok o svojom doživotnom ochorení, ktoré mám od siedmich rokov – cukrovka 1. typu. Nikdy som nemala potrebu o tom hovoriť a dávať najavo, že ja som tá, ktorá má cukrovku. Avšak mnoho ľudí sa ma pýtalo, čo je to za chorobu, čo všetko obnáša, aké sú jej riziká a mnoho ďalších vecí. Rozhodla som sa na tieto otázky odpovedať na svojom blogu v jednom článku, ktorý mal mimochodom úspech. Získala som veľkú podporu od svojich sledovateľov, za čo im veľmi pekne ďakujem.

Spolupráce sú jednou z kontroverzných tém na našej scéne. Riešime, ktorá spolupráca sa k danému tvorcovi hodí, ktorá je už cez čiaru alebo aj to, či spolupráce treba označovať alebo nie. Aký je tvoj názor na spolupráce?

Určite by mala byť kvalitne spracovaná, označená, nech už ide o akúkoľvek spoluprácu, a mala by korešpondovať s obsahom blogu. Bloger by mal prezentovať niečo, čo ma sám rád alebo čo by si sám kúpil/vyskúšal. Niečo, čo podľa neho stojí za to a rád by to odporučil svojim sledovateľom. Tiež je podľa mňa dôležité, aby to bloger nerobil len pre peniaze. Musí to ísť od srdca.

Ktorá spolupráca je tvoja najobľúbenejšia?

Veľmi zaujímavá spolupráca bola s “Vlastnými rukami” a firmou Henkel. Išlo vlastne o súťaž na tému “Stolujem na tráve a je mi dobre”, kde úlohou bolo vytvoriť tri originálne dekorácie na piknik s použitím dvoch lepidiel od firmy Henkel. Spravila som niekoľko DIY projektov a nakoniec som súťaž aj vyhrala. Môj výstup bol zverejnení v letnej prílohe SmeŽeny.sk. Bol to pre mňa veľmi zaujímavý projekt a celý jeho priebeh ma nesmierne bavil. Dobre sa mi spolupracuje aj s tvorcami handmade vecičiek. Veľmi rada podporujem takýchto šikovných ľudí.

Je aj nejaká spolupráca, do ktorej by si dnes už nešla?

Určite dnes pozerám viac na to, koľko času musím venovať danej spolupráci, či už ide o článok, DIY projekt, barter apod. Ak je finančná odmena neadekvátna k vynaloženému úsiliu, tak by som do takej spolupráce nešla. Kedysi to tak nebolo, brala som akúkoľvek spoluprácu. Tiež by som nespolupracovala so značkami (vezmime si príklad s kozmetikou), ktoré testujú na zvieratách, alebo ktoré neberú ohľad na životné prostredie. Jednoducho, neprijala by som spoluprácu len pre peniaze. Musí to byť niečo s čím som stotožnená, čo sama uznávam, odporúčam, chcem vyskúšať, prípadne s čím som spokojná.

S čistým svedomím môžeme povedať, že fotky na tvojom blogu a Instagrame posúvaš na úplne iný, vyšší level. Zaujímavé pózy, súhra farieb a každá má svoju dušu. Fotíš ich s @torjaikriss, veľmi šikovnou slovenskou fotografkou. Ako ste sa spoznali a pamätáš si na prvé spoločné fotenie?

Ďakujeme veľmi pekne. Som rada, že naše fotky majú želaný efekt. Spomínam si úplne na všetko, sú to štyri roky dozadu. V tom čase mi vypadol fotograf a ja som hľadala niekoho, kto by ma mohol fotiť. Kamarát mi odporučil Kriss, ktorá so spoluprácou súhlasila. Naše prvé fotenie prebehlo v okolí Divadla Jonáša Záborského (DJZ) v Prešove. Mala som oblečené biele tričko, fialovú sukňu, telové lodičky a natočené vlasy. Sú to pekné spomienky.

Dnes ste už asi zohraté duo. Vieš nám priblížiť ako také fotenie vyzerá a koľko približne trvá?

To veru sme. S Kriss sme na rovnakej vlne, preto si tak dobre rozumieme. Samotné fotenie nám kedysi trvalo necelú jednu hodinu, ale nakoľko sa to časovo komplikuje, tak momentálne fotíme v jeden deň aj niekoľko outfitov, čo nám trvá približne dve hodiny. Ale nie je to len o samotnom fotení. Vymýšľanie outfitov, výber vhodného miesta na fotenie, dohoda s fotografom na rovnakom čase a dni, výber fotiek, ich konečná úprava, to všetko niečo trvá. U nás ide o niekoľkodňový proces.

Nielen pózy sú zaujímavé, ale aj samotné outfity. Kde berieš inšpiráciu a čo je tvojim najobľúbenejším zimným kúskom?

Ďakujem. Inšpirujem sa mnohými blogerkami, či už slovenskými, alebo zahraničnými. Čo sa týka obľúbeného zimného kúsku, tak ten popravde nemám, nakoľko neobľubujem zimu, milujem leto. Ale ak by som si predsa len mala vybrať jeden kúsok, bol by to môj hnedočervený “teddy” kabát a z doplnkov čiapky, tie milujem.

Je niečo, čo by si si na seba nikdy neobliekla?

Milovníčky farieb ma za to nebudú mať rady, ale myslím, že by som sa neobliekla od hlavy po päty farebne (žltá, zelená, modrá, ružová..). Necítim sa vtedy komfortne. Vyhovuje mi jedine kombinácia červenej a ružovej, ale na iných ľuďoch mi celofarebné outfity neprekážajú.

Prezradíš nám, ktorý trend je tvoj najobľúbenejší a ktorý sa ti vôbec nepáčil, resp. nechápala si, ako môže byť daná vec trendy?

Už si na trendy až tak nepotrpím, ako to bolo kedysi. Dôležitejšie je podľa mňa mať vlastný štýl a sem tam si vybrať nejaký trendy kúsok a oživiť ním zvyšok outfitu. Ale momentálne ma najviac vzali zvieracie vzory, a to nielen na doplnkoch, ale aj na oblečení. A tiež sa mi páčia kostýmy, ale zatiaľ som v sekáči pre seba žiaden nenašla. Dodnes som nepochopila topánky, tzv. uggy, a myslím, že im na chuť neprídem nikdy.

A ako by si definovala svoj štýl?

Streetstyle. Milujem kožu, denim, tartan, leopardí vzor, čiernu a sivú farbu, rôzne okuliare, výrazné opasky, ľadvinky, oversize veci…

Rok 2020 je už tu a nás by zaujímalo, či si si na nový rok dala aj nejaké predsavzatia…

Nie, nedala. Kedysi som si predsavzatia dávala, ale tie mi boli na nič. Neskôr som bola sklamaná z toho, koľko veci sa mi nepodarilo splniť. Myslím si, že ak človek niečo skutočne chce, tak si za tým pôjde a hneď pre to začne niečo robiť. Nepotrebuje k tomu žiadne predsavzatia alebo nejaký dátum, kedy s niečím začne.

Vladimíra, ďakujeme ti za tvoj čas! Našou poslednou otázkou je, čo si myslíš o našej platforme BloggersRE?

Ste skvelá platforma. Veľmi vám fandím, pretože svoju prácu robíte zaujímavo a inšpiratívne pre mnohých ľudí.

Autor: Iva Malíková (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Vladimíry Falatové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Add comment

EBOOK ZDARMA: 10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X