SHIT I WISH I HAD KNOWN BEFORE MOVING TO MY RURAL HOMETOWN


Autor: Viki Ceglédyová, vikicegledyova.blogspot.sk

Už je to takmer 8 mesiacov, čo som po 7 rokoch opustila milovanú Prahu a vrátila sa do Rimavskej Soboty. Odvtedy zvažujem, že sa nechám zbaviť svojprávnosti. Zjavne mám nejakú ťažkú poruchu a niesom schopná samostatne prijímať rozhodnutia o svojom živote. Keďže Rimavská Sobota nie je práve mekou spoločenského života a ani žiadnym gastronomickým rajom, bol pre mňa návrat do rodného mesta pomerne veľký fyzický a psychický šok.

Social Life: Mohla by som sa skromne označiť party-bytosťou, vďaka čomu si moje telo zvyklo na určitý pravidelný prísun alkoholu a všetkých tých srandičiek s tým spojených. Určite tým nechcem povedať, že skladové zásoby rimavsko-sobotských barov nedokážu uhasiť môj neutíchajúci smäd. Ale tiež to tu na žiadne párty v štýle ruka hore, noha v torte až do rána bieleho nevypadá. Pre človeka, ktorý mal vo zvyku žúrovať bez ohľadu na to či bol víkend, pracovný deň alebo štátny smútok, to bola dosť radikálna zmena.

Food: Všetci, čo ma poznajú vedia, že ľúbim dobré jedlo. Okej, nalejme si čistého vína. Ľúbim akékoľvek jedlo. Ak niečo nezjem tak je to len preto, že by som za to išla sedieť. Ale možno ešte viac než jedenie ako také mám rada, keď samotné jedlo alebo miesto ulahodí môjmu jazýčku, očku a ideálne aj foťáku. No čo vám budem hovoriť. Minule som dostala strašnú chuť na sushi. Nemyslím také čo predávajú v tých vietnamských reštauráciách za 129 Kč, ale také naozaj dobré. Pri ktorom vám plače peňaženka. No a viete ako sa volá najlepšia a vlastne jediná sushi reštaurácia v Rimavskej Sobote? Lidl.

Shopping: Patrím k ženám, ktoré na oblečenie minú aj peniaze, ktoré nemajú. Z toho finančného hľadiska je určite výhodné bývať v meste, kde najlepšia nákupná zóna sa volá Galéria Komín. Už len z toho názvu srší exkluzivita obchodov, ktoré sa tam nachádzajú. Na druhej strane však značne trpí moje duševné zdravie, keďže  nákupy pre mňa vždy boli, sú a budú najúčinnejšou formou terapie. Kto tvrdí, že šťastie sa nedá kúpiť, tak len nevie kde nakupovať. Určite to však nieje v Galérii Komín.

Love: Posledným krokom k samovražde bola analýza lokálneho trhu potencionálnych budúcich manželov. Výsledok? Už si hľadám na bazoši nejakú mačku, aby som neumrela úplne opustená.

Ja viem, ja viem – deti v Afrike nemajú čo jesť a ja si kvôli takýmto absurdnostiam pomaly prikladám žiletku k zápästiu. Ale poľutujte ma prosím. Mám to rada. 🙂

Vaša Viki

jeans: Levi’s // denim jacket: vintage // bracelet: Michael Kors // bra: Intimissimi


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here