Bloggers RE

RÝCHLY RECEPT: BANÁNOVÉ PALACINKY


Autor: Petra Dzvoníková, nasklee.com

Ahojte! Keďže môj posledný tip na raňajky zožal väčší úspech, ako som čakala, rozhodla som sa s vami zdieľať ďalší. Tentokrát trochu menej zdravý, ale v podstate to záleží najmä od toho, čo si na palacinky naložíte. Aj keď sa dajú spraviť naozaj len z dvoch ingrediencií – banánu a vajíčok, osobne preferujem túto verziu, s trochou ovsených vločiek, viac.

Čo budete potrebovať? 2 banány (ideálne dozreté, ale osobne som ich robila už aj z nazelenaných, tvrdých, len sa vám budú ťažšie pučiť), 2 vajíčka a 70 g ovsených vločiek. Príprava je naozaj jednoduchá:

Banány si nakrájam na menšie kúsky a v miske, alebo hlbokom tanieri, ich pomačkám vidličkou. Nemusia byť úplne kašovité, menšie kúsky vôbec nevadia. Do banánovej masy pukneme dve vajíčka a vidličkou zamiešame do banánu. Pridáme ovsené vločky – osobne preferujem, keď sú pomleté (hádžem ich do mixéru), zmiešame s banánovo-vajíčkovou hmotou. Pridávam ešte aj trochu škoricového cukru, ale nie je to “must”. Hotovo! Teraz už potrebujete iba naberačku a panvicu, na ktorej palacinky pripravíte. Jednoznačne treba použiť panvicu s nelepivým povrchom!

Čím si palacinky “obložíte” je úplne na vás. Ja na nich milujem javorový sirup a v tomto prípade som k nemu prihodila aj nakrájaný banán, kúsky horkej čokolády a Chunky Monkey zmrzlinu značky Ben & Jerry’s. Svoje som posypala ešte škoricovým cukrom, Viktorove však nie, keďže on škoricu veľmi nemusí.

Voilá! Jednoduché a rýchle banánové palacinky sú na svete!


Nasklee

24 yo beauty and fashion enthusiast, a wife and soon to be mother of a baby girl, living in Bratislava, Slovakia

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram