SOCIÁLNÍ SÍTĚ A BLOG


Autor: Kate, svetnadhlavou.blogspot.cz

Být online je v dnešní době něco, bez čeho by člověk jakoby neexistoval.

Snad každý už dnes má facebook, instagram, twitter, snapchat .. atd .. U blogerů je to více méně očekávané, jelikož bez dalších sociálních sítí by šel blog propagovat o něco hůř. Každý bloger jistě chce, aby články, kterým věnuje několik hodin času, měly úspěch a dostaly se do povědomí, co nejvíce lidí.

Dle mého názoru sociální sítě dokážou hodně, a s dobou se to stále stupňuje a moc sociálních sítí roste. Pro blogery a youtubery je to jedna z možností, jak komunikovat se svými čtenáři/fanoušky/sledovateli. Pro obyčejného člověka znamenají sociální sítě trochu něco jiného, většinou chtějí ukázat, co dokázali, co navštívili nebo co právě dělají. Ano, můžete si říct, že blogeři a youtubeři dělají, to samé jako normální člověk. Ano, dělají! Ale třeba já, si od obyčejného člověka nevezmu tip na výlet, více mě zaujme, když si o celém výletu můžu přečíst článek s tipy na místa, dopravu, ubytování, ceny .. atd, “nebloger” pouze přidá fotku, ale z fotky nezjistíte žádné podstatné informace. A přesně kvůli tomuhle ráda čtu blogy, protože je lepší přečíst si informace od někoho, kdo už to vyzkoušel, než jen vidět něčí fotku. Díky tomuhle sociální sítě jsou opravdu super. A velkou výhodou je i to, že je můžete většinou využít jak v pc tak v mobilní aplikaci. Ale všechno má své meze.

Sepsala jsem výčet sociálních sítí, na které najdete u většiny blogerů odkazy. Některé sociální sítě využívám k blogu i já, některé mám jen soukromě a některé nevyužívám.

1. Blogger, Blog.cz, Webnode, Wix … (a další)

Každý, kdo má svůj blog využívá některou z blogových domén. Bez toho by blog asi nevznikl. Ano, můžete si koupit vlastní doménu, ale stejně máte nějaký “podklad”.

Jak jste si určitěv všimli, tak já využívám blogger a jsem naprosto spokojená. Dřívě jsem měla i blog, ale chtěla jsem vyzkoušet něco jiného. Ostatní domény jsem zatím něměla potřebu vyzkoušet, ačkoliv blogy na nich vypadají skvěle.

2. Google+

Účet Google+ se založí automaticky, pokud si založíte blog na doméně blogspot, gmail, youtube nebo další účet Google. I když Google+ mám, tak ho moc nevyužívám, občas aktualizuju informace, zveřejňování článků mám propojené, ale z Googlu+ mi na blog moc lidí nechodí. Možná kdybych se o to lépe starala, že jo?

3. Facebook

Sociální sít, kterou má snad každý ke svému blogu. Mít na facebooku stránku k blogu má rozhodně svoje výhody, můžete snadněji komunikovat se svými čtenáři, s těmi, co opravdu Váš blog čtou a netrpělivě čekají na každý nový článek.

Facebook samozřejmě také využívám a nejvíce využívám facebookové skupiny zaměřené na blogy a blogery/ky, kde sdílím nové články.

4. Instagram

Instagram se stal v poslední době hodně oblíbenou sociální sítí a není se čemu divit, jelikož prostřednictvím instagramu je bloger svým čtenářům/fanouškům/sledovatelům asi nejblíž podle mě.

Já osobně jsem s instagramem hodně váhala, zda ho založit i k blogu, když už mám soukromý profil. Viděla jsem to u spousty blogerek a tak nějak se rozhoupala, že si ho teda založím a že to zkusím. Vím, že spousta blogerek má blog se svým osobním profilem spojený, ale já chtěla oddělit můj soukromý profil a blog, takže jsem blogu založila úplně nový instagram. Ano, založila jsem ho právě dneska, kdy dodělávám tento článek.

A tím pádem Vás chci na můj instagram pozvat. Pokud mě budete chtít sledovat budu ráda a ráda Vám sledování oplatím. Samozřejmě Vaše instagramy mi můžete napsat i do komentářů.

@blogsvetnadhlavou

5. Twitter

Sociální síť, která u nás není tak moc používaná, ale pomalu se začíná dostávat do podvědomí. Twitter jsem si založila docela brzy, hned se založením blogu a upřímně, moc tam nechodím. Jednou za měsíc? Nevím, jak to máte s twittrem vy, ale pro mě je to docela zbytečná sociální síť k blogu, naopak pokud se chcete dozvědět něco o Vašich oblíbených celebritách, je twitter ideální.

6. Pinterest

Abych byla upřímná vůbec netuším, jak pinterest funguje, ale i přesto jsem si ho kdysi založila, především kvůli fotkám. Každopádně není na škodu se pokusit o to, aby na blog chodily lidé právě z pinterestu. Ne jedné blogerce se to povedlo, takže proč na tom nezapracovat? Jaký máte na Pinterest názor vy?

7. Youtube

Spoustu blogerek časem začne zkoušet i natáčet videa na youtube. Stejně jako instagram, tak i youtube se v poslední době dostalo hodně pozornosti. Mě youtube zatím neláká, ráda sleduju ostatní videa, ale abych sama natáčela, to se mi nechce. Pokud máte Google účet, tak se Vám youtube založí “automaticky” taky, ale mě baví psát.

Co se týká počtu sociálních sítí, které by měl blog mít, tak podlě mě by to mělo být kolem 3-4 sociálních sítí. Jelikož když jich máte hodně, je to nepřehledné a kdo se má o všechny aktivně starat? Naopak, když máte jenom jednu, tak neoslovíte tolik lidí, takže zlatá střední cesta. 

Já aktivně využívám facebook a instagram (nově, schválně, jak dlouho mi to vydrží), samozřejmě využívám i blogger a email, což k blogování neodmyslitelně patří.

Stoprocentě jsem na nějakou sociální síť zapomněla nebo mi nepřipadá, tak moc oblíbená a používaná u blogerů. Ještě chci říct/napsat, že je to můj osobní názor a ne všichni s ním můžeme souhlasit. O sociálních sítích by se mohla napsat klidně kniha o 1000 stránkách (pokud teda už nějaká nevyšla) a stejně by pořád bylo, co rozebírat, kritizovat, chválit, objevovat.

Jaké sociální sítě máte propojené s blogem a používáte je aktivně? 

Těším se u dalšího článku 


1 komentář

  1. Já nevím. Mám blogovací Twitter protože facebookovou stránku mi zakládat přišlo zbytečné. Vzhledem k tomu jak jsou nastavené algoritmy Facebooku pro šíření příspěvků to má každá nová stránka bez placené reklamy těžké. Twitter je dospělejší a cilenejsi podle mě. 🙂
    Instagramu se braním jak čert kříži a YouTube je instagram s pohyblivými obrázky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vlož prosím svůj komentář
Tvé jméno