Krásny pondelok Vám prajem. Rada skúšam nové veci a najlepšie je, keď sa k nim dostanem úplne náhodne. Slovenskú značku Soaphoria som objavila v lekárni a je to už dosť dlhá doba, od kedy som ich produkty vyskúšala po prvýkrát. Z obrovského množstva ma zaujali práve prírodné kvetové vody, o ktorých si dnes povieme viac.

ČO JE SOAPHORIA?
Soaphoria je jedinečná tým, že všetky jej výrobky sú 100% vegetariánske a viac ako 90% produktov je z vegánskych surovín. Soaphoria aktívne hľadá alternatívy rastlinného pôvodu. Celá škála portfólia nie je testovaná na zvieratách, presne tak ako aj všetky zložky využívané pri výrobe. Glycerín ktorý využíva značka Soaphoria pri výrobe mydiel je vyrobený výhradne z amerických sójových bôbov. „BIO“ snažením je výsledok luxusného 100% prírodného vegetariánskeho produktu. Viac produktov môžte nájsť aj na ich e-shope soaphoria.sk
ČO SÚ TO ORGANICKÉ KVETOVÉ VODY (hydrolát, aromatická voda)?

Ako uvádza oficiálna stránka soaphoria.sk, organické kvetové vody vznikajú ako vedľajší, ale za to veľmi kvalitný produkt v procese parnej destilácie rastlinného materiálu pri destilácii silíc. Vyznačuje sa excelentnou kvalitou ohromne bohatou na bioaktívne látky druhu tej ktorej rastliny. Má omnoho jemnejší účinok ako éterický olej, preto nie je potrebné ju ďalej riediť. Po povrchu pokožky vytvára aktívnu hydratačnú a ochrannú vrstvu so zjemňujúcimi, ukľudňujúcimi a liečivými účinkami. Hydroláty sú vhodné pre všetky typy pleti vrátane poškodenej, podráždenej a citlivej, počínajúc spáleninami od slnka, vysušenej pokožky vplyvom prostredia až po starostlivosť o kojencov.
Predstavuje čistý produkt prírody, neobsahuje žiadne pridané látky (alkohol, konzervanty, syntetické vône a farbivá).
VLASTNOSTI:
 1. podporujú prirodzené pH pokožky
2.  udržiavajú pokožku odolnú proti vonkajším vplyvom
 3. majú terapeutické účinky
4. upokojujú a osviežujú
5. hydratujú a zjemňujú
 6. pôsobia antisepticky
 
Každá flaštička obsahuje 50ml pleťovej vody. U nás v lekárni, odkiaľ produkty mám, Vám dokonca za každý vrátení flakónik dajú späť 0,50eur – môžte to brať teda ako takú maľú zľavu na ďalší zakúpený produkt.
1. LEVANDUĽA LEKÁRSKA
 
 Hydrolát z Levandule lekárskej je pleťová voda skvelá pre starostlivosť o krehkú, podráždenú pleť rovnako tak aj o detskú pokožku. Výborne sa hodí na ošetrenie zmiešanej až mastnej pleti so sklonom k tvorbe akné, pôsobí blahodarne proti ekzémom, lupienke a dermatitídam.
 
Zmierňuje podráždenosť, 
podporuje hojenie rán a jaziev, 
jemne dezinfikuje a regeneruje, 
 rejuvenizuje pokožku.  Jej vôňa má antistresové účinky, je liekom na nepokojnú dušu i na nespavosť. Kvety levandule pomáhajú proti vyčerpaniu, nespavosti, nervozite, stresu, pocitu napätia, bolestiam hlavy, poruchám trávenia a pod. 

 
 Hodnota pH: 3,7 – 4,5
2. RUŽA DAMAŠSKÁ
 

Hydrolát z Ruže damašskej pôsobí sťahujúco a upravuje tonus pleti. Je vhodná najmä na zrelú, mdlú a ochabnutú pleť. Regeneruje, revitalizuje, bojuje proti známkam starnutia a tvorbe vrások, ale tiež sa hodí na ošetrenie mastnej pleti s rozšírenými pórmi.

Osviežuje,
upokojuje začervenanie, 
zmierňuje alergické reakcie.

Je antispazmodikum, antiseptikum, pôsobí harmonizačne na hormonálny systém.

Svojou vôňou navádza emočnú rovnováhu, ukľudňuje, zmierňuje stres a nervové napätie, prináša vnútorný pokoj. Prevonia pokožku, vlasy i priestor. Voda má anti-aging efekt a sťahujúce účinky, podporuje upokojenie a hojenie podráždenej alebo poškodenej pokožky. Používa sa na liečbu ekzémov, reaktívnej pokožky so sklonom k začervenaniu, rosacei a kuperózy (popraskané cievky, stratená pružnosť, drobné krvné zrazeniny) na upokojenie, osvieženie a rozjasnenie.
Hodnota pH: 5,2 – 6
3. SLAMIENKA TALIANSKA

Hydrolát zo Slamienky talianskej stimuluje krvný obeh a podporuje mikrocirkuláciu pokožky. So svojim protizápalovým a sťahujúcim účinkom je vhodný na ošetrenie vystresovanej pokožky s upchatými pórmi. Má blahodarné účinky na začervenanú pokožku a tmavé kruhy pod očami, zmierňuje stopy po akné, zjemňuje jemné jazvy.
Slamienka je vhodná na:
 podporu upokojenia a hojenia podráždenej pokožky,
 na podporu mikrocirkulácie, 
 omladenia na začervenanú a vystresovanú pleť,
 k hojeniu akné, zápalov, ekzémov a iných kožných problémo
 regeneruje, posilňuje.
Hodnota pH: 3,8 – 5,0
Osobne mi vôňa ruže nie je sympatická a nikdy si nič s touto vôňou nekupujem, ale táto pleťová voda robí na mojej pleti zázraky. Z týchto troch som si ju obľúbila najviac a používam ju na hydratovanie pleti aj pred nanášaním makeupu. Pleť je krásne hydratovaná a žiarivá – a tomu som zo začiatku nechcela veriť ani ja, pretože mám celkovo veľmi suchú pleť.
Levanduľovú vodu používam väčšinou večer, pred spaním. Ako ste sa mohli dočítať vyššie – jej upokojujúca jemná vôňa má antistresové účinky.
Slamienku využívam raz za čas, a aplikujem ju hlavne na miesta, kde mám póry upchaté alebo na podráždené miesta – má totiž protizápalové účinky.
Vyskúšali ste už nejaké produkty od tejto značky? Aké máte skúsenosti? Viete mi odporučiť nejaké produkty od Soaphoria?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here