Bloggers RE

SLOVENSKÝ KLENOT PRÍRODNEJ KOZMETIKY


Autor: Simona Dubravova, liveinfoxworld.blogspot.com

Príde mi trochu nefér, že ovládame názvy skoro všetkých zahraničných značiek kozmetiky, ale tie, ktoré máme priamo pod nosom veľa ľudí nepozná. Skvelým príkladom je slovenská prírodná kozmetika Dulcia natural. Značka má dlhú tradíciu a prenáša sa z pokolenia na pokolenie už niekoľko generácii. Tím tejto malej kozmetickej dielničky tvoria ľudia, pre ktorých je práca vášňou a poslaním zároveň. Skúsensti s bylinkárstvom sú dôležitou súčasťou vytvárania originálnych receptúr. Mňa si táto kozmetika úplne získala, nie len tým, ako čisto pôsobí ale hlavne jej účinkami.

PRÍRODA NA 1. MIESTE

Všetky produkty kozmetiky Dulcia pochádzajú z bioprodukcie a sú vyrábané ručne na báze rastlinných výťažkov a extraktov, esenciálnych olejov, ružovej vody, aloe vera a so štipkou lásky. Nenájdete v nich žiadne umelé farbivá, živočíšny tuk či palmový olej a parabény. Snažia sa vyťažiť čo najviac s prírody, ktorá nám toho ponúka naozaj veľa.

Pri výbere produktov som sa zamerala na potreby mojej suchej pokožky, ktorá aj v lete potrebuje extra starostlivosť. Siahla som teda po hydratačnom rade v podobe masky a séra.

DULCIA HYDRATAČNÁ MASKA A PÍLING 
2V1

Produkty, ktoré majú dvojité využitie používam veľmi rada a to hneď s niekoľkých dôvodov. Ušetria mi čas aj peniažky. Namiesto niekoľkých produktov vám stačí jeden a teda ušetria aj miesto v poličke.

Nanášanie: Použijem najskôr ako masku, ktorú nechám pôsobiť 15 – 20 minút na vyčistenej a navlhčenej pleti. Následne si navlhčím prsty a jemnými pohybmi pílingujem pokožku tváre.

Konzistencia je hutnejšia, a pri vytláčaní z tuby musíte zapojiť aj hrubú silu (haha nie srandujem, ale vytláča sa dosť ťažko). No po použití je pleť jemnučká, hladká a dobre hydratovaná. Vôňa je pre mňa príjemná, no trošku zvláštna, neviem ju zaradiť, pripomína mi nejakú dobrotku z detstva.

Obsahuje maliny, ktoré pomáhajú elasticite pokožky, ovsené proteíny zanechávajú pleť hladkú a zrnká jojoby odstraňujú odumreté bunky a vyhladia pokožku. Ružová voda, kakaové maslo a bambucké maslo pomôžu intenzívne hydratovať. Okrem toho je táto maska a píling v jednom skvelá na upchaté póry a prekrvenie pleti.

DULCIA HYDRATAČNÉ PLEŤOVÉ SÉRUM 
KOLAGÉN

Kolagén môžme nazvať aj bielkovinou, ktorá je súčasťou nášho organizmu a dodáva pokožke pružnosť a výživu. Čím sme starší, tým si ho naše telo dokáže vyprodukovať menej, preto je potrebné ho doplňať napríklad aj v podobe séra.

Nanášanie: Má jemnú a vláčnu textúru, ktorá sa do pleti dobre vstrebáva. Ja ho používam hneď po maske, vtedy sú účinky viditeľné takmer okamžite. Keď som ho naniesla na pleť po prvý krát, nemohla som uveriť akú mám na dotyk jemnučkú a hydratovanú pleť.

Zloženie tvorí kombinácia ružovej vody, kolagénu, marhuľového oleja, vitamínov E a F a levandule.

Nakoľko je tento malý zázrak naozaj objemovo malý, šetrím si ho ako môžem.

VEĽKA POPULARITA = VÝBORNÝ PRODUKT?

Som naozaj veľmi rada, že aj u nás na Slovensku máme tak kvalitné a cenovo dostupné produkty. Priala by som si oveľa viac značiek ako Dulcia naturals, práve pre to, aký postoj zaujali a že ich výrobky sú vyrábané s láskou a vášňou, čo je v konečnom dôsledku vidieť aj cítiť.

Veľa takýchto značiek na trhu nemá veľký rozpočet na marketing a nemôže dovoliť obrovskú reklamu, a tak si ľudia myslia, že ak nie sú populárne – nie sú ani dobré. Opak je však pravdou a nezatracujte produkty značiek, ktoré nevidíte denne v reklame alebo sa o nich toľko nepíše.

Ak ste sa dostali až sem, veľmi pekne vám ďakujem za prečítanie a budem veľmi rada, ak mi dáte vedieť, či máte so značkou Dulcia naturals nejaké skúsenosti.

Odporúčam Vám sledovať aj moju FB stránku, aby vám neunikli žiadne novinky a súťaže. Viac fotiek a súťaže nájdete aj na instagrame @s.dubravova.

Majte pekný zvyšok dňa! S.


Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram