Bloggers RE

ROZJASŇUJÍCÍ, KRYCÍ A MATUJÍCÍ MAKEUPY OD ANNABELLE MINERALS || RECENZE


Autor: El., elbeautyblog.com

Krásný čtvrtek vám přeji! Přijde mi, že když používám minerální makeupy, dělám pro pleť něco o malinko lepšího. V hlavě mi pořád zní, je tam zinek, určitě se mi po něm zlepší pleť. 🙂 To jsem sice nevypozorovala, ale i tak jsem přestala být jejich odpůrcem a naopak si je oblíbila. Nemusíte se bát, nehodlám kompletně přesedlat na přírodní kosmetiku, ale zrovna minerální makeupy podle mě minimálně za vyzkoušení stojí. 🙂

Nedávno jsem porovnávala minerální makeupy BareMinerals, Lucy Minerals a Annabelle Minerals a značka Annabelle Minerals vyšla v tomto srovnání velmi dobře a nebojím se říct, že dokonce nejlépe. Na základě mého článku jsme se se značkou domluvily, že vyzkouším další produkty a dám vám vědět, jak jsem s nimi spokojená. Takže dnes to bude zejména o minerálních makeupech a pokud budete chtít, mohla bych někdy příště sepsat i článek s mými tipy, jak minerální makeupy nanášet a zrecenzovat vám štětce, které má značka Annabelle Minerals v nabídce také.

O rozjasňujícím minerálním makeupu jsem vám psala už ve zmiňovaném porovnávacím článku. Od té doby už se mi podařilo ho spotřebovat. 🙂 Měla jsem menší balení, které vydrželo zhruba na čtyřicet aplikací, což mi vzhledem k ceně přijde tak akorát. Záleží ale také na tom, kolik makeupu si omylem vysypete vedle a jakou vrstvu máte v plánu si na pleť dát. 🙂 Minerální makeupy se totiž báječně vrství, takže kdo je v týmu full coverage makeup, stejně jako já, bude nadšený.

*Rozjasňující minerální makeup dělá to, co slibuje, moc hezky, přirozeně a nenápadně rozjasňuje. Výborná je i výdrž. Já pudruji transparentními sypkými pudry i minerální makeupy. Přijde mi, že je pak výdrž ještě lepší a také se na konci dne tolik nelesknu v t-zóně. Krytí rozjasňujícího makeupu je při běžném množství střední až vyšší střední.

*Matující minerální makeup mě ze všech tří zaujal nejméně. Popravdě jsem si nevšimla, že by během dne zmatňil pleť víc, než krycí makeup. Krytí je střední a subjektivně se mi zdá, že je o malinko menší, než u rozjasňujícího minerálního makeupu. Respektive ho na stejné krytí spotřebuji o trochu víc, než toho rozjasňujícího.

Všechny tři makeupy Annabelle Minerals mají společný velmi přirozený finiš a výbornou výdrž. Je to tak i v případě matující verze, takže co se týče kvality, nemohu mu nic vytknout. Záleží, jestli preferujete finiš matný, nebo rozjasněný a také, kolik krytí potřebujete.

*Krycí minerální makeup je teď můj nový favorit. Rozjasnění doháním jinými pudry a setting sprejem a užívám si opravdu plné krytí, které ale nevypadá cakey. Nebojím se říct, že při standardním množství dosáhnete téměř plného krytí a to i přes to, že makeup stále vypadá přirozeně a úplně jako vaše pleť. Při navrstvení na problematická místa, pupínky a diskolorace dosáhnete opravdu plného krytí. Což je i jeden z důvodů, proč jsem si minerální makeupy oblíbila.

Rozjasňující, matující i krycí makeup mají několik vlastností společných. Dělají velmi krásnou pleť a přirozený finiš. Ačkoliv mi nepřijde, že by zdůrazňovaly suchá místa, nebo stroupky víc, než jakýkoliv jiný tekutý makeup, lehce pleť vysušují. Což se projevuje tím, že se pleť začne víc mastit a  zhruba v polovině dně se začnu jemně lesknout na čele, nose a bradě a musím se přepudrovat, na což nejsem u tekutých makeupů zvyklá a nepudruji během dne vůbec. Suchá místa, zejména třeba stroupky, jsou večer víc vidět, ale je to v rámci mezí. Makeup se okolo nich nesráží a nedělá ošklivou krustu.

Minerální makeupy na mé pleti vypadají skvěle a mohu v klidu použít i poměrně dost velké množství na jednu aplikaci. Jak už jsem psala, jen velmi těžce se to s nimi dá přehnat. Pokud to ale přece jen přeženu, večer už to na vzhledu makeupu bude znát. Proto jsem si oblíbila krycí verzi. Té mi stačí jen velmi malé množství a dosáhnu takového krytí, které si představuji.

Kdybych měla zmínit nějaká negativa, bylo by to určitě lesknutí se během dne, které mně osobně zas až tolik nevadí ale vím, že spoustě z vás ano. S běžnými tekutými makeupy se většinou téměř nelesknu ani po celém dni. S minerálním makeupem se začnu v druhé půlce lesknout i já, takže pokud s tím máte problém vy, vezměte to v potaz a rozhodně si připravte matující pudr. 🙂

Makeupy se mi velmi dobře nanáší i zapracovávají do pleti a to platí o všech třech. Nicméně jsem si všimla, že se mi na ně další produkty nechytají tak intenzivně, jak jsem zvyklá. Například, když nanáším bronzer, musím ho nanést víc. Nedělá fleky, ani jsem si nevšimla, že by na pleti nedržel, jen ho prostě musím nanést ve větším množství. Výjimkou jsou jiné minerální produkty. Mám doma dvě různé minerální tvářenky jiných značek a jednu Annabelle Minerals a všechny se nanášejí velmi dobře a intenzivně. To jen takový malý postřeh na závěr. 🙂

Několik z vás mi psalo i o radu s výběrem odstínu. Já mám všechny tři minerální makeupy v odstínu Golden Fair a je mezi nimi nepatrný rozdíl, který na pleti po rozetření zmizí. Krycí makeup mi přijde trochu víc žlutý. Annabelle Minerals má odstíny velmi dobře a efektivně rozdělené na čtyři kategorie. Natural, Beige, Golden a Sunny. Natural a Beige mají růžový podtón a Golden a Sunny teplý žlutý. A pokud to chápu správně, Natural bude růžovější než Beige a Sunny teplejší než Golden. Pak už jsou odstíny klasicky seřazeny od nejsvětlejší po tmavé (tady).

Odstín Golden Fair je pro mě ideální teď v zimě a ačkoliv si přijdu úplně bílá, jsou před odstínem Fair ještě další dva světlejší odstíny, takže svůj odstín si najdou i Sněhurky. 🙂 Při vybírání makeupu si vyberete jaký chcete finiš, pak podtón a nakonec i konkrétní odstín a tenhle systém mi přijde jako výborný a naprosto jednoznačný, protože si nikdo nekoupí omylem špatný podtón, protože se nevyzná v číslování. 🙂

Dejte mi vědět, jak se vám dnešní článek líbil, jestli už jste nějaké minerální makeupy zkoušeli a co říkáte na značku Annabelle Minerals! Pokud budete chtít, napsala bych ještě článek o štětcích a správném nanášení minerálních makeupů a také mých tipech, jak na něj. Dejte mi vědět! L.

*Tento článek vznikl ve spolupráci se značkou Annabelle Minerals. Děkuji!


eLBeautyBlog

Manželka a maminka dvou dětí s vášní pro kosmetiku :-)

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram