Yeah baby! Poznávací znamení téhle zajímavé exotické krásky, která se jmenuje Yababy, věnuje se make-upu, módě, točí videa na YouTube a nádherně zpívá. Jde proti proudu, dělá si věci po svém a na svém Instagramu k tomu vede i svých bezmála 50 tisíc fanoušků!

Yababy, mohla by ses našim čtenářům v krátkosti představit? Odkud tě mohou znát?

Ahoj, moje pravé jméno je Ela, ale i Yababy [:jabejby], pod kterým vystupuji na sociálních sítích. Nejčastěji mě lidé určitě znají z YouTube, kam jsem začínala natáčet již v 16 letech. (smích) Aktuálně se přesouvám na hudební scénu, jelikož muziku jsem chtěla dělat celý život a YouTube i vše okolo byly, dá se říct, jen vedlejší koníčky, které ale k mém překvapením značně uspěly!

V poslední době se tvá tvorba tedy přesouvá k hudbě. Jak ses k ní dostala? Hraješ na nějaké nástroje?

Hudba je důležitá část mého života. Začínala jsem kytarou, flétnou a klavírem, ale nikdy ne profesionální cestou. Jsem samouk, co mi nedojde samo, to si najdu na internetu nebo se zeptám mamky či kluků z kapely. Aktuálně se nejvíce věnuji hraní na ukulele, které jsem dostala před 2 roky k Vánocům. Skládám na něj písničky jak pro mě, tak i pro naši kapelu The Rest, ve které zpívám.

Nedávno jsi nazpívala singl. Jak se jmenuje, o čem je a jak to celé vlastně vzniklo?

Singl Runaway je první písnička z EP “see you later”, které plánuji vydat na podzim. Je to letní píseň, ke které jsem hudbu i text složila sama, spolupracovala jsem na ní s Piqim Miqim, zpěvákem z New Yorku. Při nahrávání i natáčení jsme si užili dost srandy.

Co dalšího v hudbě plánuješ?

Jak už jsem zmínila, na podzim vyjde moje první EP (menší album), na kterém teď aktuálně pracuji. Všechny písničky jsem složila sama, a to jak základní hudbu, tak text. Plánuji k nim i zajímavé videoklipy atd. Moc se na to těším! Jen to chvíli potrvá kvůli finanční stránce.

Zároveň bude v září vycházet první singl Devil’s Bay s kapelou The Rest, ten už je aktuálně ready a moc se těším, až půjde ven! (pozn. red. singl vyšel 9.9. a je k nalezení na YouTube kanálu YABABY)

V nejbližší době plánujeme koncert v Brně, kam určitě, pokud můžete, doražte. Bude 13.9.  v kavárně Trojka!

Víme o tobě, že se věnuješ líčení a make-upu. Jak se k tomu dostala? Co tě na tom nejvíce baví?

Když jsem byla menší, dělala jsem modelku a chodila i na různé reklamní natáčení atd. Všude mě samozřejmě líčili, bohužel často vizážistky nevěděly např. odstín make-upu nebo mi daly naschvál tmavší. Zde mě make-up začal fascinovat, zároveň jsem se tenkrát chtěla zaměřit i na make-up pro tmavší lidi, asiaty… prostě i na neobvyklé zákazníky, se kterými se make-up artista může setkat a měl by vědět, jak s nimi pracovat. V 17 letech jsem si našetřila na kurz v Make Up Institutu a po úspěšném dokončení jsem začala pracovat v MAC Cosmetics, kde se moje hravost v make-upu jen rozšířila!

Líčíš i na objednávku? Co tě na tom nejvíce baví?

Ano, líčím i na objednávku a veškeré informace i mé výtvory můžete nalézt na instagramovém profilu @mua_ella_cz!

Nejvíce mě baví různost lidí, chápete… každý má jiný tvar obličeje, rtů, jinou barvu očí, obočí atd. Je to vždy taková challenge vidět někoho napoprvé, ale dokázat udělat perfektní make-up na uplně cizím obličeji a zároveň se trefit do gusta a požadavků, což je nejdůležitější cíl.

Jaký je tvůj oblíbený make-up? Jak se nejčastěji líčíš ty? Co je tvoje oblíbená část líčení (rty, oči,..)?

To je těžká otázka! (smích) Strašně moc záleží na náladě, třeba tento rok se skoro vůbec nelíčím, maximálně obočí a řasenka, a mnohem víc mě baví líčit ostatní. Hodně mých blízkých si z toho dělá srandu, nelíčím se pomalu ani na párty. (smích)

Jinak za mě je nejoblíbenější část make-upu obočí, je to nejdůležitější a nejvýraznější část obličeje. Spousta lidí si myslí, že stačí mít perfektní rtěnku nebo stíny, ale pokud mají špatně udělané obočí, nikdy to nebude top make-up!

Milujeme tvůj styl oblékání! Kde sbíráš inspiraci? Máš konkrétního oblíbence, jehož styl miluješ?

Děkuji, jako malá jsem se zajímala o fashion scénu, ale vždy mě zajímaly spíše menší subkulturní styly než světové brand značky. Začínalo mě například Emo, Scene a Harajuku.

Později jsem se přesunula do čistě japonských subkulturních stylů jako Cosplay, Mori Kei, nebo Lolita, což ani spousta mých fanoušků neví. (smích) Dnes je mým nejoblíbenějším stylem 90´s, vintage, ale i některé prvky z hypebeast světa, což je často těžké zkombinovat.

Nakupuješ často? Máš nějaké oblíbené značky nebo obchody?

Ano, často střídám šatník a zároveň i účesy! To lidi, co mě sledují dýl, určitě postřehli.

Upřímně, nejsem člověk, co si potrpí na značky, takže oblíbené nejspíš nemám, prostě pokud se mi věc líbí a vím, jak bych ji zkombinovala se zbytkem šatníku, nezáleží, jestli je z AliExpressu nebo ze “sekáče”. Jediné, co vždy kontroluji, jsou ceny. Jsem stále student a vše si vždy hradím sama! (smích)

Sleduješ trendy? Je nějaký trend, který jsi přijala za svůj, nebo naopak, který bys nikdy nevzala na sebe?

No, aktuálně jediný trend, který bych řekla, že se mě dotkl, je koupě bílých klasických Fila bot. (smích)

Jinak se snažím trendům vyhýbat. Ráda spíše beru výrazné prvky z různých stylů a kombinuji je dohromady.

O líčení i módě točíš už nějakou dobu na YouTube. Jak to vlastně začalo?

Vlastně ani nevím, nebyl to přímo záměr točit o módě a líčení, byla jsem jen hrozně komunikativní člověk, co dělal hodně věcí najednou. (smích) Lidi z mého okolí mě nakonec inspirovali k tomu, abych se o to dělila se světem právě skrz YouTube.

Která videa tě nejvíce baví točit? A proč?

Hauly – u nich si mohu nejvíce pohrát s estetikou, baví mě i střih a přidávání hudby ve finálním editování videa.

Kecací videa – člověk vidí na YouTube maximálně 15 minut, kde jsou pečlivě vybrané scény sestříhané tak, aby dávaly smysl a nebyly příliš zdlouhavé. Realita je ale taková, že před kamerou kecám klidně 2 hodiny! (smích) Často příjdu na dost zajímavé věci a lépe poznávám sama sebe, je to takový můj způsob meditace.

Poslední otázka se týká našeho projektu BloggersRE. Znala jsi ho před tím, než jsme tě oslovili? Jaký máš na něj názor?

Znala jsem před tím, hlavně z Instagramu! Často jsem skrz váš profil narazila na zajímavé blogerky a tipy na make-up.

Autor: Klára Recmanová (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Ely Yababy, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


1 COMMENT

  1. Tak teda nevím. Slečna se mi zdála zajímavá, ale tak zřejmě působí spíš na první pohled. Tvrdí, jak se snaží vyhýbat trendům dnešní doby a být svá, ale když se podíváte na styl vyjadřování na sociálních sítích nebo samotného oblékání, tak je to jen další tuctová beauty youtuberka, která vypadá úplně stejně jako všechny ostatní. Spolupráce s poměrně problémovou zn. About You samozřejmě nesmí chybět. Zklamalo mě to, protože mezi těmi všemi tuctovkami, které se na YouTube pohybují, se Ela liší tak maximálně svým původem/barvou pleti.. Nic nového.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here