Bloggers RE

STREET STYLE: 4 MÓDNE METROPOLY


Vzrušujúcu módu nájdeme aj mimo móla, a to najmä na uliciach. Dnes spoločne pocestujeme po svete a ukážeme si, aký úspech má berlínska nevyváženosť, parížska elegancia, newyorská pohoda a barcelonská uvoľnenosť.

Berlín

Štýl berlínskych ulíc je považovaný za autentický a ochotný experimentovať. Vaša osobnosť sa cení viac ako súčasné módne trendy. Berlínčania milujú módu s históriou, a preto radšej nosia starožitné a použité veci zo second handov. Značkové tašky s veľkým logom sú považované za úplný “no-go”. Pre hlavné mesto Nemecka sú najpohodlnejšie tenisky, vlnený sveter a párka. Obľúbeným doplnkom je bavlnená taška alebo batoh. Ak sa obliekate ako Berlínčania, váš outfit musí byť vhodný aj na jazdu bicyklom.

View this post on Instagram

📸 @isabelnspr

A post shared by BERLIN STREET STYLE (@berlinstreetstyle_) on

View this post on Instagram

📸 @nelemelchert

A post shared by BERLIN STREET STYLE (@berlinstreetstyle_) on

Paríž

Parížsky štýl ulice predstavuje nadčasovú klasiku a eleganciu. Francúzske ženy milujú kontrasty. Hravé ženské vzhľady najradšej kombinujú s kúskami z mužského oddelenia, ako sú napríklad oxfordské topánky. Parížska klasika je malý čierny trenčkot a oversized sveter. Ženy radšej investujú do kvalitných kúskov. Ako povedala Coco Chanel: “Pokiaľ ide o doplnky, menej je viac”.

New York

New York je neoficiálnym hlavným mestom módy. Tu je možné naozaj všetko. Nové trendy boli v New Yorku zaznamenané už skôr. Typický štýl ulice v New Yorku je hranie sa s proporciami. Pokiaľ ide o farbu, mottom je: “Ak máte akékoľvek pochybnosti, noste čiernu”. Čierna je tu absolútne obľúbená farba. A ku typickému newyorskému outfitu nesmie chýbať kožená bunda, čierne členkové čižmy a mikiny. Doplnok je určite klobúk.

View this post on Instagram

1, 2 or 3? @zara__hunter✔️

A post shared by New York Streetstyle 🍎 (@newyork_streetstyles) on

View this post on Instagram

1, 2 or 3? @woman___magazine✔️

A post shared by New York Streetstyle 🍎 (@newyork_streetstyles) on

Barcelona

Zara, Mango a Massimo Dutti. To, že španielsky módny priemysel prekvitá, nie je vôbec žiadnym prekvapením. Španielky majú závideniahodný cit pre štýl, a to je najkrajšie na móde v Barcelone. Barcelona je známa svojou umeleckou scénou a horúcim letným počasím. Je jasné, že ženy sa tu rady obliekajú vzdušne a voľne. Moderná “hippie-chic” sa tu oslavuje ako takmer nikde inde. Jumpsuits, pohodlné espadrily a maxi šaty sú súčasťou každodenného outfitu.

A aký štýl sa páči vám?


Dominika Blchová

Interview & Article Editor at @bloggersre //@influencedot
💯 #vegan 🍓 🥕
*simple living soul*
🧘‍♀️ Sustainability
🍃 Low Waster
🐶Doggy-mom
.
SK🇸🇰/ currently CH 🇨🇭

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.

Most popular

Most discussed

X