Autor: Kejmy Tatranská, theworldbykejmy.blogspot.sk

Prešiel. Rok opäť prešiel… Rýchlo. Uteká, tečie nám pomedzi prsty. Tie momenty. Momenty plné láskavých chvíľ i bolestných okamihov. Ten tok. Rok 2017… Aký bol? Aký bol ten môj? Môj minulý rok bol plný očakávaných aj neočakávaných vecí. Opäť som sa vrátila k písaniu a prispievaniu na blog. Nabrala som odhavu na nové veci a na druhú stranu zmenila prístup k sama sebe a k životu. A čo viac? Čítajte ďalej, opísala som v pár vetách každý mesiac minulého roku, takže v nasledujúcom texte sa dozviete viac!

JANUÁR / JANUARY

Nový rok, nové predsavzatia, nové zážitky… V januári som stále bola v Lodži v Poľsku, kde som absolvovala semester za hranicami v rámci projektu ERAZMUS počas bakalárskeho štúdia v Liberci. Úspešne som absolvovala všetky skúšky, skamarátila s úžasnými ľuďmi, spoznala nádherné miesto a ujasnila si svoj následný životný cieľ a cestu, ktorou by som sa chcela uberať.

FEBRUÁR / FEBRUARY

Presťahovala som sa späť do Liberca, kde ma čakal posledný semester s bakalárskou prácou. Konečne sme sa po troch mesiacoch videli s mojim milým Jakubom, s ktorým sme boli vo vzťahu na ďiaľku a ja som sa nevedela dočkať, kedy ho opäť objimem! Oslávili sme neskoré Vianoce, úžasného Valentína a ja som sa začala naplno venovať bakalárskej práci.

MAREC / MARCH

Rok. Bolo to výročie vzťahu s človekom, ktorý ma dokázal skrotiť a milovať ma takú, aká som… Samozrejme, že to stále pokračuje a verím, že naše city nevyhasnú. Však mala som obdobie, kedy som nad svojim ľúbostným životom uvažovala aj v iných stránkach… Kým sa neobjavil on, môjho srdca šampión. Je to môj prvý vážny vzťah a ak by ste chceli čítať srdcervúce výlevy beznádejného a večného romantika, tak aj taký článok vám rada napíšem!

APRÍL / APRIL

Bola som opäť o rok staršia… 23. Zvláštne číslo… Človek si pri ňom začne uvedomovať, že naozaj nemládne… Prelomový vek. Prečo? Pretože keď som bola mladšia, vždy som si počítala a predstavovala, ako sú v tomto veku ľudia zrelí, presvedčení o svojej budúcnosti. A tak nastal deň, keď som tento vek dosiahla a… Nastal pocit beznádeje, neproduktivity a strácania času. Neviem, či to poznáte, ale generácia našich rodičov a starých rodičov prichádza s vetou “ja som v tvojom veku čakala druhé dieťa, s vysokoškolským diplomov, v tretej práci”… Nie je to prípad mojich rodičov, ale počúvam to čaraz častejšie.

MÁJ / MAY

Začalo mi horieť pod zadkom, ako sa u nás hovorí. Vlastne… To bol ten prvý týždeň, keď sme museli odovzdať bakalársku prácu s pocitom, že nič nemáme. Odevnú kolekciu olekciu sme fotili v stredu s úžasnou Pájou z TB Bloggers / Photographkou, ktorej bude za to stále veľmi ďakovať! Vo štvrtok sme to dali dokopy a šli tlačiť. Samozrejme, že pri mojom šťastí, som si nechala vytvoriť zlé dosky s chybným názvom. Takže sme v piatok, o siedmej ráno, s Anet sedeli pred tlačiarňov v meste, aby sme boli prvé na rade a do obeda stihli prácu načas odovzdať… Zvyšok mesiaca sa niesol v dokončovaní kolekcie na prehliadku, módna prehliadka bakalárskych prác a príprava na štátnice.

JÚN / JUNE

Oficiálne som získala bakalársky titul a pripravovala sa na prijímacie skúšky. Prihlášky som mala v Ústi nad Lábem, Zline a Bratislave. Nakoniec som bola prijatá na všetky školy… V to obdobie som však ešte nevedela, kam sa rozhodnem pokračovať… Ale mala som po všetkom a mohla som si užívať zaslúženého voľna a tešiť sa na promócie! Inak, robila som aj modelku spolužiačke, ktorá šije na krásne prirodzené postavy a tak som sa ocitla na fotení s vlkmi a bol to jeden z najlepších zážitkov!

JÚL / JULY

Vydali sme sa na výlet… #ERT17 – čo má predstavovať Epic Road Trip, kde som cestovala s 5 chlapcami po západných Čechách. Bol to ďalší skvelý zážitok, prvé nepretržité súžitie s mojim milým… V daždi, pod stanom, nesmierna romantika! Neskôr som vynechala zápis v Zlíne a tým sa rozhodla moja ďalšia vysokoškoslká cesta na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Áno, mala som tri školy, ale Ústi ma nelákalo takmer vôbec. Prihlášku som podala na poslednú chvíľu a to len aby som si dala nejakú poistku, aj keď to v konečnom dôsledku boli najnáročnejšie prijímacie skúšky… Však prázdniny pokračovali a ja som ich strávila (opäť) v Liberci so svojim milým výletovaním po severných Čechách. Prázdniny okračovali a pokračovalo aj moje blogovanie, ku ktorému som sa po dlhom uvažovaní nakoniec vrátila a toto rozhodnutie neľutujem! Viac ste si mohli prečítať tuto.

AUGUST / AUGUST

V auguste… Som robila asi to isté. S tým rozdielom, že som plánovala články na blog a veľa sme s pánom foto-Gráfom fotili. Bývala som na internáte, na úplne vrchnom poschodí s ľúbezným výhľadom a každodenným nádherným západom slnka… Aj preto je nimi môj instagram tak preplnený! Na konci mesiaca sme sa vydali ku mne domov na Slovensko. Jakub spoznal miesto, kde som vyrastala a užili sme si týždeň plný oddychu a rekreácie.

SEPTEMBER / SEPTEMBER

Zmätky zo začínajucej školy, nového mesta a úplného sa presťahovania sa z mesta v severných horách… Semester sa začal hneď druhý týždeň septembra, čo to bol pre mňa naozaj veľký šok. Z ktorého som sa celkom rýchlo spamätala a začala som si zvykať na naše hlavné mesto… Na konci mesiaca sa konal #BlogerBazar v Satori Stage v Bratislave, kde som mala svoj stolík a čestné miesto medzi úžasnými slovenskými blogerkami! Fotky som nestihla pridať, ale určite ich plánujem zavesiť aspoň do albumu na mojej faceboom fan page!

OKTÓBER / OCTOBER

Mesiac plný ciest. Ak ma sledujete na mojom instagrme, tak ste v stories určite sledovali môju šialenú cestu krížom-krážom po Európe… Šla som cestu Bratislava – Kysak – Prešov – Kysak – Michalovce – Užhorod – Michalovce – Prešov – Kysak – Bratislava – Viedeň – Maribor – Viedeň – Bratislava, a to všetko som stihla v priebehu 11 dní… Bolo to bláznivé, ale stálo to za to. V Maribore v Slovinsku som bola v rámci CEEPUS programu na Maribor Design Week na Mariborskej univerzite, kde som absolvovala mini-kurz fotografie. Ten mi veľa dal, aj keď s foťákom pracujem už naozaj veľmi dlho… Najlepším výsledkom bolo, že ma nechali nafotiť všetky produkty z iného kurzu, takže celý katalóg obsahuje moje fotky, ktoré sme spolu s mojim tímom nafotili!

NOVEMBER / NOVEMBER

Vzťahy na ďiaľku bývajú ťažké… Ale ten náš sa zvládnuť dá! Obzvlášť, keď sa snažíme vídať sa čo najčastejšie. Väčšinou cestujem len ja… Ale to môjmu milému nevyčítajte. Keď som sa však v septembri sťahovala, tak nástojčil, že najbližšia cesta bude práve tá jeho. A neklamal a do Bratislavi ma prišiel navštíviť! Obchodili sme najznámejšie pamiatky a strávili krásny predĺžený víkend! Neskôr som cestovala domov, a keď som sa vrátila, tak som sa venovala už len a len škole…

DECEMBER / DECEMBER

A keď vravím, že som sa venovala len škole, tak do pólky decembra som v škole takmer nocovala. Jeden deň som z nej šla o 3 ráno a hodinku som si cupitala po štvorprúdovke so slúchadlami v ušiach… Nebola som si istá, kade vedie chodník, tak som šla po ceste, ktorou chodieva autobus. Nestíhala som si užívať Vianočnej atmosféry, trhmi som len rýchlo prebiehala a Vianočné nákupy som prakticky poriadne ani neabsolvovala… V polke mesiaca ma prišli navštíviť rodičia, spravila som prvú najnáročnejšiu skúšku, ktorú predchádzal plač a veľa práce. Po tom všetkom som vycestovala na otočku do Liberca za milým, kde som sa na Silvestra opäť vrátila a strávili sme privítanie nového roku v hoteli na Hrubej Skale.

A to by bolo všetko… Bolo toho dosť, čo som za celý rok stihla. Rok je dlhá doba… Ale krátka zároveň. Človek stihne veľa a zároveň málo. Šlo to pomaly a zároň rýchlo. Za rok sa dá zvládnuť veľa a pokročiť ďaleko, len treba chcieť. Občas treba zaťať zuby a ísť, skúšať, padať a opäť vstávať a kráčať ďalej. Verím, že rok 2018 bude minimálne tak dobrý, ako rok 2017, a tiež verím, že bude lepší! Že budem mať prílezitosť napraviť svoje chyby. Že budem mať príležitosť zlepšiť sa vo všetkom, v čom mám resty. Byť lepším človekom, vidieť a zaziť niečo nové, posúvať sa ďalej a kráčasť životom šťastia a plným lásky. Lásky k ľuďom a práci, šťastím, ktoré v živote mám a času, ktorý ma čaká. Prajem to aj vám, aby rok 2018 bol plný nezabudnuteľných momentov, ktoré raz budete rozprávať svojim vnúčatám! Pustite si pieseň a užite prvý víkend tohto roku!

ON THE PHOTOS : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy, Jakub Gráf  / @zahorizont, Ajka Ratkošová / @andrea_ratkosova, Anet Kovářová / @kovarovaaneta, Janča Slavíková / @jancaslavikova, Eri Kloudová / @erikakloudova, Jiří Sobotík / @reindeerotto, Saška Krejčíková / @alexandra.krejcikova, Yekaterina Mironenko / @katy_mirr,  Nikola Müllerová, Oblačko / @oblacko_oblecko

PHOTOS BY : Kejmy Tatranská / @lady_kejmy; Jakub Gráf  / @zahorizont; Photographka / @photographka; Simona Photo Praha / @simona_photo_praha; Jaroslav Tatranský, senior


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here