Komunita online tvůrců

SVĚT KOUZEL

0 2

Autor: Veronika Tučková, saskiegreen.blogspot.cz

Ahoj, dnešní článek bude tip na knihy a zároveň tak trochu recenze. Podle názvu už jste určitě poznali, o co se jedná. Jde o svět kouzel z Harryho Pottera, kterého zná dnes snad každý. Jako fanouška celé ságy mě potěšilo, že vychází další knihy o světě kouzel a magie, tak se na ně pojďme podívat.

Harry Potter a prokleté dítě – scénář

Tuhle knihu jsem si plánovala pořídit v původním jazyce (angličtině), protože byla o nějakých 200 korun levnější. Anglicky umím a v té angličtině mi zní všechno líp. Navíc ušetřit peníze, proč ne. Nakonec jsem ji ale dostala od přítele k Vánocům. Vlastně ani nevím, co jsem od knížky čekala. Chtěla jsem ji jen proto, že je to něco jako pokračování Harryho Pottera o několik let pozěji. To jsem si nemohla nechat ujít.

Je to vlastně scénář ke stejnojmenné hře. Příběh je docela dost zajímavý, poutavý a nepředvídatelný. Začíná to na nádraží Kings Cross scénou, kterou skončila poslední kniha a pak to pokračuje dál. Při čtení i po dočtení knihy jsem měla smíšené pocity a většinu času jsem byla úplně zmatená. Můžu říct, že se mi kniha líbila a četla se docela rychle, protože už jsem byla nedočkavá, jak to skončí. Stalo se tam dost věcí, které mi nedávaly smysl a přišlo mi to jako blbost. Hlavně ten konec mě docela zklamal, i když jsem tušila jak to dopadne. Přesto jsem asi čekala něco víc. Na závěr vám můžu říct, že se nic nestane pokud tuhle knihu vynecháte. A taky se nic nestane pokud si ji přečtete, akorát vás třeba trochu rozzlobí a zmate. Každopádně tato kniha nesmí v mé knihovně a sbírce HP chybět, přestože si ji pravděpodobně už nikdy nepřečtu.

Fantastická zvířata a kde je najít – původní scénář

Jako první jsem viděla film. Musím říct, že film se mi líbil až po druhém shlédnutí, nevím, čím to bylo. Kniha je sepsaná jako původní scénář k filmu. Přestože jsem věděla co se stane, kniha mě opravdu bavila a četla se pěkně a taky rychle. Zezačátku jsem se obávala, že mě nebude bavit, protože to je scénář a ne klasicky psaná kniha a taky proto, že už jsem viděla film. Jenže jsem se spletla. Čtení mě neuvěřitelně bavilo, protože se jedná o svět kouzel a magie, což nikdy není nuda.
V knížce poznáme spoustu nových tvorů a setkáme se s těmi, které už známe z příběhu Harryho Pottera. Také nám bude představeno spoustu nových postav. Nejvíc mě zaujalo prostředí, ve kterém se příběh odehrával – New York, 20. léta. Dozvíme se jak vypadal kouzelnický svět v americe v té době a nahlédneme do  Kouzelnického kongresu spojených států amerických.
Kniha se mi moc líbila akorát mě docela zaráželo, jak se Jacob (mudla, který se omylem zapletl s Mlokem a jeho kufrem plným fantastických zvířat) rychle smířil se světem kouzel a jeho tvory.
Tahle kniha mě rozhodně nezklamala a těším se, až vyjde druhý díl (film), a až si pořídím ilustrovanou knihu s fantastickými zvířaty.

Četli jste tyto knihy? Jak se vám líbily? 🙂


Leave A Reply

Your email address will not be published.

X