Bloggers RE

STE MILOVNÍK MAČIEK? POTOM MUSÍTE NAVŠTÍVIŤ TIETO KAVIARNE


Potrpíte si na to, aby miesto, kde pijete kávu, dýchalo estetikou, bolo útulné a v neposlednom rade s roztomilou spoločnosťou? V tom prípade sú pre vás nasledujúce kaviarne ako stvorené. A k tomu celkom nezvyčajné, veď predsa kaviareň so zvieratkami, to sa nevidí hocikde. Teraz už len dúfam, že ani jeden z vás nie je príliš silný alergik.

Cat Café Club

Mojim životným pravidlom je, že všetky krásne veci sú skryté a nie je ich také ľahké nájsť. V prípade tejto kaviarne to teda skutočne platí. Útulná, ale nie práve na mieste, kde by ste ju našli pri bežnej prechádzke mestom, konkrétne Popradom. Radím vám ísť podľa Google Maps, rovnako ako ja. Pevne dúfam, že ju nájdete, pretože skutočne stojí za to. Zamestnanci sú veľmi milý a atmosféra skvelá, vďaka prítomnosti štyroch chlpatých kamošiek. Vysoko temperamentnou, prítulnou, modrookou a kandidátkou do politiky. Viac sa o nich dozviete tam.

Káva je tu výborná a my sme prišli práve, keď mali v dennej ponuke úžasný čučoriedkový cheesecake. V nápojovom lístku však neuvidíte žiadne ceny. Kaviareň je založená na dobrovoľných príspevkoch. Teda zaplatíte, koľko uznáte za vhodné, a podľa toho, ako chcete na mačky prispieť, čo je myslím veľmi pekný nápad, pokiaľ nie je využívaný na to, aby sem niekto pravidelne chodil zadarmo.

Ragdoll Café

Ako druhú rovnako pôsobiacu kaviareň vám predstavujem Ragdoll Café, ktorú nájdete v Banskej Bystrici na Námestí SNP. Je len nedávno otvorená a našťastie nie je také ťažké ju nájsť. Vlastne je celkom blízko dosť známej SpezaX Caffe. Tu som si to obľúbila ešte viac. Len čo sme vošli, privítala nás malá biela Olivia ležiaca na okne. A tie dekorácie? Nádhera. Mala som chuť si to doma zariadiť presne takto. Káva je úplne super – ako ľadová, tak aj cappuccino. Stavím sa, že budete mať chuť sedieť tam celý deň.

Takisto ako aj v popradskom Cat Café Club, ani tu nemáte určené ceny, a tak môžete prispieť, ako len chcete. V oboch týchto podnikoch, by som dokázala byť neustále, pretože je to skvelé miesto na dlhé rozhovory, hľadanie inšpirácie a stretnutia.

Najbližšie, keď budete rozmýšľať, kam sa vybrať v týchto dvoch mestách, dúfam, že tieto čarovné miesta len tak neobídete a aj vy prispejete na pár roztomilých mňaukajúcich zvieratiek. Nebojte sa, budete sa cítiť ako doma.


Veronika Borloková

Milujem kávu, umenie a filmové večery s popcornom. V budúcnosti by som chcela robiť čokoľvek kreatívne a veľa cestovať.

Přidat komentář

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

PODPOŘÍŠ NAŠI TVORBU?

10 TIPŮ, JAK VYLEPŠIT SVŮJ INSTAGRAM A SPOLUPRACOVAT SE ZNAČKAMI

X