Bloggers RE

“KEĎ SI OBLEČIETE NIEČO NÁVRHÁRSKE, CÍTITE SA INAK,” HOVORÍ ZUZANA BARKOVÁ


Zuzana Barková, ktorá na sociálnych sieťach pôsobí ako Zrzkastyle, v šoubiznise nie je žiaden nováčik. Modelka, módna blogerka, I. Vice Miss Universe Slovenskej republiky 2004 či Dievča za milión. A to nie je všetko, nedávno dokonca predstavila svoju vlastnú značku. Čo sú Zrzáky? A prečo sa práve tento produkt rozhodla Zuzka priviesť na slovensky módny trh?

Vystupuješ ako módna blogerka pod menom Zrzkastyle. Čo mnohí ale nevedia, je to, že sa v médiách pohybuješ už nejaký ten čas. Pamätajú si ťa ešte ako I. Vice Miss Universe Slovenskej republiky 2004 alebo z “Dievčaťa za milión”?

Sama sa čudujem, ale ešte je dosť pamätníkov, ktorí si ma pamätajú najmä z DZM, napriek tomu, že je to už 16 rokov. Pripisujem to tomu, že to bola prvá reality show a sledoval to naozaj skoro každý. Často sa mi stane aj, že ľudia nevedia presne, odkiaľ ma poznajú, ale povedia, že som im známa. Tak to väčšinou hrám na pokladníčku z Billy a potom priznám Dievča za milión. (smiech)

Ukazuješ svoje outfity, inšpirácie, kombinácie a trendy. V minulosti sme na tebe mohli vidieť výrazné farebné kombinácie, od ktorých si teraz ale upustila. Prečo táto zmena štýlu?

Môj štýl sa vyvíja tak, ako sa vyvíja môj život a moja osobnosť. Keď som začínala s blogovaním, končila sa mi zároveň 5 ročná dvojnásobná materská a ja som si konečne zas mohla obliekať veci, ktoré sa s malými deťmi nedali nosiť. Taká som bola z toho vytešená a zároveň som si myslela, že mám akože zodpovednosť ako fashion blogger ukazovať netradičné kombinácie, až som veľa outfitov extrémne premotivovala a vznikali z toho kombinácie, na ktorých sa teraz s odstupom času celkom bavím. Po čase som sa našťastie životne aj módne ukľudnila a vrátila som sa ku svojej podstate prírodnejších farieb a jednoduchších kombinácií. Aktuálne mi je to takto bližšie a cítim sa viac vo svojej koži. No nevylučujem, že, povedzme o rok, bude v mojom štýle opäť nejaký posun. Baví ma sledovať sama na sebe tieto posuny a vývoj.

Z tvojich fotiek na Instagrame je vidieť, že cit pre módu máš v krvi. Čo pre teba znamená móda? Ako vnímaš slovensky módny trh a slovenské módne značky?

Ďakujem za kompliment, to ma teší, ak to tak pôsobí, lebo módu naozaj v krvi mám a milujem ju. Slovenský trh ma veľmi zaujíma. Vďaka môjmu seriálu na blogu “Vyrobené na Slovensku” som sa s mnohými návrhármi spoznala aj osobne a mala možnosť nahliadnuť im priamo “pod ruky”. Veľmi im fandím, lebo tvoria originálne kúsky, ktoré nesú so sebou aj ich dušu. Tam je rozdiel oproti fast fashion kúskom. Keď si oblečiete niečo návrhárske, cítite sa proste inak a aj inak pôsobíte. Slovenské kúsky sú kvalitné a jedinečné. Sama mám v šatníku už peknú slovenskú zbierku.

Tí, ktorí sledujú módnu scénu, určite zaregistrovali, že si nedávno predstavila svoju vlastnú značku. Prečo práve Zrzáky?

Názov Zrzáky vznikol spontánne na cyklotúre, kedy mám najviac priestoru nechať voľný priebeh myšlienkam. Chcela som, aby názov môjho produktu spájal v sebe moje meno Zrzka, názov kategórie – teda traky a esenciu značky, že je tak trošku drzá a ženská. Toto celé sa spojilo a vznikli Zrzáky.

Kedy a ako sa zrodila myšlienka priniesť niečo jedinečné na slovensky módny trh? Čo ťa inšpirovalo?

Popruhy mne osobne na Slovenskom trhu chýbali. Keď som pred 2 rokmi tvorila outfit, ktorý som si chcela obliecť na Pohoda festival, nikde som také popruhy nevedela zohnať. Nakoniec som si online objednala lacnú verziu, ale jej kvalita dosť pokrivkávala a popruhy sa mi aj rýchlo opotrebovali. A tak som začala rozmýšľať že si u nejakého slovenského kožiara dám vyrobiť pre seba nové popruhy. Keďže som ale ako módna blogerka pár fotiek so starými popruhmi nafotila, mala som vždy pod fotkou veľa otázok, odkiaľ ich mám a že by baby chceli tiež rovnaké. A tak som si povedala že skúsim dať vyrobiť popruhy nielen pre seba, ale viac kusov a uvidíme či o ne bude záujem. A záujem je, obrovský. Z čoho sa nesmierne teším.

„Zrzáky“ – teda traky či popruhy sú vyrábané na Slovensku. Ako vznikal tento produkt a čo všetko obnáša výroba jednej kolekcie?

Prvý prototyp sme pilovali niekoľko týždňov počas Korona karantény. Riešili sme od kvality a farby kože, kvality a tvaru krúžkov a praciek až po presné rozmery všetkých častí, aby sme dospeli k final prvému modelu. Tak v zásade vznikajú aj ďalšie kolekcie. Vyberiem farbu kože, navrhnem model a v dielni pilujú prototyp, kým nie je tip top. Na základe neho sa potom vyrábajú ďalšie kusy.

Kolekcie Zrzakov sú limitované. Sú iné, originálne a neprehliadnuteľné. Pre aké publikum sú určené a aké ďalšie výhody prinášajú?

Pre všetky ženy, ktoré sa neboja trčať z davu. Ktoré sú radi iné, radi na seba viac či menej pútajú pozornosť. Pre ženy, ktoré radi nosia opasky a vedia že správne zvolený doplnok dokáže s outfitom divy. Zrzáky sa dajú nosiť aj obojstranne, čiže máte 2 produkty v 1. Z dvojitého modelu sa navyše dajú opasky aj vytiahnuť a máte zas trošku iný model, len čisto opaskový.

Môžeme sa tešiť na ďalšie kolekcie? Aké ďalšie projekty máš v pláne so svojou značkou?

Každý mesiac chystáme nové kolekcie. Nové farby a aj nové modely. Plánov mám v hlave veľa, ale nechám si ich zatiaľ pre seba, aby ste mali prekvapenie.

Ktorý módny kúsok by nemal chýbať žiadnej žene v šatníku?

No predsa Zrzáky. (smiech) Okrem toho si myslím že v každom šatníku nesmú chýbať najmä základné, kvalitné, nadčasové basic kúsky, ktoré sa ľahko kombinujú a môže na nich nositeľka stavať všetky ďalšie kombinácie a celý svoj štýl. Je ich 11 (biele tričko, rifle, biela košeľa, rifľová košeľa, sako, nohavice, malé univerzálne šaty, trenchcoat, kožená bunda, kabelka, neutrálne lodičky).

Je niečo, čo by si si ty na seba nikdy neobliekla?

Neznášam čiernu farbu, a vyhýbam sa jej. Pár okolností ako pohreb v rodine a prehratá stávka s kamošom blogerom ma donútili obliecť si aj čiernu farbu, ale necítim sa v nej proste dobre. Prekáža mi, že veľa ľudí po čiernej siaha len preto, aby “nič nepokazili”, a to mi príde ako premrhaná šanca na to, práve naopak, niečo pekné si dať na seba. Navyše keď prídem na akciu, kde je pohromade viac ľudí a štandardne vidím aspoň 80 % ľudí len v čiernej, splývajú mi do jednej veľkej masy.

Dovoľ nám ešte na záver poslednú otázku. Poznala si náš projekt BloggersRE pred tým, ako sme ťa oslovili? A čo si o ňom myslíš?

Vnímam vás už od začiatku môjho blogovania, sem tam si u vás prečítam zaujímavý rozhovor. Nech sa vám darí aj naďalej.

Autor: Dominika Blchova (BloggersRE), Fotky: Sociální sítě Zuzany Barkové, Editace: Deni Hartmannová (BloggersRE)


Bloggers RE

Máš blog, Instagram nebo YouTube? Jsme platforma, která spojuje online tvůrce a influencery z Česka a Slovenska. Přidáš se taky?

Přidat komentář

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI