Bloggers RE

THE CREATION OF FASHION COLLECTION MOODBOARD


Autor: Kejmy Tatranská, theworldbykejmy.blogspot.sk

Keď už sa nesieme v týždni Fashion Revolution, mám tu pre vás pripravený tento článok. Aby som objasnila to, čo vám tu píšem, tak som pre vás prichystala pokračovanie tvorby odevnej kolekcie… Aj keď toto nebude obevná kolekcia, včak tento postup je ďalším krokom v jej tvorení. Prvým krokom bola tvorba moodboardu a hľadanie inšpirácie, ktorú ste mohli vidieť v tomto úvodnom článku. Druhým je táto inšpirácia aplikovaná do vlastných autosrkých návrhov, do ktorých je dobré zakomponovať aj technické nákresy daných odevov. Ja by som to rada spracovala pomocou trendových kúskov, ktoré zoženiete na známych zahraničných ale aj slovenských e-shopoch… Týmto kúskom sa vraví takzvaná “plochá móda”. Pýtate sa prečo? Tento pojem vznikol z dôvodu toho, že sa móda stala fenoménom, marketingovým nástrojom a nezastaviteľným kolobehom výroby. Odevné strihy sa tam museli zjednodušovať a začali zanikať odevy na mieru, krásne vypracované na postavu… Vznikla veľkovýroba a štandardizované veľkosti vypočítane ako priemer istého počtu ľudí z daných kútov sveta. Týchto štandardizovaných veľkostí je viac a preto vám niektoré kúsky nemusia sedieť, aj keď je to vaša veľkosť.

Zozbierala som pár obrázkov z internetových obchodov, ako sú napríklad Rose Gal. Viem, že sú to komerčné eshopy a nie lokálny predajcovia, ale sú to stránky, kde ľudia nakupujú najčastejšie… Sú to kúsky, ktoré zvládne ušiť aj začiatočník. Rada by som tým demonštrovala možnosť vlastných prevedení tohto trendového odevu, ktorý nie vždy stojí toľko, aká je jeho reálna hodnota (však do ekonomických aspektov, ktoré sa skrývajú za týmito veľkopredajcami, sa pustím niekedy inokedy, alebo si o nich prečítajte na @fash_revslovakia / @fash_revczechrepublic). Za túto cenu ste schopní svojpomocne si ich ušiť z oveľa kvalitnejších materiálov, alebo o to poprosiť a tak podporiť lokálnych dizajnérov či remeselníkov. Rada by som sa týmto vrátila k remeslu a ukázala vám cestu ľúbeznej ručnej práce, ktorá začína z tohto sveta vymierať…

Pripravujem pre vás tutoriály, ako si tieto krásne kúsky budete môcť ušiť úplne sami v pohodlí vášho domova! Ukážem vám, ako na to, pripravím pre vás veľmi jednoduché strihy, ktoré si budete u mňa môcť stiahnuť aj zdarma. Šiť budem na seba alebo ma moju krajčírsku pannu európskej veľkosti 36-38, takže si budete môcť dané kúsky následne kúpiť, ak budete mať záujem podporiť moju prácu! Veď niet lepší pocit, ako možnosť zrecyklovať staré na nové, upraviť nenosené na nositeľné, či skrášliť nechcené na obľúbené, alebo zakúpiť jedinečné a originálne.

Verím, že sa tu nájdete, ak by ste si predsa len chceli nejaký z vybraných kúskov naozaj kúpiť, odkazy na ne nájdete pod obrázkami. Nasledujúci článok z tejto série sa bude zameriavať na textilné materiály, ich zloženie, predaj a moje obľúbené obchody, v ktorých vždy nájdem textílie za super ceny! Ak máte nejaké otázky, kľudne sa pýtajte, poprípade mi napíšte, čo by ste sa chceli dozvedieť alebo o čom by som vám mohla detailnejšie napísať. Na dnes vám prajem krásny zvyšok dňa a pridávam túto krásnu pieseň na jeho daždivé spríjemnenie!

SKIRTS – ZAFUL, OTTO.SK / CROP TOP – ROSE GAL / BACKPACK – OTTO.SK / OFF-SHOULDER TOP – ZAFUL / DRESS – ZAFUL / BAG – ROSE GAL

PICTURE BY : PINTEREST & ESHOPS / drawings & edit by Kejmy Tatranská – @lady_kejmy


THE WORLD BY KEJMY

lifestyle, fashion, diy a beauty blogerka Kejmy z blogu THE WORLD BY KEJMY pochádza z nemalého mestečka na Slovensku a študuje textilný a odevný dizajn v Českej republike. jej snom je inšpirovať ľudí a šíriť lásku v podobe jej amerického úsmevu!

Přidat komentář

Instagram @bloggersre

Náš Instagram