SNAPS FROM KITCHEN #2


Autor: kindtoyourself.cz

Vůbec bych se nedivila, kdyby vás na celý článek nalákal ten megahustokrutopřísný hamburger na úvodní fotce. A víte co? On to byl můj první hamurger vůbec. Myslím tedy první, když nepočítám ty z McDonaldu nebo KFC. A byl MOC dobrý. V pondělí jsme jeli na zápis na VŠ do Brna, a tak jsme se stavili do restaurace BBK – Best Burger Kitchen. Spokojenost opravdu velká!

A výlet bez návštěvy typického fastfoodu? No nene. Tentokrát jsem ale udělala malou změnu ve výběru a místo klasického Kung pao s rýži jsem zvollila vepřové maso na zelenině. S rýží. Ta je totiž moje stálá stálice TOP 1!

Ale aby bylo jasno, českou klasikou já nepohrdnu. Králík na smetaně je jedno z těch jídel, které si spojuji s mým dětstvím. Tentokrát ale zase s rýží. Pro někoho to může být divná kombinace, pro mě je to ale vynikající super slast!

A od králíků a hamburgerů se přesuneme k nákupním tipům, nebo spíše opět mým stálicím. Ovesné dezerty kupuji už roky rokoucí a nemůžu si je vynachválit. Poslední dobou se snažím omezit klasické jogurty (sladké mléčné, viz. Termix, Jogobella, Ostraváček… to je totiž moje slabost) a tyto ovesné a jiné sójové dezerty mi je dokonale nahrazují. Jen abyste mě špatně nepochopili, omezit se je snažím ze zdravotních důvodů – mléko a celkově přebytek mléčných výrobků mi nedělá dobře na pokožku. Takže žádné „mléčné jogurty jsou zlo“ :D.

I přesto, že jsem velká milovnice masa, na seitan či tofu si sáhnout nedám. Seitan zařazuji jenom speciál se zeleninou, tofu se ale nebráním jakémukoliv. Ať už bílé, uzené, zeleninové… jakékoliv.

A od sóji k proteinům. KONEČNĚ  jsem našla proteiny, které mi DOOPRAVDY sedí a chutnají! A to je co říct. Opravdu silně doporučuji tuto značku, konkrétně potom příchuť Bourbon Vanilka, Čokoláda – Kokos a Oříšek. Abych přirovnala příchuť oříšek, chutná jako mléčný nápoj od Mulleru! ♥

Ještě jedna značka, která mne nezklamala. Ultra loss – příchuť opět oříšek. Vynikající! Opravdu.

Tak u této série tyčinek jsem zažila dva pocity. První – značné zklamání. Druhý – značné překvapení.

Bounty tyčinka je případ první. Nevím, nějak mi prostě chuťově nesedla. Suchá, ne moc kokosově chutnající tyčinka. Ovšem o den později jsem se rozhodla zkusit ještě Snickers tyčinku, a PANEBOŽE! Neuvěřitelně dobrá chuť, skoro tak dobrá jako opravdová Snickerska. Dokonce i ty oříšky a čoko, v které je tyčinka obalená!

Ještě mi zbává zkusit Marsku. Tak uvidíme.

Já už nevím, co všechno se nevymyslí. Vždyť už dokonce i šampony jsou s proteinem. A želé? To by mě vážně ani nenapadlo. Ale to, že chutnají docela dobře, to se jim nechat musí.

Co vy a sójové výrobky ? A taky by mě zajímalo, jestli vám Bounty tyčinka „chutnala“ stejně jako mně. Kdo ví, třeba jsem měla nějak špatně naladěné chutě :D.


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here